Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kiakadtam, nem bírom tovább,...

Kiakadtam, nem bírom tovább, mit csináljak?

Figyelt kérdés

teljesen plafonon vagyok az anyósomtól. kb 1 órányira lakunk egymástól tömegközlekedéssel. ami ugye nem sok, de egy 4 hónapos babával, babakocsival nem könnyű túra (2 átszállás).

elvárja, kierőszakolja (már-már lelki terrorral) hogy MINDEN NAP menjünk a kicsivel. ami ugye a baba napirendjét totál borítja. ha esetleg valahogy kibulizom, hogy nem megyünk, akkor már jelenti be, hogy ekkor, meg ekkor jön ő. amúgy szeretem őt, nagyon kedves, meg minden, de egyszerűen megfolyt minket a szeretetével. és hiába mondom neki, hogy pihenni szeretnék, nem akarok menni, stb, akkor is kierőszakolja. volt hogy egy hétre elmentünk anyukámékhoz, akkor meg hívogatott, hogy mikor megyünk már haza, mert ő belebetegszik. meg vele él az anyukája is (90 éves) és azt is mondogatja, hogy őt már csak a lányom élteti. makk egészséges egyébként az öreglány, csak nehezen megy.

párommal nem tudok erről beszélni, teljesen elzárkózik a témától. a tipikus az ő anyja szent és sérthetetlen.

nincs saját életünk, minden mozdulatunkról be kell számolni, még arról is, hogy hányszor sz.rt a gyerek. elegem van ebből. egész nap gyomorgörcsöm van az idegességtől.

amúgy meg eléggé "nyúlszívű" vagyok, nem merem megmondani se páromnak, se anyósomnak a problémámat. tudom, ha nem szólok nem fog változni semmi. de egyszerűen azt sem tudom, hogy hogy kezdjek hozzá. főleg, hogy ugye párom szinte isteníti az anyját...

tudnátok nekem egy kis lelkierőt adni? vagy tanácsot, hogy hogy kezdjek neki?


2013. júl. 13. 21:16
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
kicsit nagyon kusza lett az írásom, köszönöm, ha elolvassátok... főleg, ha értelmezni is tudjátok..
2013. júl. 13. 21:16
 2/22 i hate this world ***** válasza:
Ne legyél "nyúlszívű". Mondd meg a párodnak és az anyósodnak is, hogy mostantól nem mentek át minden nap. Ha látni akarja a babát akkor menjen át ő hozzátok.
2013. júl. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Nálunk is ment ez. Anyós egyszer csak megjelent. Már a terhességem alatt is csinálta, aztán egyszer elborult az agyam, és közöltem vele, hogy nincs ilyen, hogy jön, borít mindent. Megmondtam neki, hogy legközelebb nem engedem be. Nem hitte el, hogy megcsinálom. Megtettem. A telefont nem vettem fel, az kapunyitó telefont sem vettem fel. Csengetett lent a kapunál 30 percig, majd elment. Hogy mit gondolt, mit hitt, nem tudom. Nem beszéltünk erről többet, de nem is állított be többet. Egyébként ő nem aranyos, mindent leszól, megette a kajámat, és még leszólta, hogy sós. Egyébként itt pattant el az agyam.
2013. júl. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

1. beszélj a pároddal, aztán együtt beszéljetek anyóssal. Nem lesz egyszerű, sőt. Készülj a legrosszabbra.

2. minden vasárnap beszéljétek meg, hogy következő héten mikor mentek és ő mikor jöhet. Ami neked nem terhes, semmiképpen ne minden nap.

3. ha nagyon durvul a dolog, ne vedd fel a telefont, ne engedd be a lakásba

2013. júl. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
hát ez az, hogy ha nem mi megyünk, akkor ő jön napi szinten...
2013. júl. 13. 21:23
 6/22 anonim ***** válasza:
Ami lemaradt: mond meg neki kerek perec, hogy ez nem jó a babának, és neked sem. Ami neked nem jó, az a babának sem az. Most a pici az első, és csak ő számít. Ha nem fogadja el semmi gond, ne engedd be. Honnan tudná hogy otthon vagy? Nem nyitod ki és kész, majd megtanulja.
2013. júl. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
nem irigyellek!
2013. júl. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
állj a sarkadra ( ez lemaradt az imént)
2013. júl. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

ez az utazás SOK! egy óra oda, egy vissza, ha van is napirendje a picinek, nem sokáig... muszáj a sarkadra állnod, ezért a kicsikéért senki nem fog helyetted kiállni!!!

a pároddal beszéld meg, és persze ne azt mond, hogy anyós így meg úgy, hanem a másik oldallal kezd: a picinek ez meg az a fontos, és bár nagyon szereted az anyósodat, de ahhoz, hogy a későbbiekben nyugodt baba és anyukája legyen, kell nektek egy kis otthoni rutin, pihenés!

menjetek hetente egyszer kétszer, vagy menjetek egyszer ti, egyszer jöjjön ő. ennyi elég is :)

ügyesen :)

2013. júl. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Ne engedd be. Ha van kulcsa, hagyd a tiédet a zárba. Ha rákérdez, épp sétáltatok/zuhanyoztál/aludtál/filmet néztél stb.
2013. júl. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!