Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10hós babának elég egy nappali...

10hós babának elég egy nappali alvás?

Figyelt kérdés

Eddig a babám 8kor ébredt és délelőtt 11-kor már aludt kb.1óráig,a második alvás olyan fél 5-5körül zajlott 6 fél 7-ig.fél 9-kor fürdés utána evett és olyan fél 10kor aludt el. Most ez a rendszer teljesen felborult. Nem tudom hogy mit csináljak mert most is ébred 8-kor de már csak 1körül alszik el 3kor fél 4kor ébred. Este 7körül kezd álmos lenni de nem akarom már akkor lefektetni aludni,mert akkor este mikor aludna el talán 11kor?

Szóval most azt nem tudom hogy hagyjam őt csak egyszer aludni és tegyem le este olyan 8-9körül aludni? de akkor lehet már reggel 6kor ébredni fog.Van még valaki ilyen helyzetbe hogy felborult a napirend és nem tudja mi tévő legyen?


2013. júl. 8. 13:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Én megpróbálnám, hogy csak egyszer altatom nappal és korábban teszem le este. Egyáltalán nem biztos, hogy korábban kelne reggel, hiszen nappal kevesebbet aludt. Egy próbát megérne.
2013. júl. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálunk ez 1 évesen jött el.

Fiam 6 körül ébredt 10-kor aludt fél órát,majd délután valamikor megint egy felet.Este 7-kor fürdés és max fél 9-kor elaludt.

Ez annyiban változott hogy 1 éves kora óta 10-11 körül alszik el nappal és alszik 2-3 órát.Este ugyanúgy fekszik,de van hogy csak 9 után alszik el.Reggel 4-6 között ébred...

2013. júl. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom 9 hónaposan állt át a napi egyszeri alvásra. Ő 9 körül kelt reggel, delután 1 körül aludt kb 2 órát, aztán este fel8-8 körül volt fürdés, de akkor már fáradt, szóval akkor már foglalkozni kellett vele, hogy ne legyen nyügi. Így kb fél9-9 körül aludt el, és aludt reggelig...

Szóval én a helyedben már inkább elhúznám egy kicsit a délutáni ébrenlétet, és csak próbáljatok csak egyet aludni. Majd pár nap alatt meglátod, hogy hogy alakul...

2013. júl. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat én is így gondoltam hogy talán jobb lenne ha csak egyszer aludna,de a környezetembe szinte mindenki azt mondta hogy ő még kicsi ahhoz hogy egyet aludjon napközbe,de hát nem ők vannak vele:)))
2013. júl. 8. 14:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én egyszer letöltöttem egy "mindentudó" alvástáblázatot! :) Eszerint pont 10 hónapos korban térnek át a napi 1-2 alvásra, ami lehet 1-2 óra hosszú és 4-5 órát tudnak ébren lenni.

Szerintem is próbáld meg egyszer altatni és korábban fürdetni.

2013. júl. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Fiam is 9,5 hónaposan áttért az egy alvásra. Van olyan, hogy ebéd után hamar megébred (mondjuk 1 óra alvás után), akkor még 5 körül szundít megint kb. 40 percet, max. egy órát, de ez ritkábban van. Amúgy pont így alszik, mint a te babád. Előtte ő is fél 10- 10 körül aludt este, most már 9 és fél 10 között van az elalvás, és reggel 8- fél 9 körül ébred.

Olvastam róla, hogy most már elég nekik ennyi alvás, éjszaka is kb. 10-11 óra alvással beérik, az eddigi 12-14 helyett.

2013. júl. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!