Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiam 6 hetes és úgy néz...

Kiscicuka84 kérdése:

A kisfiam 6 hetes és úgy néz ki a kis kobakja a kutacs környékén a haja vonalánál, mintha korpásodna, fehér színű lerakódás, apró pikkelyek formájában jön le. Ez lehet (kezdődő) koszmó? Hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés
Fürdés után mindig átdörzsölöm a kis fejét törölközővel, illetve átfésülöm, és ilyenkor elég sok le szokott jönni. Hetente egyszer mosom a haját, előtte babaolajjal átkenem és babafürdetős vízzel lemosom, sampont nem használok.

2013. júl. 8. 15:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez koszmó lesz szerintem. A Babé sampon nagyon jó rá.
2013. júl. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, lehet.

Mosd naponta.

Fürdéskor merítsd alá a haját is (nem is tudom hogy lehet megfürdetni egy újszülöttet száraz fejjel :)

, aztán ha kiázott, a törölközővel gyengéden dörzsöld le ami lejön. (Kapargatni tilos!)

2013. júl. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ezt a lerakódást koszmónak hívják. Beba sampon használatával szépen elmúlik. Esetleg babaolajjal lekenheted, ráhúzhatsz egy sapit, és kis idő elteltével le lehet dörzsölni. Teljesen normális ebben a korban.
2013. júl. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is koszmó. Többször is moshatod, akár minden nap. Nagyon jó, ha egy kis darab vizes törölközővel finoman dörzsölöd fürdés közben. Ha nem múlik el, akkor a Babé koszmó elleni sampon segíthet (mint ahogyan az előző válaszoló írta).
2013. júl. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat, Babé sampon.
2013. júl. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez a koszmó, konkrétan :)

Én Babe samponnal mostam ilyenkor minden nap, amíg el nem múlt, utána pedig hetente egyszer kiújulás ellen.

2013. júl. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nálunk a babé sampon nem vált be koszmóra. Én koszmó elleni olajat használtam mind a két gyerekemnél. Interneten rendeltem és egy tubus elég volt mindkettőjük fejecskéjére.
2013. júl. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat!

Tartottam tőle, hogy ez koszmó. Először próbálkozom a házi praktikákkal, és ha nem múlik tőle, jöhet a speckó sampon.

2013. júl. 8. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!