Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Utasítanál vissza orvosi...

Utasítanál vissza orvosi vizsgálatot, ha úgy gondolod, hogy nem indokolt?

Figyelt kérdés

Nem vagyok orvos, de még egészségügyi dolgozó sem,hogy felülbíráljam egy orvos szavát, viszont a helyzet a következő:


Kislányom kancsalsággal született, 2 hónaposan már szemészeten voltunk vele.6 hónaposan szemtapaszolást írt elő az orvos,viszont mi vettük észre,hogy szemtekerezgése is van.Ellenőrzést kértünk, a tapaszolást felfüggesztette az orvos, neurológiára küldött,ahol mindent rendben találtak.Megállapította az orvos,hogy biztosan örökletes a szembetegség,hiszen az apukájának ugyanilyen szemproblémái vannak,gyermekkorában szinte ugyanilyen dioptriája volt.Tehát neurológiai oka nincs. A neurológus mégis elküldött megnyugtatásként mondván,hogy "az ördög nem alszik" MR vizsgálatra. Nem is lenne vele gond,csak hogy csak Kistarcsán vizsgálnak babákat,altatásban végzik és 15 000 Ft.Tőlünk kb 150 km. Nem is a pénzzel lenne gond,de ha nem indokolt,nem tenném ki ennek a procedúrának(előtte nem ihat 5 óráig,valószínűleg kánikula lesz stb.) Persze első gyermekes anyukaként nem tudtam azt mondani,hogy ha doktornő rendben talált mindent akkor nem mennék...Ti mit tennétek?


2013. júl. 12. 09:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Mindenképpen elvinném, nem tudnám magamnak megbocsájtani, ha valami baj van és ezzel a vizsgálattal időben kiderült volna.

Nálam nem is kérdés, hogy elvinném!

2013. júl. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Én is elvinném!!!
2013. júl. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom,hogy nem tudnám magamnak megbocsájtani,csak mindenki azzal jön,hogy biztos én kértem,meg hogy ha nincs baj akkor miért küldenek,miért hagytam...
2013. júl. 12. 09:26
 4/19 Mia_may válasza:
Nem szeretnélek rémisztgetni,de az egyik iskolatársam nagyon kancsal volt,mindenki csúfolta,egyik nap aztán rosszul lett és csak párnap múlva tudtuk meg a nővérétől,hogy nagyon súlyos agydaganatot diagnosztizáltak nála...És kb. az utolsó pillanatba derült ki...
2013. júl. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
2. vagyok, engem is küldtek nem rég, holott nem volt valószínű, hogy bármi gondom lenne, de persze elmentem (30 ezerért). Jobb a békesség.
2013. júl. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Én elég parázós vagyok,de azért nem gondolok rosszra,mert ugye az apukájának is ugyanezek a szemproblémái vannak,egyértelmű,hogy örökölte.
2013. júl. 12. 09:37
 7/19 anonim ***** válasza:

Voltam MR vizsgálaton, senki nem mondta ne igyak előtte!

A piciket ekaltatják higy ne mozogjanak.

Kontraszt anyagot is kaptam szuriban, vagyis 2 felvételt csináltak, egyet simán, egyet megfestett aggyal:)

5 perc az egész

2013. júl. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Én már utasítottam vissza a kislányomnál vizsgálatot, de a végén mégis meg kellett csináltatnunk. Én is az altatástól rettegtem a legjobban, meg attól, hátha megsértenek nála valamit. Az, hogy nem ehet, ihat, az egy átmeneti állapot, egy kis sírás, nyügősség, és már el is felejtette.

Mennyi idős most a kislányod?

A helyedben nem vacillálnék, mindenképpen elvinném.

2013. júl. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
7 és fél hónapos most.
2013. júl. 12. 09:50
 10/19 anonim ***** válasza:

A piciket mindig előre veszik.

Nálunk másfajta vizsgálat volt másik kórházban, de szerintem itt az altatáson van a hangsúly, nem azon, mit csinálnak. Ott úgy volt, hogy a legkisebbel kezdték, és életkor szerint vitték a gyerekeket. A legkisebb még anyatejes volt, az anyukája még reggel 5-kor megszoptathatta, utána már nem kaphatott semmit. 9-kor vitték el, gyorsan végeztek, majd utána 1 óra múlva már újra szopizhatott.

Az én kislányom 2 éves volt, Ő éjféltől nem ehetett, ihatott.

2013. júl. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!