Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit eszik kb.1,5 éves...

Mennyit eszik kb.1,5 éves babátok egy nap? Összehasonlítanám, mert én kevésnek gondolom az én fiam adagját.

Figyelt kérdés

2013. júl. 14. 22:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Fiam a hónap végén lesz másfél éves.

Reggelire megeszik egy virslit, vagy 2-3 szelet párizsit/sonkát, sajttal, paradicsommal. (9-10 orakor reggelizik általában)

Ebédre a mi ételünkből kap, levesből pl megeszik 1-2 répát stb. Másodikféle van h nem kell neki.

Délután kap gyümit vagy "kukacot" (puffasztott kukoricapehely) De van hogy szendvicset eszik.

Este is velünk eszik, kb azt a mennyiséget amit reggelire.

2013. júl. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Hanyatka ***** válasza:
29.-én lesz 15 hónapos a kislányunk,reggel 6-7 óra között megiszik kb 200-230 kecsketejet,10 óra körül joghurt-gyümölcs vagy joghurt-túró-gyümölcs,esetleg kenyér valamivel,de ez még nem nagyon jön be,délbe abból amit magunknak főzök vagy leves vagy második kb 200-250 gr,uzsonna gyümölcs-rizs-vagy gabonapehellyel vagy kekszel,este megint velünk vacsizik egy pár falaot,fürdés után ismét 200-250 tejcsi.Közbe esetleg még pufi,dinnye egy pár darab!
2013. júl. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
16 hónapos a fiam, de mérete alapján elmehetne simán két évesnek is. Reggelire 250 mili tejital. Tízórai: banán, joghurt, vagy banán sajtos kenyér vajjal. Ebéd: leves, második, amit mi eszünk. Délután gyümi, kis édesség, dörmi vagy palacsinta. Vacsora: üveges főzelék 8 hósoknak való, ezért mellé kap még vajas, vagy májas kenyeret sajttal. A fiamnak nagyon nagy étvágya van, ez nem biztos, hogy átlagos... Emellett 13,5 kg és kb. 88 cm. Nem duci baba csak masszív.
2013. júl. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy egy nagymama is hozzászól: Ne azt nézd, hogy mennyit eszik a baba (főleg másokhoz képest), hanem azt, hogy szépen fejlődik-e. Ha változatos étrenddel kínálod, akkor ő kiválasztja azt, ami neki kell/ízlik. Lehet, hogy napokig/hetekig csak néhány félét eszik, de aztán váltani fog. Ugyanígy van a mennyiséggel is: a felnőttek is hol többet, hol kevesebbet esznek egy nap. A lényeg, hogy ő választhasson. A gyerekeimnek is meg volt engedve, hogy akár csak egyetlen falatot is otthagyjanak a tányéron (vagy akár csak egyetlen falatot kóstoljanak meg): soha nem is volt súlyproblémájuk egyik irányban sem (30 és 32 évesek) (nekem magamnak annál több...). A lányom is így neveli mindhárom gyerekét (6 éves és 19 hónapos közöttiek): van, amelyiküket nem nagyon érdekli az evés, van amelyiküket igen, van, amelyikük kis étkű, van, amelyikük nagyobb étkű, de mindannyian pontosan tudják, mit és mennyit szeretnének enni - és tele vannak energiával.

Ha annak idején én is tudtam volna erről, kevésbé lett volna lelkifurdalásom, hogy "keveset eszik a gyerek":

[link]

2013. júl. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Utolsóval èrtek egyet maximálisan.A lányom most 6 éves, èspicinek nagyon rossz evő volt. Állandóan azon gondolkodtam, mit adjak neki és hogy vegyem rá az evésre( a legrosszabb napunk 1 nap alatt 1 db paprikamag volt...). Aztán a háziorvos megnyugtatott: ha a gyerek szépen fejlődik, jó a kedve, érdeklődő és van elég energiája( nem fáradékony), akkor minden rendben van vele. Nem kell neki több étel.Majd ha szüksége lesz rá, többet eszik.Ès valóban így van: kb.fél éve annyit eszik, hogy csak pislogunk a férjemmel. Szépen látszik is rajta, már nem kis soványka de azt hiszem, ő kövér sosem lesz. Nálunk is alapelv, hogy nem kell indenz megenni, ott lehet hagyni ételt a tányérban. Amióta nem görcsölök mindig ezen, a lányom is érzi, hogy nem baj, ha nem eszik annyit, vsgy nem kóstol meg valamit. Mi erre is bevezettünk egy rendszert: 1-1 új dolog kóstolása után kap 1matricát, amit felragasztunk egy papírszalagra.Ha 10 matricája van( vagyis 10 új ételt megkóstolt) választhat valami aprò ajándékot.Nekünk ez sokat segített, mert ő eleinte nagyon kevés féle ételt evett meg. Így meg rendszeresen felfedez új ízeket.
2013. júl. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is nagyobb a korának megfelelő átlagnál és az utóbbi időben én is kevésnek érzem amennyit napközben eszik, de nem zavar, mert nem okoz semmilyen zavart a fejlődésében, növekedésében.

Reggeli: 8 körül kb.egy vékony szeletnek megfelelő sajt feldarabolva, egy fél szelet kenyér (téglalap alakú korpás kenyérből) és fél közepes méretű paradicsom. A sajt helyett vagy mellett időnként sonkát is eszik, de a paradicsomból eszik a legszivesebben.

Tízórai: 1 őszibarack vagy egy negyed szelet dinnye vagy almából valamennyi (változó)

Ebéd: amit mi eszünk. Ha darabokban kapja, akkor kevesebb fogy, de ha leturmixolom, akkor egy kompótostálnyinak a fele.

Uzsonna: 1 doboz gyümölcsös Cserpes-joghurt, de az alján marad 1-2 cm-nyi. Ha éhesebb, akkor az egészet megeszi. Vagy gyümölcsös túrókrém (saját készítésű) vagy banán/más gyümölcs.

Vacsora: mostanában a tejbepapi-féléket kívánja estére (olvadós zabpehely tejben felfőzve vagy tejbegíz vagy tejpép vagy tejberizs) kevés cukorral/fruktózzal/kakaóval édesítem.

Éjjel még tejet iszik.

2013. júl. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!