Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet valami baj a 6 hetes...

Lehet valami baj a 6 hetes babámnál?

Figyelt kérdés
Azt vettük észre,hogy ha alszik vagy csak fekszik mindig egy irányba balra tartja a fejét.Fordítani is szokta de jórészt arra néz és a testét is arra fordítja.Keveset reagál arra ha szólunk neki nem mindig fordítja át a fejét.Mi lehet a gond vele?
2013. júl. 12. 13:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem mind a két gyerekemnél ugyanez volt. A 6 hetes csípőficamszűrésena doki megnézte, és csak annyit mondott, hogy tornaztassam. Minden fürdésnél és pelenkázáskor, a másik irányba fordítottam néhányszor a fejét, aztán kinőtte. Ha tudja a másikmirányba is fordítani ellenállás nélkül, akkor nem hiszem hogy baj van.
2013. júl. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szia,

a kisfiam farfekvéses volt, és már a pocakomban is általában az egyik irányba tartotta a fejét.

Mikor megszületett is így feküdt a legtöbbet. A dokinéni elküldött minket un. Dévényi vizsgálatra, ahol azt mondták, hogy semmi gond. És kb. a 8. héttől már aludt mindkét oldalán, de még akkor is 70 %-ban azon az egy oldalon.

Ha nagyon aggódsz vidd el egy ilyen vizsgálatra. Nem beutaló köteles, viszont nagyon sok a várakozási idő.. érdemes több helyet is megkérdezni ahol ezzel foglalkoznak.

2013. júl. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Fordítja mindkét irányba és van hogy úgy is alszik a jobb oldalon,de többségében a bal oldalra fordítja a fejét,alvásnál és pelenkázáskor is.
2013. júl. 12. 13:57
 4/7 djudit ***** válasza:
Barátnőm baba gyógytornász. A kisfiam is jobban használta az egyik oldalát. Próbáld meg tornaztatni, érdekes dolgokat mutass neki, arról az oldalról, amit nem használ. Álmában, ha melyen alszik fordítsd át! Nálunk nem lett gond, elég volt ennyi
2013. júl. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha át tudja fordítani a fejét illetve nem sír, ha fordítjátok, akkor szerintem nincs gond. A fiam is a bal oldalt preferálta egy jó ideig (jól el is nyomódott a feje), aztán kinőtte ezt.
2013. júl. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szia, az én kisbabám most lesz 4 hónapos. Kb. ugyanúgy, mint Nálad, 6 hetes kora körül én is ezt vettem észre. De aztán elmúlt, szépen forgatta a fejét mindkét irányba. Én is próbálkoztam azzal, hogy a másik irányba ültem, onnan beszéltem hozzá, hogy arra is fordítsa a fejét. Nem szívesen ugyan, de megtette :) Ne izgulj, valószínűleg a Te babádnál is el fog múlni.
2013. júl. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nálunk is ez volt. most 3 hós, teljesen kinőtte. mindig résen voltam, fordítottam a fején, kitámasztottam, sokat tettem hasra.
2013. júl. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!