Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Valaki leirná nekem...

Anyukák! Valaki leirná nekem egy keresztelő pontos menetét?

Figyelt kérdés
Mi kell hozzá? Mennyibe kerül? Hová kell mennem intézni? Plusz bármi, ami fontos lehet

2013. júl. 8. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Abba a templomba kell menni, ahova területileg tartoztok, de ha nem szimpi, lehet máshova is. A keresztelő általában ingyenes. Kell hozzá egy keresztanyag, aki meg van keresztelve az adott vallás szerint, és erről kell papír is. Kaptok egy időpontot, odamentek, babára fehér ruhát adtok, a többi a pap dolga. Lehet vinni egy gyerekbibliát (pl. Libriben, Alexandrában kapható), és meg lehet kérni a papot, hogy áldja meg, de ez nem kötelező, de kedves ajándék a babának.
2013. júl. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2013. júl. 8. 20:17
 3/6 A kérdező kommentje:
és keresztapa nem kötelező?
2013. júl. 8. 20:19
 4/6 anonim ***** válasza:
nálunk csak keresztapa lesz
2013. júl. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Gabi86 ***** válasza:
bocs hogy belekontárkodok,de kérdeznék én is.a keresztszülőknek nem kell első áldozóknak meg bérmálkozóknak lenni?elég ha csak meg vannak keresztelve?még egyszer bocsi hogy nem a kérdésre válaszolok.köszi
2013. júl. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a keresztszülők "pedigréjét" nem vizsgálták, nem kellett se keresztlevél, se semmi. Az én keresztlevelem kellett, meg a férjemé. Ja, és mivel nem volt templomi esküvők, a pap a keresztelő előtti napon összeadott bennünket két tanúval. Fizetni nem kellett, de adományt azért adtunk persze. Én egyszerűen odamentem a paphoz és megkérdeztem tőle, hogy megkeresztelné-e a gyereket, mondta, hogy igen, megnézte a naptárát, kiválasztottuk az időpontot. Nálunk még csak fehérbe sem kellett öltöztetni, tél volt, hideg volt, a keresztanyának kellett a fehér inget a fiam elé tartani. Bármelyik templomban megkeresztelik.
2013. júl. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!