Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tejtermektol nem, de a...

A tejtermektol nem, de a tejtol megy a hasa, ez allergia?

Figyelt kérdés

A tejtermékek bevezetesenel nem volt semmi gond, a héten kapott tejet es hasmenese volt tőle!

Volt valakinél ilyen? Elmúlt?

Nem is gondoltam, hogy lehet baj a tejtol, ha a többitől nincs, vettünk tejitalt, hátha az jobb neki, nem olyan erős, de attól is ment a hasa a lányomnak!

29- én megyünk orvoshoz, majd ott persze megbeszéljük a dokival!

Előre is köszi a válaszokat!!


2013. júl. 11. 06:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Bár nem tudom, mennyi idős a gyerkőc, de szerintem esélyes az allergia, igen. Az én gyerekeim is tejérzékenyek voltak (nem laktóz, hanem fehérje), és csak nagyon későn volt bevezethető a színtej. Ettől függetlenül tejterméket adhattam már korábban is, mert nekem arra azt mondták, hogy a savanyított tejtermékekben másképp van benne az a fehérje, ami allergizál. De csak savanyítottat adhattam ekkor még, tehát sajtot, túrót, joghurtot... Vajat, tejszínt nem. Ha ilyesmit tapasztalsz, jobb óvatosnak lenni.
2013. júl. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Jövőhéten lesz 1 éves a lányom!

Mit jelent az , hogy későn volt bevezethető a tej, hány éves kortól, és azóta elmúlt az allergiájuk.

Elég tanácstalan vagyok, mert van egy 3,5 éves fiam és nála minden oké volt a tejjel. Addig is tápszert kap reggel és este is, és majd meglátjuk mit mond az orvos!

2013. júl. 11. 08:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk azt jelentette, hogy 2 éves kor előtt meg sem próbáltam. Onnantól kapta, amíg ovis nem lett 3 évesen, és amikor azt láttuk, hogy az első 4 ovis hónapban nem volt 1 teljes hét sem (hétfőtől péntekig), amit a közösségben tölthetett volna, mert örökké lázas volt, akkor egy ismerős gyerekorvos javaslatára elhagytuk a tejet, és láss csodát, a gyerek 7 hétig folyamatosan óvodába ment.

Szóval babakorban a tehéntej alapú tápszer is allergizálta, véres hasmenése volt, de 3 évesen is blokkolta még az immunrendszerét. 5 éves korától kapott tejet, onnantól nem volt gond.

A második fiammal sem volt elég tejem, nála 2 hetesen derült ki, hogy csak speciális tápszer adható. 14 hónapos korától forralt kecsketejet kapott. Szuper immunerősítő, és bírta is.

A kislányom most 16 hónapos, ő nem kapott tápszert, csak alig, még anyatejes, de nemsokára kecsketejre állunk át.

A legtöbb tápszer tehéntejből készül, de van egy típus, ami hidrolizált, Milupa pepti a neve, ez direkt tejérzékeny babáknak lett kifejlesztve, szerintem add ezt.

Vigyázz a tehéntejjel, a babakori ételallergia más típusú allergiákba csaphat át később.

2013. júl. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is így van, dokinénik ezt mondta valószínű tejcukorérzékeny. Pont a últkor hallottam a rádióban hogy 2 dl tejtől általában senkinek nincs baja, de ha napi szinten 0,5 l megiszunk, akkor az emberek nagyrészének hasmenése lesz, mert nem bírjuk a tejben lébő enzimeket (talán emzimeket mondott) ilyen mennyiségénél. Valóban ezzel én is így vagyok, ha egy pohárral iszok meg akkor OK, de ha többet akkor egész nap kotyorog a hasam és tuti 2x futok a WC-re
2013. júl. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
kÖSZÖNÖM A
2013. júl. 11. 13:17
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. júl. 11. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!