Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan hülyén érzem most...

Olyan hülyén érzem most magam. Min változtassak?

Figyelt kérdés

Nemrég voltunk egy kis összejövetelen, ahol egyik ismerősünknek ugyanannyi idős babája van, mint nekem.

Az én babám egész nap nagyon nyűgös volt, állandóan ölben kellett tartani, foglalkozni vele, mutogatni neki dolgokat...hamar ráunt mindenre. A játékai nem nagyon érdekelték, inkább a világ, a falevelek, a virágok, az állatkák...

Az ismerősünk babája viszont meg sem nyekkent, ha kezdett is sirdogálni, hozzászoltak és már mosolygott is. Aludt, evett, beültették a kocsiba a játékai közé és elvolt úgy, hogy egy szót nem kellett hozzá szólni.

Az én babám is máskor nagyon mosolygós, csupa boldogság kisfiú, de igaz ami igaz, hamar ráun dolgokra, állandóan menne felfedezni...azt sem tudom már, hogy mikor volt el egyedül 10percig.

Ráadásul sz*rul is érzem magam, mert szinte mindenre kikereedett szemmel nézett rám a másik anyuka. Pl. hogy még nem adtam húst a babámnak, és még csak 3hete kezdtem hozzátáplálni. Az ő babája már rég eszik húst, főzelékeket. Rossz anyának érzem magam megmondom őszintén.

5 és fél hónaposak a babák.


2013. júl. 14. 07:53
 1/10 JnéHN ***** válasza:
61%

Nem kell rosszul érezned magad. A hozzátáplálás nem az a dolog, amivel sietni kell, ráadásul mindenki maga dönti el, hogy mi a helyes. Én úgy vagyok vele, hogy ott bajok vannak ha egy gyereket leteszek és ott marad egy óra múlva is egy helyben és meg sem mozdul. Ezt a szemléletet Dr Ranschburg Jenő is vallja. Nekem 2 kicsi fiam van az egy 3, a másik 1 éves és nem hogy 10 percig, de 1 percig nem maradnak meg egy helyben. Persze van olyan játék, ami leköti őket, de a lényeg, hogy mozgékonyak.

Egyébként meg minden gyerek egy külön világ, más személyiség és éppen ezért nem szabad őket hasonlítgatni. Unalmas is lenne a világ, ha mindenki egyforma lenne.

2013. júl. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

Miért lennél rossz anya?

Arra nem gondoltál, hogy ő sieti el a dolgokat?

Én 6 hónaposan kezdtem el húst adni neki. (Valószínű akkor én is rossz anya vagyok?!).

Az sem hátrány szerintem, hogy a kisfiad érdeklődő, aktív gyerek, hiszen így tanul új dolgokat, fel kell fedeznie a környezetét.

5,5 hónapos babának nem "kell" törvényszerűen a babakocsiban el lennie és a kis vackaival molyolni, a kinti világ sokkal érdekesebb. Az a jó, hogy érdekli minden.

Idegen helyen egy picit minden baba "kifordul" magából, de ezt sem írnám a te rossz anyaságod kontójára. :)

2 éves múlt a lányom, soha nem volt egy helyben ülő gyerek, folyton ment volna mindenhez.

1,5 évesen egyedül csúszdázott a játszin, nem fél a bogaraktól, jól érzi magát szinte minden helyzetben.

Nyugi, a rossz anyaság nem itt kezdődik! :)

2013. júl. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Minden gyerek más, ez nem verseny és nem tudom, miért kéne ekkora babának már húst ennie. Ne érezd hülyén magad és nem kell változtatnod, máskor te is kerekítsd ki a szemed :)
2013. júl. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

jajj maradj már!!!Minden gyerek más.Hozzátáplálás???Ilyen idősen a fiam csak belőlem táplálkozott..A lányom meg tápszeres volt, de ilyenkor még csak gyümölcsöket kapott variálva.

Ne érzed rosszul magad emiatt..teljesen normális a babád, és te is.Azért mert az ő babája nyugis, azért tegye össze a kezét.Kész tény hogy neked nehezebb dolgod van, de ezt ne tragédiaként éld meg.A nulla problémás gyerekek anyukái bizonyos dolgokat sose fognak megérteni.Tudom én is, mert mind a 2 gyerekem örökmozgó, mindent hamar megunó kis rosszaságok.De én ennek örülök, és egyáltalán nem tartom magam rossz anyának..Sőt ha lehetek kicsit beképzelt, büszke vagyok magamra, amikor bizonyos dolgokat megtudok oldani, úgy hogy a gyerek sem sérül, és nekünk is jó.

2013. júl. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rossz anya. A másik gyereknek más volt a természete. Emiatt ne aggódj. Attól sem vagy rossz anya, hogy te másként kezdted a hozzátáplálást. A másik anyuka ráérzett a bizonytalanságodra. Igyekezett gyorsan bebizonyítani, hogy mondjon a szaki akármit, az ő gyereke már mennyi mindent eszik és mégis ő a jobb. Jobb? Nem, más. A tiéd egy nagyon nyitott érdeklődő baba. Ez nagyon jó, mert bár még most szüksége van a kezedre és a lábadra a világ felfedezéséhez, hamarosan önállóan indul majd felfedezni. Ő később sem fog egy helyben megülni, mert mindig tele lesz kérdésekkel. Éppen ezért nagyon nagyon sok ismerete lesz majd a világról. Később látod majd a mostani időszak gyümölcsét.

A másik anyuka csúnyán viselkedett amikor meresztgette a szemeit. Mert jó anya vagy. Ha nem lennél az, akkor hagytad volna ordítani a kicsidet. Ráadásul a másik anyuka elfelejtette, hogy a babáknál ilyenkor már a fogzás is bezavar, bizony lehetnek nyűgös napjaik.

Mondtam ezt úgy, hogy négy gyermekem van. Mindegyik más. Van amelyik babaként ott maradt ahova raktam és volt amelyik állandó udvartartást igényelt. :)

2013. júl. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

jaj, nagyon aranyosak vagytok. Igazatok lehet abban, hogy az jó, ha inkább érdeklődő.

Tudom, hogy nem kellene hasonlitgatnom. Ez a legrosszabb dolog, amit tehetek, de egyelőre akarva akaratlanul is ezt teszem. Remélem "kinövöm"

Csak tudjátok mi voltunk a vendéglátók ugymond, én nem akartam az anyukát semmiben kritizálni, faggatni, nem vagyok az a tipus. Sőt inkább dicsértem a gyerekét, hogy milyen aranyos, mennyit mosolyog, stb...hizlaltam a máját. Meg igazából ott abban a helyzetben nem is tudtam semmire frappáns válasszal visszavágni. Ahogy mondják egyetlen kérdés nagyobb vihart kavarhat, mint száz válasz.

2013. júl. 14. 08:20
 7/10 anonim ***** válasza:

5,5 hónapos babának még nem kell húst ennie, ezt te is tudod :-). Az meg, hogy az egyik babának rossz napja van és nyűgös, a másik meg nem, az nem a te hibád. De isten hozott az anyukák világában! Sajnos az első gyermekemnél én is sokszor el voltam keseredve, hogy 'jé, még nem forog/mászik /jár, bezzeg az enyém!', Még nem evett articsókát, bezzeg az enyém! Még csak ekkora /ennyi foga van? Bezzeg az enyém! '

A másodiknál már nagyívbe kerülöm az ilyen anyukákat, ha mégis találkozom ilyennel, csak mosolygok rajta.

2013. júl. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A hozzáállásodon változtass!

Légy büszke magadra, hogy nem terhelted a babád emésztőrendszerét idejekorán, sokat foglalkozol a babáddal és ő ezt szereti és elvárja, és megfelelően reagálsz a jelzéseire, akkor is, ha éppen vendégségben vagyok.

2013. júl. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez nem verseny, sose hasonlítsd senkihez a babádat :) Még testvérek között is óriási különbségek vannak, nemhogy más babák között :)

A te babád ilyen, az övé olyan :) Egyik sem jobb vagy rosszabb, és te sem vagy rosszabb anyuka ettől :)

2013. júl. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

2011: 5 és fél hónapos kislányom képtelen nyugton megmaradni, pár perc után fészkelődik, nyűglődik. Ha társaságba megyünk, legalább 20 perc kell neki a karomban, hogy feloldódjon, és ne görbüljön a szája lefele, ha valaki ránéz.

2013: 5 és fél hónapos kisfiammal bárhol meg lehet jelenni, egyből mosolyog, gyönyörűen elnézelődik. Be lehet vele ülni bárhova, vendégségben mosolyogva elvan a vendéglátó ölében. Igazi szuperbaba.


És a hozzátáplálásnál is sokkal gyorsabban halad a kislányomnál. Szóval még családon belül is lehet két ennyire különböző természetű gyerek, nem csinálsz/csinálunk semmit rosszul, ne aggódj. :-)

2013. júl. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!