Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok a Teodóra...

Mit gondoltok a Teodóra névről? Ha erre a névre keresztelem a kislányomat először mindenkinek az ásványvíz fog eszébe jutni?

Figyelt kérdés

2013. júl. 11. 12:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Igen, az fog a legtöbb embernek eszébe jutni róla, mivel elég ritka név, ez az ásványvíz pedig közismert.
2013. júl. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Nekem spec a bizánci császárné jut eszembe róla, de biztos túl művelt vagyok :D

egyébként nekem tetszik.

2013. júl. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

:) Dehogy is :) Szerintem nagyon szép név...egyik tanítványomat is így hívták, tüneményes kis szöszke kislány volt, különleges névvel - szerintem nyugodtan add ezt a nevet neki, ha tetszik!

Habár volt egy Dalma nevű ismerősünk, nah róla mindig a Delma jutott az eszembe:) Viszont egy barátnőm is Dalma volt, róla soha - szerintem, ha nem csak felületes a kapcsolata az illetővel az embernek, hanem baráti már, akkor egyáltalán nem jutnak ilyenek az eszébe.

2013. júl. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Egyik hozzászóló írta, hogy neki Theodora császárné jut róla az eszébe - én is elmeséltem a kis tanítványomnak ezt a császárnét, ötödikben tananyagként is tanítom, szóval tuti jól fog neki esni, hogy ilyen régi múltra tekint vissza a neve. Volt egy Írisz nevű kislányom is, hát az egész osztály oda volt, mikor elmeséltem, hogy ki volt Írisz istennő! :) Szerintem szépek ezek a nevek!
2013. júl. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
:) köszi a válaszokat!
2013. júl. 11. 12:14
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
ne foglalkozz ezzel! a mi kislányunk Flóra, margarin is van ilyen, a flóraszeptet is emlegették már, de szarvasmarha trágyát is reklámoz így a tescos újság... .em fogsz tudni olyan nevet választani ,amiből nem űzhetnek gúnyt.
2013. júl. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik ez a név! :-) Bár nekem egyik barátnőmet így hívják, lehet ezért!:-9
2013. júl. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
62%

Gyönyörű hangzása van, és nekem spec. a jelentése jutna először eszembe: Isten ajándéka.


Legalábbis a férfi párja, a Theodorosz ezt jelenti, akkor gondolom a Teodóra is.

2013. júl. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
(:
2013. júl. 11. 13:24
 10/13 anonim ***** válasza:
62%

ha nem írod az ásványvizet, nekem eszembe sem jut.:)

volt kolleganőmet hívták így.

2013. júl. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!