Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A születendő kislányomnak a...

A születendő kislányomnak a Jázmin nevet választottam, de manapság rengeteg van belőlük, így ez a név kilőve. Milyen ehez hasonló nevek vannak?

Figyelt kérdés
2013. júl. 18. 07:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ne divatból adjál neki nevet hanem mert tetszik egy név.

Lanyom Emma ésmár régóta ez volt a kedvenc nevem, csak azért mert sok van belöle nem váltottam le a nevet. A második Greta lett, habár ezzel még nem találkoztam, de lehet ebböl is tömegnév lesz, az nem zavar.

2013. júl. 18. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Csak nem akarom, hogy az oviban az ovónéni kiabálja, hogy Jázmin gyere ide és egyszerre hat Jázmin nevű kislány szaladjon az óvónőhöz.
2013. júl. 18. 07:39
 3/15 anonim ***** válasza:
32%

Őszintén nekem nem is tetszik a Jázmin. Nem értem miért ilyen népszerű.

Hasonló név lehet a Hófehérke meg a Csipkerózsika..... esetleg Mulán?

Amik nekem tetszenek: Réka, Adél, Lilla, Anna, Gréta, Abigél

2013. júl. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Bocsi de ezek is tucatnevek.
2013. júl. 18. 07:51
 5/15 anonim ***** válasza:

Én pont nemrég harcoltam rokonokkal, hogy hívják Jázminnak a cicájukat... XD na mindegy.

Rokonoknak a kislányát Amirának hívják.Ez nekem nagyon tetszik.Az én kislányom Luca lett, tudom hogy tucat név, de én még évekkel előbb beleszerettem.Ha lenne még egy kislányunk az Léna lenne.Ez is nagyon tetszik.

2013. júl. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Mi sem trendből választottuk a lányunk nevét, hanem mert az tetszett nekünk, és ahogy megláttuk uh-on rögtön biztosak voltunk a nevében. Nem érdekel, hogy hány Hanna van, nekünk a sajátunk lesz az első és egyetlen. A gyerekemnél nem a statisztikára fogok adni, legyen bármiről is szó.


Egyébként, ha neked mégis fontos tényező, hogy nagyon ritka nevet adj, akkor ajánlom ezt az oldalt. A jelenleg anyakönyvezhető összes női nevet tartalmazza:

[link]

Ebben biztos találsz megfelelőt. :)

2013. júl. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szió!

Nekem agusztusban fog megszületni a kis fiam , Bence nevet választottuk neki ebből s egy tucat van de engem nem érdekel mert nekünk ez a név tetszett a legjobban . Ha neked a Jazmin név tetszik a legjobban akkor válaszd azt és ne hallgas senkire sem az számít ami neked és a férjednek tetszik :).


33+4 hkm

2013. júl. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Annak az okosnak aki mesefigurának hiszi Jázmint közlöm,van ilyen virág is,én pl szintén Jázmint szerettem volna a kislányomnak adni de a gyönyörű virág után,aztán fiam lett,és mivel addig 2millió Jázmin lett a Zoét, a Maját is kinéztem természetesen ezek is nagyon elterjedtek,úgyhogy a másik 2 nevet el sem árulom,mert mire lesz egy lányom,már ezekből is több ezer lesz.

Ehhez hasonló nevek a Nárcisz pl.

2013. júl. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát hasonló név én a virág nevekből indultam ki:


Boglárka (ez is nagyon gyakori) Lili, Lilien, Liliána (Liliom után, szintén nagyon gyakori) Rózsa (nekem ódivatú, úgy, hogy Rózi már állatira tetszik és az is anyakönyvezhető) Hanga (na ez nekem nagyon tetszen) Hirtelen ezek jutottak eszembe, mint virágnevek.


Hangzásra, nekem ez a név kicsit a Távol keletet jutattja eszembe, így ami beugrik, mint "hasonló" Seherezádé, Deniz, Mira, Mirjam 8nem tudom ezek nevek eredetét, csak a hangzás miatt írtam.

2013. júl. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nekem a Jázmin azért tetszik mert egy aranyos, szép kislány jut róla eszembe akire nagyon illik ez a név valamint a mesefiguráról.
2013. júl. 18. 09:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!