Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » NAPIREND? Már sikoltozni...

NAPIREND? Már sikoltozni tudnék ettől! Mindent elolvasok, lehet nem kellene.

Figyelt kérdés
Azt mondják,nem az időpont,hanem a sorrend a fontos. Rendben. Persze hogyan? Reggel felébred,eszik,visszaalszik.Aztán felébred,eszik,peluscsere,játék,ha elfárad alszik,de lehet előtte megint szopizik.Alszik fél órát,akkor nem éhes újra,jöhet a játék,ha közben kell peluscsere,aztán lehet megint szopi,és alvás. Már nem ugyanaz volt a sorrend! Néha nem is alszik,csak a karomban 15-20 percet,mire letenném,már felébredt. Akkor most mit rontok el? Káosz az egész. 11 hetes kisfiú.

2013. júl. 14. 16:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeségnek tartom, hogy mindenhol ezzel frusztrálják a kismamákat. Én nem dőltem be ennek, hogy ki kell alakítani, st., mert van egy 12 éves lányom, akivel annak idején-net híján- soha sem hallottam napirendről, meg hogy ki kell alakulnia. Volt az,m hogy kb tudtam, mikor kel, mikor eszik, mikor alszik. Ennyi. Nem stresszeltem magam azon, hogy mikor pontosan, milyen sorrendben.... Van egy 2 éves és 7 hónapos ikreim is. Kialakul. DE NEM A SZÜLŐ alakítja ki, hanem a gyerek.


És mi van akkor, ha babád egyik nap ilyen sorrendben csinálja, másnap meg más sorrendben? Van valami hátrányod?

2013. júl. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, a napirend csak azért van, hogy felboruljon. Legyél laza, nem minden gyerek egyforma. Minden eröltetés nélkül be fog állni egy napirend. Gondolj bele, a babák őrûlt iramban fejlődnek, változnak, új mozgásokat tanulnak, jön a foguk stb. Ezek mind felboríthatják a napirendre irányuló törekvéseidet. Ha nagyjából veszed a jelzéseit, hogy mikor éhes, álmos, mikor akar játszani, akkor szinte észrevétlenül kialakít magának a baba egy menetrendet. Az első gyereknél én is próbáltam szigorúan ragaszkodni egy sémához, most a másodiknál nem is foglalkoztam vele, és egyszercsak beállt.

Egyet tartok fontosnak, hogy este sorrend: fürcsi, szopi, alvás. De a kislányom mostanában még az esti szopi után nem alszik, úgyhogy kis játék, és utána alvás. Nem döl össze a világ.

2013. júl. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne olvasgass!!! :-) 5 hòs a babàm èn is ezt csinàltam de felesleges.magànak kezdi beàllìtani, mindenki kèrdezte, hogy ha nincs napirend honnan tudom mikor kell aludni...mondjuj a gyerektől??? alszik ha álmos, eszik ha èhes..màra már kezd kialakitani vmi rendszeressèget...
2013. júl. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én kb fél éves koráig csak egyetlen dolgot tartottam be, de azt születése óta: este fürdés után van a vacsi, és utána alvás. Amikor már elkezded hozzátáplálni, vagy amikor már csak 5ször eszik egy nap, akkor kezd el igazán kialakulni. Akkor fogod tudni, hogy kb mit csinál az étkezések között. Reggeli-tízórai-ebéd-uzsonna-vacsora. Ugye ezek között van a reggel-délelőtt-délután-este. Így tudod igazán behatárolni a dolgokat. Szóval még nagyon ráérsz. :)
2013. júl. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

ohh.. napirend. az elején én is próbáltam, aztán rájöttem, hogy folyton felborul, nem mindig ugyanúgy alszik (pl. ha elkezdődik a fogzás, van , hogy 3szior is felébred éjjel, akkor már nappal sem úgy alszik.)

kb. 2 hetente változtathatod a napirendjét, mert ő is folyamatosan változik. hozzátáplálás, kúszós mászós korszak, ha megtanul járni, már hamarabb fárad. később már csak nappal 1szer alszik, stb.... Arról nem beszélve, ha elmennétek valahova 1 napra (pl. nagyszülők) már borul az egész nap, mert ott nem tudod úgy betartani; vagy ha szakad az eső és nem tudtok menni sétálni megint borul a nap.

Én feladtam az egész napirend témát. nagyjából van, hogy mikor van reggeli, ebéd, vacsi, uzsi, játék, séta, meg ilyenek, de nem pontosan. Egy a biztos: este: fürdés, vacsi és alvás NAGYJÁBÓL ugyanabban az időpontban.

ezen kívül úgyis jelzi, hogy mikor éhes és mikor mit szeretne!

Ne aggódj a napirend miatt, főleg ne egy 11 hetes babánál, ő még nagyon pici ehhez!

2013. júl. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekünk nagyon sokáig nem volt, mert mindig máskor aludt, és egész nap cicizett (az elején).

Először szinte csak a fürdés volt fix, aztán lassan ahogy ő kialakította, a napi két alvás (nagyon keveset aludt), aztán kb. 1 éves korában állt be minden, teljesen magától.

Mindig azt néztem, hogy neki mikor mi a jó, mikor fáradt, stb.

Még pici a babád, ne stresszeld magad ezzel.

2013. júl. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el az eddigi kommenteket. Nekem is nagy dilemma volt a napirend, mert nekünk sem volt. Az a lényeg, hogy este kb hasonló időpontban legyen a fürdés (pl fél 8 és fél 9 között), ezután az alvás. Ezzel megszokja hogy fürdés után sokat alszunk. Normális napirendféle a fiamnál 7 hónaposan kezdett kialakulni, ő állította be így! Kb másfél óra alvás délelőtt, ugyanennyi délután, de ezek is csúszhatnak 1-1 órát bármerre. Az étkezések idejénél kicsit segítettünk, mert 6 hónaposan még 3 óránként evett éjszaka is, de azt sem eröltettük, ha éhes volt akkor kapott. Egyszer csak kialakult hogy eszik: 5, 8, 12, fél4, 7 (+- fél óra). De ekkor már betöltötte a 8 hónapot! Ne stresszelj, ne erőltess semmit a gyerekre, majd ő kialakítja magának szépen lassan a saját napirendjét.
2013. júl. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk kialakult egy napirend. Le is írom: Reggel felkel, tápszert eszik, átpakolom majd visszaalszik. Megébred, játszik, majd szilárd kaja és irány a séta. Ekkor szoktam bevásárolni, orvost intézni stb. Hazajövünk, eszik tápszert, aztán ha álmos, leteszem aludni. Felébred, játszik, megetetem és ahogy kijön úhy elmegyünk esti késő délutái sétára. este 8 körül fürdetünk, tápszer és altatás. Nekünk ez vált be és a ygerek is megszokta. Persze hétvégente, ha családi programot szervezünk, felborul a rend, de nem baj, mert élvezi a gyerek ha kirándulunk. Meg a napi 2-3 szunyókálás alatt elvégzem a házimunkát is. Szerintem kell valami rendszer.
2013. júl. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Még nagyon pici a babád, hagyd, hogy ő is alakítsa a napját, ki fog alakulni, hidd el. Az evés, esti fürdés és utána alvás legyen mindig fix (rugalmasan, ha kell), közben a többi úgyis kialakul. 10 hónapos volt a babám, amikor azt mondhattam, hogy előre tudok számolni, mikor alszik, mikor fárad el, stb. Addig mindig változott kicsit a napunk. Igazodtam hozzá, nem erőltettem volna rá semmit feleslegesen, az irányvonal így is megvolt, csak csúszásokkal.
2013. júl. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!