Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos baba már mondhatja...

11 hónapos baba már mondhatja tudatosan, hogy:nem?

Figyelt kérdés

Egyik nap mondtam valamit a kisfiamnak,de már nem emlékszem mit.. erre rámondta,hogy nem! Ezt betudtam egy véletlennek. Azóta még kétszer volt ilyen,hogy mondtam valamit és "mondta",hogy nem!

Létezik ez már???? Vagy csak én képzelem ezt??? Mik a tapasztalataitok anyukák???

Köszönöm,ha írtok!



2013. júl. 14. 09:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Persze h mondhatja :D

Az első között van a NEM szó hiszen már kicsiként megtanulnak ellenkezni. :D Szóval simán tudatos. :)

2013. júl. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelhető,lányom 8,5hósan is mondta már ,hogy nem.Rengeteget nevettünk rajta,mert olyan mintha tényleg tudatosan mondaná.Pl mondtam neki,gyere kicsim megyünk aludni.Ő meg: hmmm nem.Meg mondtam neki kicsim ne rugdoss már.Ő meg: hmmm de. Mindig eléteszi mindkettőhöz,hogy hmmm.Én se tudom tudatosan mondja-e,de létezhet,hisz sokszor ismétled neki ha valamihez ne nyúljon,hogy nem.
2013. júl. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ilyenkor már tudatosan mondja. Van, aki ilyen idősen már beszél is. És természetesen ért is mindent - feltéve, hogy nem tudományos szakszavakat használsz :-)
2013. júl. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Na akkor majd megfigyelem ezt a beszélgetősdit:-))

Ráadásul ha tiltok neki valamit, pl ne másszon fel az éjjeli szekrényre,akkor mondom,hogy nem-nem!!! Erre ő:dedede! Ezt is furcsállottam,hogy "felesel". A nem-ekre mindig mondja,hogy de-de! Érdekes..!!

(zöld kezek is mennek)

2013. júl. 14. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!