Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akiknek semmiféle...

Anyukák, akiknek semmiféle tejalapú dolgot (tápszer, anyatej, tejpép) nem hajlandó megenni a babája, az mit csinált, hogy etette, mivel?

Figyelt kérdés

Kisfiam makacskodik, alig akar enni valamit. Nagyon jó étvágyú gyerek, de pár hete annyira megmakacsolta magát, hogy se a tápszer, se a tejpép, se sinlac, semmi ilyesmi nem kell neki. De még a főzelék se nagyon. Gyümölcs, joghurt, ezeket eszi. Még csak 8 hónapos múlt, muszáj lenne tej alapú ételhez is jutnia a vitaminok miatt. Nagyon aggaszt, hogy kihat ez majd az egészségére.

Mit tudnátok tanácsolni, hogy etessem? Naponta 4-5 alkalommal kéne ennie.


2013. júl. 8. 19:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Adj neki tejet, túrót, tejfölt.
2013. júl. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ízesített tápszerek? Milupa banános?
2013. júl. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Cumisüvegből nem hajlandó enni. Próbáltunk banános tápszert is, az sem kell neki.

A túróval, sajttal, tejföllel várnék még, mert a családban van tejérzékeny, és csak óvatosan bánnék ezekkel. Igaz krémtúrót adtam már neki 1szer, meg babajoghurtot, babapudingot. Azokat literszámra bírná enni, de egynél többet abból sem akarok adni neki egy nap.

Nagyon feladta a leckét. Már nem tudok mit kitalálni.

Eddig mindent gyönyörűen megevett, 1 hónapja meg szenvedés az evés. Kalmipál, forog, sír...semmi nem jön be neki!Csak az üveges bébiétel, és a babajoghurt...

2013. júl. 8. 19:44
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor add neki azokat. Adhatsz még neki natúr joghurtot, tehetsz bele gyümölcsöt. Hátha ez csak egy ilyen időszak. Esetleg gabonapép megspékleve joghurttal? Tudom, nem túl guszta, de nem egy az izlésetek.
2013. júl. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Gabonapépen is túl vagyok vele. Köpte kifelé.
2013. júl. 8. 19:52
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát, mondjuk azt nem csodálom, ritka sz@r :)
2013. júl. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
...és akkor mit csináljak?Már félek a holnaptól. Ráadásul megyünk el reggel itthonról, és csak délután érünk haza. Ha az úton is ezt fogja művelni, nem tudom mi lesz!! Mit adjak neki?
2013. júl. 8. 20:08
 8/9 anonim ***** válasza:

az üveges bébiétel és a babajoghurt teljesen jó, az enyém is rosszevő, válogat, azt hallottam, ha van 1-2 dolog, amit eszik, add neki azt, legalább eszik vmit, persze ha az nem csoki.

a tejben nem sok vitamin van, esetleg a tápszerben, ha aggódsz, hogy nem kap eleget, adhatsz neki szirupos babavitamint, pld robokid.

2013. júl. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És ha tápszerből csinálnál neki tejbegrízt?
2013. júl. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!