Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyetértesz ezzel az elvvel?

Egyetértesz ezzel az elvvel?

Figyelt kérdés
Nővérem a kisbabáját 3,5 hósan kezdte el hozzátáplálni. Anyatejes baba és kezdett csökkenni a tej mennyisége, egyre kevesebb van neki. Mostanra már csak reggel és este szopizik a kicsi. Azért kezdte ilyen hamar hozzátáplálni, mert nem szerette volna, hogy tápszert kapjon a kicsi, igy a fennmaradó étkezéseket zöldséggel, husival, gyümölccsel váltotta ki. Ez igy helyes?
2013. júl. 16. 16:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

Várhatott volna, a tápszertől nemlesz baja a babának, mondom én, aki két gyereket szoptatott 8 hónapig, az ikrekimmeg tápszeresek voltak.

Baja nem lesz, de hülyeséget csinált.

2013. júl. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Inkább tápszert kellett volna adnia, ezek már humanizált tápszerek, bajt nem csinálnak, túl fiatal a baba még a zöldséghez, gyümihez, főleg husihoz.
2013. júl. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
Nem helyes. Ha nincs teje, akkor bizony tápszert kell adni. Kisbabáknak a tejalapú élelem az alap. Ha nem anyatej, akkor tápszer.
2013. júl. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
hmm, én is kb.igy gondolom. Viszont már 5,5hónapos a baba, és már nemhiszem, hogy ezen változtatna. Amugy elég pici baba, bár nem hiszem, hogy ennek köze van ehhez.
2013. júl. 16. 17:06
 5/14 anonim ***** válasza:
66%
Na és ha elfogy a teje, akkor tehéntejet fog neki adni, hogy ne kelljen tápszert? 5,5 hósan szerintem kevés hogy csak reggel és este kap tejcsit. Kellene neki a tápszer is.
2013. júl. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
27%

Igen. Minket is így etettek, és mégis egészségesek vagyunk.

Én is így csináltam a gyerekeimnél. Nem allergiásak semmire, nem is betegek. Nem a tápszergyárak pénzét akartam növelni. Ha az elődeinknél bevált, akkor egy generáció alatt nem változott meg az babák emésztőrendszere.

2013. júl. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%

Tök jó, hogy mindenkit lepontoznak aki tápszert adna.:/

Úgy bírom ezt a régen is így volt, nem lett semmi bajunk szöveget. Ennyi erővel pálinkás kenyeret is adhatnánk.:/

2013. júl. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A védőnő és a gyermekorvos mit tanácsolt? Vagy csak gondolt egyet és eldöntötte, hogy ez így jó lesz a babának? Amúgy fél liter tejalapú étel/ital az ajánlott egy éves korig minimum! Ha nem tápszer, akkor tejpép stb. De ahogy írták már az előttem szólok is, a tápszert nem az ördög találta fel!
2013. júl. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem az nem baj,ha elkezdi kiváltogatni,de ez még így túl sok,és nem is biztos,hogy olyan laktató.Legalább még kétszer adhatna neki tápszert napközben.
2013. júl. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
már azelőtt elkezdte hozzátáplálni mielőtt épp abban a hónapban dokihoz mentek volna. Az orvos egyébként eléggé leteremtette, hogy ezt nem kellett volna...dehát ő még mindig úgy gondolja, helyesen tette, mert bármit, csak tápszert ne.
2013. júl. 16. 19:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!