Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hogyan szorítja bele a...

Ki hogyan szorítja bele a sétát a napirendbe?

Figyelt kérdés
Úgy étem,hogy alvásidőre esik,vagy ébrenléti időre?Nekem még csak 2 és fél hónapos a babám,de nem tudom,hogy jól csinálom-e a dolgokat. Akkor alszik,ha délután sétálunk,de ha megáll a kocsi,akkor felébred,nem alszik tovább,jön a szopi újra,majd játék,aztán a fürdés,és az altatás. Na ez kemény szakasz,tegnap éjjel fél kettőre sikerült csak,de már fél 6-kor fennt volt. El vagyok keseredve!

2013. júl. 11. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:
hát talán próbáld meg hogy ha felkelt utánna viszed sétálni!!??
2013. júl. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amig ilyen pici volt,akkor reggel ébredés,etetés,elmentünk sétálni,közben bolt és amit intézni kell,majd haza,etetés,alvás,közben házimunka vagy pihenés nekem is,felébredt,etetés,játék,stb,majd séta,fürdés,etetés,alvás.

(hétköznap délutáni séta alkalmával férjem elé mentünk melóhelyre,30-40perc séta,haza kocsival).

2013. júl. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindig ébrenléti időben sétáltunk. Egyrészt azért, hogy kinnt nézelődjön, ne aludjon, másrészt azért, mert nekem is jobb, ha itthon alszik és addig tudok valamit csinálni. Persze, amíg nagyon kicsi volt a hosszabb séták alatt elaludt egy idő után.
2013. júl. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amíg még pici volt (mint most a tiéd) én alvó időbe vittem, mikor már tudtam, hogy hamarosan alvás jön, készülődtünk és a kocsiban aludt egyet. Ez pont télen volt, szóval jól bebugyoláltam és toltam egy órát. Aztán szép lassan változott az ő napi rendje is, többet volt már fent, alakultak a babakocsis idők is: felén már fent volt - nézelődött, aztán elaludt fél órára. Most, hogy már ilyen meleg van, átraktam a déli evése utáni sétát délutánra. Akkor indulunk ugyan úgy, mikor már evett, volt játék is és tudom,hogy hamarosan már fáradni fog. Most már van kis játszóterezés a séta elején, utána vásárolgatunk amit éppen aznap kell, és végül elalszik a kocsiba fél órára. Mire kel, elindulunk haza és akkor már jön a 7 órási evése. Nálunk így alakult, de jó mindkettőnknek. Te tudod, hogy nektek mikor mi jó, illetve, te látod, hogy a te kicsidnek mikor jó lent lenni. Mi panelba lakunk, szóval nem tudom napközbe erkélyre, teraszra, udvarra kitenni míg alszik, hogy addig is levegőn legyen. Ezért csinálom, hogy van kis aktív része is és pihenő része is a sétáknak.

Jó babázást és szép sétákat!

10 hónapos baba anyukája

2013. júl. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi délelőtt sétálunk, pont azért, mert akkor elnézelődik, hintázik, ilyesmi, délután pedig alszik 3,5-4 órát. Nekem ez így tökéletes. Persze az én fiam már 13 hónapos. Az olyan kicsik, mint a tiéd, általában még elalszanak séta közben.
2013. júl. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!