Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokan jártatok így? Vagy csak...

Sokan jártatok így? Vagy csak én vagyok ilyen peches?

Figyelt kérdés

Amíg pocakos voltam sok barátom és közeli barátnőim voltak.Még tán pici babás korunkban is.Most 10 hós a fiam és senku,senki nem kiváncsi ránk.1x 1x írnak ,de nemjönnek..ha írok-válaszolok nekik akkpr későn,napokkal később válaszolnak. Valamennyük gimi óta a barátaim. Többen 1 utcával arrébb laknak

ÉN nemsokat változtam.Sőt,most hogy nagyobb a fiiam,több időm is van.

Másokról is feledkeztek már meg azok a bizonyos legjobb barátok ?


2013. júl. 11. 13:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ugyanebben a cipőben járok. Általános iskolai barátnőm a szomszédban lakott, mióta a város másik felébe laknak, szinte nem is beszélünk :(

Ugyanígy vagyok egy másik barátnőmmel, pedig neki is van egy lánya, 5 hónappal idősebb mint az enyém. De vele is csak akkor beszélünk, ha véletlen összefutunk, vagy ha ráírok.

2013. júl. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Velem is így van. Egyetlen barátnőm maradt, de vele is csak facebookon beszélünk, mert nem szereti a gyerekeket. Nem értem miért távolodtak el, én biztos sokat járnék a barátaimhoz, ha születne gyermkekük.
2013. júl. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 eszo ***** válasza:

hát szerintem aki így viselkedik nem is igazi barát!

próbálj meg ismerkedni hasonló korú gyerkőcös anyukákkal a játszótéren..

2013. júl. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én is jártam mindig a barátnőmékhez,mikor még nem volt babája akkor is,mikor megszült utána is.Van olyan aki még meglátogatni sem jött el.Jó nem kötelező,csak mikor megszültem jöttek az üzenetek,hogy gratulálunk,majd hamarosan megnézünk benneteket....azóta is várom,16 hónapja...azért kicsit rosszul esik na!!Mondjuk a saját anyám sem jön abszolút,szóval a barátoktól túl sokat várok... :((
2013. júl. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ismerős! Tőlem már a terhesség alatt elfordultak! Ők még buliztak!


Néha megtalálnak face-en, de van akivel már 2 éve nem találkoztam! Hívtam őket vendégségbe, de nem jöttek!

2013. júl. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Sajnos ez a "normális" tendencia. Szépen lemaradoznak a barátok, akik majd csak akkor jelentkeznek, ha nekik is lesz gyerekük.

Új barátokat kell kereni, akiknek szintén van(nak) gyereke(ik).

3. éve vagyok itthon, a rengetegsok baránőből 1 jár rendszeresen, 1 hébe-hóba, a többi elpárolgott.

2013. júl. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem normàlis tendencia, csak nem olyan jo baràtok...Nekünk mindenki megmaradt.Pontosan 8 keresztapja es 8 keresztanyja van a lànyomnak.Mindenki szereti....
2013. júl. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ugyan ez van velem is.6 hónapos a lányom.A barátnők meg eltüntek.Nagyon bánt.Előtte minden nap beszéltünk,taliztunk,együtt vásároltunk,buliztunk.

Ma meg már semmi.Havonta talán egyszer váltunk egy levelet,vagy sms,de ennyi.Teljesen elfelejtettek..

De rájöttem nem éri meg ezért szomorkodnom.

Találtam új barátnőket,akiknek ugyan így babájuk van.

Velük beszélgetek,járunk sétálni a babákkal,megbeszéljük a családos dolgokat! :)

2013. júl. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 eszo ***** válasza:
nekünk van olyan közeli rokon,( apukám egyik tesójának a családja )aki még nem is látta..pedig már 7 hónapos, és tündéri kislány :-))))
2013. júl. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ennek több oka van. Az egyik az, hogy véleményem szerint a mostani magyar társadalom nem igazán család és gyerekbarát. Minden az önmegvalósításról szól és az énközpontúságról. Ha kimentek picit délebbre, akkor erősen látható a különbség az olaszok családszeretete és a mieink között.

A másik ok a munka. Ami felemészti az embert testestül lelkestül.

A harmadik a közös téma hiánya. Akinek nincsen gyereke és kevés vele hasonló korú testvére van, annak nagyon fura egy gyerkőchöz alkalmazkodni. Az, hogy nem tudtok olyan meghitten dumálni, mert ott a gyerek, akire figyelni kell.

Az is ok, hogy sok anyuka teljesen beszűkül, kiesik az érdeklődése. Csak a gyerekről tud beszélgetni.

Ezek mind okok.

2013. júl. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!