Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan Anyuka akinek...

Van itt olyan Anyuka akinek az 1 év körüli gyermeke cumival alszik/aludt el? Nagyon nagy baj, hogy rászokott?

Figyelt kérdés

Kislányom kb. 9 hós korától alszik el a cumival, napközben nem használja. Nagyon nagy kárt tesz így a fogaival?

Éjjel ha felsír akkor cumival egyből megnyugszik, pedig nem akartam rászoktatni.

Rossmannos cumija van, szerintetek az jó?


2013. júl. 15. 05:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Az én lányom 7 hónapos korától mai napig, csütörtökön lesz egy éves, éjszaka cumival alszik el. Neki is rossmannos cumija van. Mivel nem non-stop van a szájába,ezért én úgy gondolom,hogy nem gond,ha azzal alszik el, amúgy mikor elalszik,kiköpi, de ha felébred,akkor megkeresi,és megint azzal alszik el,majd megint kiköpi. Tehát nem cumizik sokat, így szerintem a fogainak sem ártok vele. Úgy gondolom,hogy azok a gyerekek, akik 4-5-6 éves korukban cumiznak, non-stop, nekik sokkal jobban árt.
2013. júl. 15. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sok cumi ellenes barátnőm végül még is úgy döntött, hogy odaadja a cumit a gyereknek. Nem vagy egyedül ezzel a problémával. Ne legyen bűntudatod! Ha csak alváshoz használja akkor pedig főleg nem vészes. Gyógyszertárban kapható gyógy cumi aminek olyan a kidolgozása, hogy elvileg nem okoz gondot a fogakban. (többet nem tudok erről a cumiról mert még csak egy magzatom van így még cumival nem kell foglalkoznom, de nézz utána, hogy milyen cumi az ideális) Amit még sokan dicsérnek az air cumik (csak körvonala van a cuminak így nem tocsog a nyálban a gyerek külső szájrésze) Szerintem a cuminál sokkal károsabb mikor a gyerek egy üveg kakaóval a szájában alszik el, és egész éjszaka ez a cukros lé szedi szét a fogát. A cumi okozhat (nem biztos, hogy okoz) a növésben problémát, de ha csak este van a szájában akkor egészen biztosan nem lesz semmi baja. Ha nem a cumit akkor előbb utóbb az ujját rágná, de azt véresre.
2013. júl. 15. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Sem a cumitól, sem az ujjszopástól nem lesz baja a babák fogainak. A tejfogak különben sem maradandó fogak. 6 éves korában pedig már nem cumiznak.
2013. júl. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

4,5 éves a lányom, cumizik 1 hetes korától, alvás áll kell neki.

Gyönyörű fogsora van!!!

Én 7 éves koromig cumiztam, semmi bajom nem lett tőle.

2013. júl. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor nem aggódom! Kedves 1-es, az én babám meg pénteken lesz 1 éves! :)
2013. júl. 15. 08:16
 6/11 anonim ***** válasza:
Nagylányom lassan 4 éves lesz, 2 éves koráig cumizott. Akkor szoktattuk le róla, mert 1 nap alatt 4 cumit kirágott. Semmi baja nem lett a fogainak, gyönyörű fogsora van.
2013. júl. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

1es vagyok


Akkor így előre is nagyon boldog születésnapot kívánunk Neki! :)

2013. júl. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Mi is Boldog Szülinapot Kívánunk a Kicsidnek! :)


Köszönöm a többi választ is!!!

2013. júl. 15. 11:14
 9/11 anonim ***** válasza:
Éjszakai cumizástól semmi baja nem lesz. És nagyon jó, hogy foglalkozol vele mi is jó a fogaknak. Érdemes azért oda figyelni a tejfogakra mert 6-8 évig azzal kell élnie, azzal kell megtanulnia enni és beszélni is. Ha hiányos a foga akkor a csont fogak rossz helyre nőlhetnek, a beszéd hibásan rögzülhet, az ételt rosszul tudja csak megrágni stb. stb.
2013. júl. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szombaton volt egy éves, kb. 4 hónapos kora óta cumival alszik,semmi gond nincs ezzel. A nővere 3 éves koráig cumival aludt el, akkor is csak azért hagyta abba a cumizást, mert levesztette, én én már nem vettem újat neki. Képesek maguktól elhagyni, mikor megérnek rá. Mi Nüby cumit használunk, amin masszírózógolyók is vannak, aranyat ér a fogzás alatt....
2013. júl. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!