Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen müzlit lehet adni...

Milyen müzlit lehet adni babáknak 6 hónapos kortól?

Figyelt kérdés

2013. júl. 11. 09:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Müzlit 6 hónapos kortól? Ugye csak viccelsz? Alig kezdődött el a hozzátáplálás és már ilyen mű- és adalékanyagokkal tömnéd? Olvasd csak el, miket tartalmaznak, arról már nem beszélve, hogy szinte a 80%-ukban van mogyoró, ami TILOS csecsemőknek!
2013. júl. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem a te véleményedre vagyok kiváncsi, mi már 4 és fél hós kortól elkezdtük a hozzátáplást. Olyantól kérdeztem aki tudja nem aki okoskodik ! A másik meg nézd meg a bébi ételeket mielőtt okoskodsz!!!
2013. júl. 11. 10:28
 3/8 anonim ***** válasza:

Másfél hónapja kezdted a hozzátáplálást, az valóban marha régen volt... Ilyen idegbeteg hisztis stílussal szegény gyerek mit fog tőled tanulni? A bébiételekről is megvan a véleményem, ha ennyire fontos a gyereked, akkor olvass kicsit utána, hogy mit is adsz neki. 6 hónapos kortól meg marhára nem müzlivel kéne tömnöd, azzal bőven ráérsz 1 éves kora után is. Mielőtt újabb hisztirohamot kapsz és okoskodónak kiáltasz ki olyat, aki valamivel járatosabb az élelmiszerekben és a hozzátáplálásban, olvass akkor kicsit utána, mielőtt hülyeséget kérdezel.

Ha pedig eldöntötted, hogy egy fél éves kis csecsemőnek te akkor is müzlit fogsz adni, akkor meg minek kérdezel. Hogy ugyanolyan hülyére találj és veled együtt bólogasson?

2013. júl. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet kapni Holle babamüzlit,arra az van írva,hogy 6 hónapos kortól,ettől függetlenül én egy éves kora előtt nem adnék neki.
2013. júl. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én se adnék neki. 17 hónapos a fiam és nem sűrűn eszik most se müzlit. Friss gyümölcs és abba teszek neki zabpelyhet. Én Dr. Oetker Vitalis müzlit vettem neki még tavasszal és ki se bontottuk. Tavaly ilyenkor a fiam fél éves volt,tömtem gyümölcsökkel,turmixoltam egyfolytában,hogy minnél több dolgot kipróbáljon,eszembe se jutott,hogy müzlit adjak neki
2013. júl. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én zabpelyhet szoktam neki darálni. Gyümölcspéppel.
2013. júl. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

a bébiételekre ráírt szám, hogy mikortól adható, sajnos nem mindig használható, vagyis a gyártónak eladó, ő adná korábban is, te meg vedd meg.

vannak baba-kásák, inkább azt, pld milumil 7 gabonás pép, vagy dm-ben kapható babylove márkájú, pld köles, de a legjobb, ha a szülők is kását esznek, és abból kap, így egyrészt jó példát lát, másrészt a szülők is egészségesen esznek, harmadrészt meg nem kell külön keveset főzni csak a babának.

a müzli egy gyors instant megoldás, divat, kényelmes, a természetes változatát, a nyersen préselt pelyheket általában nyersen eszik, vagyis csak leforrázva, vagy langyos folyadékkal (általában tejjel) leöntve, ami nem elég hőkezelés, ettől pont az ellenkezőjét érik el, mert nem egészséges, hanem nehezen emészthető lesz.

a mű változat, a hőkezelt, maci stb alakú préselt cucc meg tele van adalékkal és cukorral...

szóval a legjobb, ha te főzöl, és lehetőleg gluténmenteset még jó darabig, ok, hogy lehet glutént adni 6 hó után, meg elvileg kell, de csak keveset, és nem mindennap.

a gabona egyébként fontos és nagyszüleink korában a fő táplálék volt, gyerekeknek is, mára elfelejtettük. sok b vitamin, fehérje és rost van benne, ez mind fontos, de nem a bolt keksz, a fehér kenyér és a friss puha péksüti....

a legjobb, ha házi kenyeret sütsz, de legalábbis házi sütit.

2013. júl. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, annak aki a kérdésemre válaszolt!
2013. júl. 11. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!