Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kikészültem. Nem bírom tovább....

Kikészültem. Nem bírom tovább. van valami jó tanácsotok? Nagyon rámférne

Figyelt kérdés

Két gyönyörű, egészésges lányom van. Boldognak kellene lennem,de egyszerűen, kimerült, fáradt és teljesen tanácstalan vagyok :(

A nagy lassan 3 éves lesz, tombol nála adackorszak, ezzel nincs is baj, kezelhető, bár elég nehéz.


De a kicsi..vele már minden más. 10 hónapos múlt, és mióta megszületett nagyon nagyon nehéz vele. Semmi nem köti le, se a játék,se az újság, se a fakanál, fiókkipakolás, semmi de semmi.....állandóan rajtam lóg(na), olyan,mint egy kis tapadókorond :) örülök neki,emrt imádom,hogy jön mindig, ölelgetni,puszilgatni kell,de reggel 7től este fél9ig elég nehéz ez, úgy hogy napközben jobb esetben is csak két órát alszik. Ott lenne ugye a házimunka, a nagytesó,a férj...Már a munkáim nagy résézt akkor intézem ha elaludt,emrt napközben csak sír és sír, vagyis inkább hisztizik. Pedig már kapaszkodás nélkül lépeget, bárhová eljut, mostmár az ágyra is felmászik....de nem javult semmit a helyzet, állandóan csak a visítás megy, és már kezd nagyon sok lenni. Imádom, de a nap 90 %ban csak visít:( Ha lenn ülök vela földön, szórakoztatom, rajtam lóg semmi baja nincs. Próbáltam,hogy mindig egyre hosszabb időre hagyom hisztizni, de nem vált be, képes megfulladni, de abba nem hagyja amíg el nem éri,hogy felvegyem,vagy leüljek hozzá.


Van valami jó tanácsotok? Mert bár van előyne, fogyok rendesen, de nem sokáig bírom tovább, nem tudom mit tehetnék még,hogy ne csinálja ezt folyton..


2013. júl. 8. 13:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt ilyen időszak. Én a hátamra tettem hordozóba, és úgy végeztem a házimunkát. Nem tartott sokáig ez az időszak, lassan elkezdett önállósodni, de ha kérte felvettem. Később már az is elég volt, ha csak beszélgettünk, én főztem, ő az edényeket pakolta. Próbáld ki, hátha nálatok is beválik. Valószínűleg jobban igényli a fizikai közelséget.
2013. júl. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

A hordozás - már ha bírod fizikailag - tényleg jó ötlet. Ha ez nem megy, vagy nem segít, akkor szerintem állapodj meg magaddal, hogy meddig engeded sírni. Konkrétan arra gondolok, hogy mondd azt magadnak, hogy pl. max. 10 percig, ezalatt pl. meg lehet pucolni egy adag krumplit, vagy el lehet mosogatni, kiteregetni, és aztán ő következik. Játszol vele egy kicsit, aztán folytatod a dolgod megint 10 percig, közben beszélsz hozzá(juk), énekelsz...

Ha babakocsiban jól elvan, akkor vidd ki kétszer is egy nap őket. A nagyobb kismotorral, hogy ő is élvezze, vegyél magatoknak útközben egy finom fagyit, hogy legyen úticél, és úgy haza.

Mindenkitől fogadd el a felkínált segítséget!

Ha a férjed egyszer-egyszer ráér babázni, végy egy illatos, kényeztető fürdőt!

Ha van nagymama, aki tud rájuk vigyázni, akkor miután lefeküdtek a kicsik (nem tudom szoptatod-e még), menjetek sétálni, vacsorázni, moziba.

Használd ki azt az időt magadra, amikor napközben alszanak!

És: türelem, türelem, türelem, mert elmúlik ez is. Gondolj arra, ha kamasz lesz, pont ezt a ragaszkodást fogod visszasírni. Próbáld meg lazán venni, amennyire lehet, és legyél egészen biztos benne, a sírása nem hibaüzenet, mert mindent jól csinálsz. Egyébként szegénykének a maga érdekében kell megtanulni, hogy nem lehet mindig mindent azonnal.

2013. júl. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
0%
Enyém 9hós múlt és 6hós kora óta mindenért nyávog.Sokszor vagy nem figyelek rá,ha dolgom van,vagy beteszem az ágyába.Amikor elkezdődött az ágy számüzetése,leszokott róla,már nem olyan bosszantóan csinálja,de még mindig a fenekembe van egész nap.Leül a wc elé amig nem végzek,kijön a konyhába nyávogni amig mosogatok és ráadásul reggel 6kor kelt és este 9kor alszik el.Néha napközbe is sztrájkol és nem alszik annyit.Ha hisztizik,locsolj rá kis vizet és megtanulja hogy nem ér el semmit az orditással.Majd leszokik róla,nem lehet sokmindent tenni,mert már hozzászokott hogy vele vagy mindig ha hisztizik.
2013. júl. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Szia! Én az a fajta anya vagyok, aki sosem hagyta 1 percnél tovább sírni a kislányát. Én teljesen megértelek téged! Ő 11 hónapos és nagyon sokat sír ő is, ha dolgom van és eltűnök a láthatárról, akkor ordít, ha a cumit beadom a szájába, jobb lesz egy darabig a helyzet! Ha már nagyon ki vagy, hagyd egy kicsit sírni! Majd megszokja, hogy nem lehetsz mindig mellette. Gondolom milyen nehéz lehet neked, mert nekem ő az első babám, de sokszor már így is kikészülök. Mászik egy ideje, így ha a földön mászkál, játszik, akkor fél órát is el van sírás nélkül, ha elunja magát, akkor mászik oda hozzám, nagyon édes. De már van, hogy hagyom sírni, mert már tudom, hogy nagyon álmos, de csak azért sem akar aludni, a foga is jön! Sok minden miatt lehet sírós egy ennyi idős baba. Hagyd időnként egy kicsit magában, ha sír is, abba fogja hagyni, ha nem kapod fel mindig egyből és nem ehhez szokik hozzá. Én is anno hozzászoktattam ehhez az enyémet, de már nem tudok a nap 24 órájában vele lenni a rengeteg dolog mellett, de persze a kislányom az első. De főzni kell, mosni, takarítani nap, mint nap. Vegyél igénybe segítséget, amikor éppen tudsz és olyankor pihend ki magad.
2013. júl. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Szerintem a kicsi többemberes baba, keress rá a neten, érdekes dolgokat fogsz találnia. Nálunk is ilyen a kicsi,nekem is vannak rossz napok. Sajnos a nagyot is megviseli. Próbáld meg elfogadni, ha sikerül megertened a kicsit, sokkal jobban fogod magad érezni.
2013. júl. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Osztom az utolsó válaszoló véleményét; talán nem tűnik igazi segítségnek, de tényleg próbáld elfogadni ilyennek.

Biztos nem vigasztal téged, de az en fiam is ugyanilyen, születésé óta, pedig már másfél éves.ja és van egy nővére aki szintén nagyon kicsi, két és fél...hadd né mondják erről a szituról semmit:)

2013. júl. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Bocsi nekem nincs gyerekem, de utánaolvasgattam arról, amit előttem írtak.


[link]


Itt találtam tanácsokat.:)

2013. júl. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Mei-tai, kendő a legjobb megoldás. Kösd magadra, a pici megkapja a testközelségedet, a kezed szabad marad, bármit meg tudsz csinálni.
2013. júl. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
68%
3-as válaszoló,förtelmes anya lehetsz,így ismeretlenül is sajnálom a gyereked! Lelocsolni vízzel egy babát,mert sìr???
2013. júl. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 djudit ***** válasza:
100%
Talán, ha megnyugszol, hogy vannak ilyen babák, és ettől még nagyon értelmes, önálló és érzelemgazdag kisgyerek válhat belőle, akkor fizikailag is könnyebb lesz kitartani. Az én kisfiam 2 éves, és ugyanilyen volt, nagyon-nagyon nehéz volt, de nem hagytam sírni. Próbáld meg bevonni a házimunkába, hordozással vagy beszélj hozzá, és csináljátok együtt. Mi együtt porszívóztunk, együtt mostunk fel, főztünk, teregettünk, minden kétszer annyi időbe telt, de legalább nem sírt, értelmes dolgokat tanult közben.Még most sem olyan önálló, mint más ennyi idős gyerek, de nagyon okos (folyékonyan, választékosan beszél, számol, ismeri a színeket, mondókázik, jóérzésű az emberekkel, szótfogad, és nem hisztizik). Van olyan ismerősünk, ahol a gyerek 2 évesen imádja a bölcsit, nem anyás, de nem beszél. Nincs olyan gyerek, aki minen téren ideális a szüleinek. Fogadd el, hogy ő ilyen, nem te csinálsz rosszul valamit, ki kell tartanod, és időt adni neki a leválásra, neki több idő kell. Tudom, milyen érzés úgy érezni, hogy megszakadsz, de hidd el bírni fogod, és százszorosan megtérül majd.
2013. júl. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!