Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Be merjük vállalni?

Be merjük vállalni?

Figyelt kérdés
Férjemmel szeretnénk még egy babàt,a gond sajnos az anyagiakkal van.Összbevételünk kb.200ezer,tehàt ennyi lenne négyūnkre.Lakàs sajàt,de hitelünk van.kb 120ezer marad ha mindent befizetek.Nem tudom bemerjük e vàllalni.
2013. júl. 16. 17:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én csak úgy merném, ha lenne bankban párszáz ezer vésztartalék. Mi ugyanis pont így jártunk, és felszámolták a m.helyemet miután eljöttem szülni, nem volt hova visszamenni. Kb. egy év volt mire normális állást találtam, (addig is volt, de vagy nem fizettek ki, vagy csak részben), és feléltük az összes tartalékot. Szerencse hogy volt mit, különben nem tudom miből fizettük volna be a számlákat :(
2013. júl. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mi is így vállalunk.Egy icipicit több marad ugyan.Most 15 hónapos a lányunk és télen belevágunk a "tesógyártásba" .Ha párom itthon dolgozik akkor ő 130 és 150 közt keres. Ki szokott menni külföldre, szerencsére lehetősége mindig van. Ekkor persze sokkal több jön be egy hónapban. Én 74 ezer forint gyedet kapok.Rengeteg a rezsi és a kocsit fent tartani egy hónapban összesen 80 ezret szoktam befizetni a postán..Mi aránylag kis korkülönbséget szeretnénk a két gyerek közt és ezt nem befolyásolhatja a pénz. Párom azt mondja ha megszorulunk kimegy.Szerencsére ez a lehetőség nekünk mindig megvan.Én bevállalnám a helyetekben is.Spórolni meg kell tanulni, tudom, hogy nehéz meg utálatos, de ha 2. babát is akartok akkor muszáj.:)
2013. júl. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én nem vállalnám be. Addig nem vállalnék be 2. gyereket, amíg nem tudnám biztosítani, hogy a már meglévő gyerekemtől emiatt ne kelljen megvonnom/csökkentenem alapvető dolgokat. Itt húsra, gyümölcsre, zöldségre, némi szórakozásra gondolok. Én így gondolom, biztos van, aki nem ért velem egyet.
2013. júl. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszömöm a vàlaszokat:)

Kedves hàrmas azt hiszem nem fogalmaztam meg elég jól a kérdésem.Soha eszembe sem jutna megvonni a fiamtol bàrmit is csak azért mert én kistestvért akarok,föleg nem olyan dolgokat amiket te írtàl.A férjem munkahelyén van olyan lehetöség hogy hétvégén is be lehet menni plussz pénzért (szombat,vasàrnapra tehàt egy hétvégére 25ezret kapnak).Eddig is beszokott jàrni azért hogy a kicsinek mindenböl a legszebb,legdràgàbb,legjobb legyen.Édesanyàm azt szokta mondani hogyabból amit én a gyerekre költök màs hàrmat nevel.Tény hogy tényleg nagyon sokat költök rà màrkàs ruhàkat veszek neki,mindig a legdràgàbb jàtékokat,idén màr 4x voltunk àllatkertben külföldön is ha jò az idő megyűnk a strandra.

Na most pont ez a probléma.Annyit ràgja anyukàm a fülem hogy elgondolkodtam rajta hogy ha nem költenék ennyit a fiam "luxus cuccaira" simàn jöhetne a kistesó.Hiszen a fiam nem lesz jevésbé boldog ha "sima" ruhàkban jàr és olcsóbb jàtékokkal jàtszik.Azt hiszem ez csak engem tölt el elégedettséggel.Vagy rosszul gondolom??

2013. júl. 16. 20:35
 5/12 anonim ***** válasza:
Ennyi pénzre én sem. Talán ha nagyon vágynék rá, de akkoris csak ugy hogy van tartalék amiből minimum 1 évig elélünk ha történik valami.
2013. júl. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
120 ezer miért nem elég csak kajára, ruhára és tisztálkodásra? Nem értem, 2es voltam..
2013. júl. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem nem vállalnám be.
2013. júl. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ennyi pénzre nem vállalnám.
2013. júl. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Anyukádnak igaza van. Plusz a gyerkőcnek jobb lenne ezek helyett, ha láthatná az apukáját. A luxusdolgokra nem fog emlékezni, de az apukájával töltött idő hat a lelkére.
2013. júl. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Úgy látom itt a válaszadók szeretnek nagy lábon élni.Vagy, hogy is mondjam szeretik a jólétet..:) Le kell mondani a luxuscikkekről.Manapság elég sok mindenre el lehet költeni a pénzt, mert minden drága. Gondolok itt a magunkra költött dolgokra pl. butikos ruha, fodrász, kozmetikus, műköröm, szoli. Én személy szerint ezekről lemondok a tesóért. Mindenkinek más az értékrendje, másképp él.Neked kell eldönteni kedves kérdező, hogy mennyit költötök egy hónapban és nagyon fontos, hogy mire, mert van a muszáj és van a jó lenne, de meg vagyunk nélküle kategória.Nagyon sok anyuka tök fölösleges dolgokat vesz meg a gyereknek, én is sok mindent megbántam már. Nos egy szó, mint száz itt a ti értékrendetek határoz meg mindent.
2013. júl. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!