Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálnak egyes anyák a...

Miért csinálnak egyes anyák a szobatisztaságból is versenyt?

Figyelt kérdés

15 hónapos a kislányom, és egyszer már próbáltam a bilizést nála, de sírt rajta így hagytam. Nem is akarom erőltetni egyenlőre neki, szerintem még kicsi hozzá.

Húgom sógornőjének a kislánya 13 és fél hónapos, tegnap mondta az anyuka hogy jaj milyen ügyes az ő kislánya, mert belepisilt a bilibe. Szerintem csak véletlen lehetett, nem hiszem hogy a kislány szólt hogy pisilnie kell, hisz még nem is beszél. Olyan lenézően mondta hogy miért nem próbálkozok én is a bilizéssel, sose fogja így megszokni, nem baj ha sír a bilin. Ő biztos benne hogy 1 hónapon belül szobatiszta lesz a lánya (ezt most abból gondolja hogy egyszer véletlen a bilibe pisilt). Húgom mesélte anyunak hogy milyen ügyes volt a kislány. Erre most anyu mondogatja hogy igenis próbálkozzak, mert nem igaz hogy nála fiatalabb gyerek már bilizik, ő meg nem tud. Most anyukám is kétségbe esett, hogy mi lesz! Én nem akarom eröltetni és tudom hogy nem is szabad, mert még nem érett rá. Jól gondolom hogy nem akarom a bilire kényszeríteni?


2013. júl. 17. 09:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
15%

Barátnőm mindkét gyereke 1 évesen szobatiszta volt.

Anno én is már egy évesen szobatiszta voltam, de beszélni csak 3 évesen kezdtem, de volt egy jelem, amit ha mutattam, akkor tudták, hogy kell a bili

2013. júl. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát igen, anyukám is azt mondja már 10 hónaposan biliztem. Tudta hogy mindig ébredés után pisilni szoktam, így ráültetett a bilire. Ettől még nem voltam szobatiszta mert reggelente egyszer bilibe pisiltem. Mind később kiderült 2 éves koromra váltam szobatisztává.
2013. júl. 17. 09:34
 3/15 anonim ***** válasza:
67%

Sztem jól látod a dolgokat. Ha most, amikor még úgy gondolod, nincs kész erre, erőlteted, épphogy az ellenkezőjét fogod elérni annak, amit szeretnél. Utálni fogja az egészet, visítani fog, amikor csak meglátja a bilit.

Próbálkozz vele időközönként, de ne erőltesd senki hatására sem.

Abban is igazat kell adjak neked, hogy attól még hogy egyszer belepisilt a bilibe, még nagyon messze van a szobatisztaságtól egy kisgyerek. Aztán ha meg mégis összejönne sógornődéknek, akkor lehet örülni neki, de attól még nem törvényszerű ez (sem).

2013. júl. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező, kérdezd meg anyukádat, hogy sírtál-e, amikor 10 hónaposan bilin ültél. Kizártnak tartom, hogy nem. Persze nem lett neked sem semmi bajod, de csak amiatt erőltetni bármit is, mert a másik gyerekkel hogy volt... felesleges. Előző voltam.
2013. júl. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%

Azért mert sok szülőnek fogalma sincs róla, hogy mit jelent pontosan most, jelenleg, a szakirodalom szerint a szobatisztaság.

És akinek 1 évesen szobatiszta lett a gyereke, azt meg nem hiszem el. Azt igen, hogy bizonyos időközönként ráültették a bilire és addig ült ott, míg bele nem pisilt vagy kakilt, csak hogy az nem szobatisztaság.

A szobatisztaság az, amikor érzi a gyerek, hogy pisilni vagy kakilni kell és akkor ül rá a bilire és egyből bele is sikerül. Illetve, ha a boltban vagytok és 5 ember még előttetek fizet a Tescoban, akkor nem számít az a pár perc, vissza tudja tartani a gyerek a pisit, míg kiértek a wc-re. Na, erre egy 1 éves gyerek tutira nem képes. Még ha azt is mondják.

Amúgy meg egyes anyukák min nem versenyeznek manapság?

A fiam amúgy a 3. szülinapja előtt 3 hónappal lett szobatiszta. De bárhová elmehetek vele, nem fogja összepisilni magát és nem is én ültetem a bilire, hanem ő önállóan intézi és nem tart tovább fél percnél. Ami nem mindegy.

2013. júl. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

O, te jo eg.... En is utalom ezt a hozzaallast.... Hormonok iranyitjak a szobatisztasagot.... Mindenkinek maskor kezd el termelodni, 2 eves kor korul LEGHAMARABB SEMMIKEPP!!! Ha elotte lesz valaki "szobatiszta" az csak tanult dolog, nem pedig reflexszeru, oriasi a kulonbseg.

Nem kell aggodni, eroltetni, mindennek eljon az ideje. 3-3,5 eves korara mindenki NAPPALI szobatiszta lesz, az ejszakai pedig elhuzodhat, mert azt is hormon iranyitja (vizelet suritest general) extrem esetben legkesobb 12 eves korban (!!!) Kezd termelodni.

Ha ez megnyugtat, az en gyerekem 3 eves elmult, most lett ejszaka szibatiszta, nappal pedig meg csak alakulgat. Sajnos az ovi miatt muszaj. :-/

2013. júl. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
22%
Még simán lehetm hogy a te gyereked hamarab lesz szobatiszta:) Ez semmit nem jelent, jól teszed, hogy nem akarsz versengeni, nem erről kellene szólnia a dolognak.A nagyobbik fiam majdnem 4 évesen lett szobatiszta (igaz koraszülött is volt, nála ennyiben nyilvánult meg).Persze már egy éves kora előtt volt, h belepisilt a bilibe....abszolút véletlen, nem lett belőle semmi.Nem is erőltettem.A kicsi most 2 és fél éves, ő lassan már szobatiszta, vagyis csak akkor adok rá pelust ha éjszaka alszik (már du se) meg ha megyünk valahova, h ne legyen baleset.Sztem egyiknek sincs semmi baja.
2013. júl. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
47%
18 hónapos a fiam és ordít ha a bilire akarom ültetni. Pelus nélkül szokott lenni délután. Tegnap volt az első alkalom,hogy mutatta,hogy pisilnie kell. A kezét betette a combjai közé és berogyasztotta a térdeit és elakart bújni pisilni. De a bili így se kellett neki :) Nem erőltetem,van ideje,nagymamám meg mindig mondja,hogy bezzeg az öcsém már 1 évesen nappal jelzett ha pisilnie kellett és nem kellett neki csak éjszaka pelus. Ez van :) A fiam székrekedésre hajlamos így még annyira se erőltetem nehogy megint elő jöjjön. Majd "szól" ha jöhet a bili. Ne foglalkozz azzal,hogy más mit mond. Te tudod,hogy mi jó a lányodnak és nem erőlteted rá a dolgokat,ez késöbb pedig neked lesz jobb :)
2013. júl. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
45%

hát izé


nekem az első gyerek pl 22 hónaposan éjjel már szobatiszta volt felkelt szépen kiment és ha szerencsém volt nem a wc-n aludt tovább :-) de még mesélhetnék szerintem tuti alvajáró volt anno :-)))

viszont a nappal tragikus volt még 3-4 évesen is

egyszerűen eljátszotta, annyira belemerült a játékba h mindig későn eszmélt és persze nem ért időben oda, de volt olyan is h észre sem vette a pisiben ül és játszik -- mondjuk ö még most is az ucsó pillanatban megy el pedig 11 éves !

persze ha nem játszott akkor semmi gond nem volt szépen kiment és nem pisilt be...


a fiam egyik napról a másikra önmagától tette le a pelust

akkor volt kb 21-22 hónapos -- a nagy testvér hatása :-))

ö mindenben ilyen volt soha nem próbálkozott hanem egyből ment a dolog neki

eldöntötte h ö akkor szobatiszta lesz és kész soha nem pisilt be egyszer sem


a kicsi lányommal kb 19-20 hónapos volt mikor levettem a pelust róla h nyár van, egészen szépen ment neki 5ből 1x pisilt be, majd haza jöttek a nagy testvérek a táborból és el felejtette az addigiakat :-)

ö 2 évesen lett az nappalra, ugyan csak 2 nap alatt és rá 2 hónapra teljesen szobatiszta


egyiknél sem erőltettem próbaként levettem neki ha nem volt okés akkor ment vissza a pelus, mondtam nekik h itt a bili próbáld ki,

ha sikerült puszi ölelés ha nem akkor felmostam

szal nagy dolgot nem csaptam belőle


anno mi olyan 1 évesen lettünk szobatiszták a tesóimmal - na jó akkor textil pelus volt

2013. júl. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ez nagyon sok mindentől függ!

22 hós a lányom, 1 hónapja mióta meleg van nincs rajta itthon pelus, de nem akar a bilibe pisilni, ha kell neki hozza a pelust felvesszük és csak abba pisil, kakil, de utána le is veszi!

Most akarok neki másik bilit venni, hátha!

2013. júl. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!