Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák tudnátok segíteni...

Anyukák tudnátok segíteni nekem víz ügyben?

Figyelt kérdés
Kislányom 1 éves lesz, eddig Szentkirályit ivott, néha Janat, de azt ritkábban. Sajnos csapvizet nem szívesen adok neki, mert nálunk elég rossz minőségű (bár ízre finom). a családban (férjem ágán) sok vesebeteg van, persze ez nem biztos, hogy csak a vízre vezethető vissza. a lényeg, hogy csapvizet nem merek adni. Most úgy gondoltam, Nestlé Aquarel-re váltunk, láttam hogy annak jóval kevesebb a Na tartalma. olvastam, hogy az ásványvíz sem a legjobb, ha mindig azt adjuk a babának, de akkor mit tegyek?

2013. júl. 14. 07:12
 1/7 anonim ***** válasza:

aminek 500 mg alatt van az oldott ásványianyag tartalma, azt adhatod folyamatosan, nem kell váltogatni.

nincs a közeletekben egy forrás vagy hasonló? tőlünk olyan 20-30 km-re van egy artézi kút a kisváros közepén szépen kialakítva, onnan hozzuk a vizet a babának kéthetente havonta.

2013. júl. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem 2,5 a fiam, de még mindig babavizet adunk neki. Ha akcióban veszem, 99 ft 1 liter, ami neki elég 2-3 napra. Én úgy vagyok vele, hogy ez biztos. A nagy szentkirályit is szoktam adni, mert az is nagyon jó, akcióban 85 ft 1,5 liter. A nestlé sem olcsóbb szerintem, úgyhogy nincs értelme változtatni, ha nem vagy benne biztos.
2013. júl. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

babavíz, az tuti jó. Vagy arról is hallottam, hogy felforralt és visszahűtött csapvizet adnak a babának.


23/l

2013. júl. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

próbáljátok ki az Óbudai Gyémánt rózsaszín vizét.


Egyébként a rossz vízen nem mindig segít a forralás, mert nálunk sajnos arzénos a víz minimálisan, és a forralás sem segít ezen.


Én is úgy tudom, hogy időközönként váltogatni kell az ásványivizeket, hogy ne mindig ugyan azt igyuk.

2013. júl. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb a víztisztító berendezés. Egyszer kell kiadni rá, aztán évente szűrő csere.

Egyik válaszolótól kérdezem, hogyhogy 1 liter viz 3 napra elég a 2 és fél éves gyerekének? Naponta kb. ennyit megiszik a miénk, tényleg nem értem. Vagy mást is iszik és ezért?

2013. júl. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bocsi lehet, hogy nem ezt a választ várod. De szerintem nyugodtan adhatod a csapvizet is neki.

Anno nekünk a kémia tanárunk azt mondta, hogy a csapvíz sokkal jobb mert abban vannak olyan anyagok amik jó a szervezetnek és pl:. az ásványvízben nincs.


És most jön az erősebb rész. Úgy gondolom, hogy ezzel a gyereked csak elkapatni tudod. Ok, van vesebetegség a családban de nem feltétlen ezzel óvod meg ettől az egésztől.

Lehet szimplán genetikai az, hogy vesebeteg lesz de attól nem fogod tudni meg óvni.

Nem mellesleg én is vesebeteg vagyok és NEM a csapvíz váltotta ki. SŐT amikor kiderült azóta mindig azt hallom, hogy sok vizet igyak. Jobban odakell rá figyelnem mint másoknak.


Ha túl sok sót eszik az kialakíthatja szerintem. /legalábbis van olyan ismerősöm aki vesebetegség miatt diétára van fogva és ő nagyon minimális sót ehet/ De pl:. az is kialakíthatja ha sokszor van felfázva.

2013. júl. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!