Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos oltástól belázasodo...

15 hónapos oltástól belázasodott a babátok?

Figyelt kérdés
Kislányom tegnap kapta meg a 15 hónapos oltásokat. Azt mondták a Prevenartól még aznap belázasodhat (így is lett, este hőemelkedése volt), de amit a kanyaró, mumpsz, rubeola ellen kapott attól csak másfél-2 hét múlva jelentkeznek tünetek, és nem csak 1 napig tart. Ti kicsiteknek volt valami mellékhatása az oltásnak? Láz, vagy valami? Mennyi ideig tartott?
2013. júl. 12. 13:33
 1/9 anonim ***** válasza:
OFF: bocsi,hogy nem a kérdésre válaszolok,de megkérdezhetem,hogy a prevenárból ismétlődőt kapta vagy csak most kapott 1-et? Mert nagyon hezitálok,hogy egybe megkaphatja e a 2-őt . Nagyon félek a 15 hóstól. :(
2013. júl. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Prevenárból már az ismétlődőt kapta. 2 és 4 hónaposan is kapott már. Nálunk sajnos csak így egyszerre adták be :(
2013. júl. 12. 13:37
 3/9 anonim ***** válasza:

A 8-10. napig magas láz, amit csak hűtőfürdőkkel és 3 óránkénti lázcsillapítókkal lehetett mérsékelni.

2 hétig iszonyat hisztis volt.

Elkapott az oltás után egy csomó felső légúti fertőzést, nagyon legyengítette az immunrendszerét.

Nekünk egyébként a Prevenartól is már aznap este 40 fokos láza volt, de másnapra elmúlt.

A második gyermekem augusztus végén kapja a 15 hónapos oltást, előre rettegek.

A Prevenart most nem engedem együtt beadni az MMR-rel, hogy ne fokozzák egymás mellékhatását!

2013. júl. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ha belázasodik vigyem orvoshoz? Vagy nem kell?
2013. júl. 12. 13:42
 5/9 anonim ***** válasza:
kisfiamnak az oltást követő 8.9.napon volt 3 napig délután hőemelkedése,este láza,éjjel semmi.szerintem ne vidd ha nem tart 3 napnál tovább,és persze,ha semmi más tünete nincs,ja és kiütéseik is lehetnek egybefüggő piros "foltok".nekünk is volt 3 nap múlva kezelés nélkül eltűnt.
2013. júl. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekünk semmi tünet nem jött ki szerencsére,pedig tojás allergiás a fiam
2013. júl. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem volt semmilyen reakció soha, egyik oltásra sem, azon kívül, hogy aznap, mikor megkapta az oltást, sokat aludt. Pedig én is vártam 10 nap után a lázat. Aztán elmaradt.
2013. júl. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Golan Trevize ***** válasza:

Aznap este mindketten kaptak kúpot a dokinéni javaslatára.

Este/éjjel nem volt semmi.


Amelyik be szokott lázasodni, az viszont másnap be is lázasodott.

A másik nem szokott oltások után belázasodni, ennél se ment fel a láza.

2013. júl. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is pont egy hete kapta meg és ma kezdett lázasodni. Ő is tojásallergiás+ekcémás. nagyon jó lesz ha megint tiszta pöttyös lesz.
2013. júl. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!