Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálja ezt a 9 hónapos...

Miért csinálja ezt a 9 hónapos babám? Már bele fogok őrülni!

Figyelt kérdés
9 hónapos kislányom ezen a héten teljesen kicserélődött. Korábban is kel, mint szokott és semennyit nem játszik el magában, onnantól kezdve, hogy felébred, a lábamba kapaszkodik és visít. Egész nap. Ha felveszem,leteszem,ha játszunk,ha nem, ha sétálunk, ha nem, bármit csinálunk egész nap csak visít. Már fel se tudok öltözni tőle szinte, közben is rajtam lóg vagy jön utánam és visít. Ha a járókában van akkor is visít nem bírom elviselni sokáig,ezért inkább kiveszem, de nagyon hangosan csinálja. Eddig mindig szépen játszott legalább egy húsz percet ébredés után, addig én el tudtam készíteni a reggelit vagy ilyenek, de most egész nap ez a visítás megy. Mit csináljak, már nem bírom tovább úgy érzem egyre feszültebb leszek, az a baj, attól meg ő csak jobban fogja csinálni! Mit csináljak? Tényleg szó szerint egész nap visít, egy fél óra sincs, amikor nem, csak a délelőtti alvása alatt nem visít.
2013. júl. 18. 08:16
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
50%

nem vagyok benne rutinos, de szerintem azt próbálja, hogy mennyire tud irányítani téged... szóval hiába visít, ne változtass az eredeti dolgokon... ha beteszed a járókába, mert oda akarod tenni, akkor hiába visít, akkor is ott kell lennie, és ne vedd ki, csak azért mert ő visít... lehet, hogy rájön, hogy hisztivel nem ér el semmit, és az van, amit te akarsz...


persze lehet, hogy beteg, és orvoshoz kellene vinni.

2013. júl. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Igen beteszem a járókába és visít, de az a baj, hogy olyan hangosan és reggeltől attól a perctől,hogy felébred ezt csinálja és nagyon hangos, mára már idegbajosnak érzem magam, mit csináljak azért, hogy abbahagyja? nem bírom már hallgatni egész héten minden percben ezt hallgattam,ráadásul éjszaka se alszunk semmit. betegnek nem beteg az tuti, és jelenleg a foga sem jön, most jött ki neki a múlt héten.
2013. júl. 18. 08:25
 3/28 gömbicica ***** válasza:

védőnő, vagy doki nem tudott adni valami ötletet?

Ha kiviszed a levegőre nem alszik el a kocsiba legalább? Bár nem tudom, hogy kertes házban laktok-e. Mert akkor amig kint alszik, legalább haladsz a dolgoddal.

Nálunk Kismenyemnek az ikrek közül az egyik ilyen mindig anyán lógna tipus!!!

Ha én vagyok velük nincs akkora gáz!!!

Mással is csinálja ezt a visitást?

mondjuk nagyszülő, barátnő, édesapja? vagy csak Téged tisztel meg. Csak van más is vele Rajtad kivül a nap 24 órájában.

2013. júl. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
64%
18 hónapos a fiam és 1 hete megint borult minden. A reggeli ébredése maradt meg úgy hogy fel kel,utána járóka ott magához tér (fél óra) és jön. Nálunk a reggeli az tápszer,így fél álomban eszi. 10 körül tízórai,előtte utána játszik és dél körül ebéd. Utána mindig tudta,hogy megyünk aludni,most helyette ordítás van hogy ő nem alszik. 2 órát kűzdök vele,lefekszik elalszik 1,5-2 órával később felkel és katasztrófa... Megy uzsizni közbe szétdobálja az ételt,ordít ha az asztalnál van,ordít ha a székben van. Ha végzett akkor ő akar a közép pontban lenni,ha játszunk vele akkor elmegy,ha nem akkor hisztizik. 5 percig ha nem lehet közép pontban akkor a kutyát üti valamivel és mindig jönne kézbe. Kint játszunk az udvaron meg sétálunk utána fürdésnél hisztizik,jön a vacsi megeszi utána kap negyed órát,hogy játszon és menjen aludni,de nem. Ha tudja hogy alvás jön akkor sír és nem lehet megnyugtatni. Megvárja amíg mi is aludni megyünk 11 körül,utána tv-zik vagy fél órát és elalszik,pedig közben megette a lefekvős tápszert is,régebben attól elaludt most nem. Reggel kezdődik elölről. Én a fogzásra kenem meg arra,hogy nagyfiú lett és úgy eszik mint mi,a pépes neki már nem jó...
2013. júl. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
A védőnőnk pont most lett új és ez nem csinál semmit, meg nem is ismeri a kislányomat :( a gyerekorvos szabin van, de a lányom igazából mindig is extrém sírós, problémás gyerek volt, de ez a visítás ez rosszabb mindennél. egy hete, amióta ez a visítás kezdődött, azóta nem hajlandó aludni a babakocsiban, ha álmos vagy alvásidő van,akkor addig visít a kocsiban, míg haza nem jövünk aztán elalszik mikor már itthon vagyunk. Az apukájának néha csinálja, de a párom este jön csak haza, így az egész napos visítást egyedül "viselem". a nagyszülők dolgoznak, most hétvégén volt ott a lányom, de ott nem csinálta ezt a visítást, de igazából csak hétfő óta csinálja. segítségem nincsen hétközben, egyedül vagyok vele, Apa korán reggel megy el, 6-7 között és 7 körül ér haza, a vacsorára, fürdetésre. Sajnos valahogy a házimunkával is haladnom kell, tehát nem tudom megtenni, hogy egész nap sétálunk, és mivel már nem alszik el a babakocsiban, nem is tudnék egész nap kint lenni vele. Panelban lakunk. Eddig még úgy érzem egész jól kezeltem, de ma kifejezetten sok házimunka szakadt a nyakamba és főznöm is kell, meg a mosatlan is vár, meg a tiszta ruhák, és még csak egy órája van ébren és már kikészített :( Tudom,hogy azzal nem lesz jobb,hogy ideges vagyok, de azt hiszem, besokalltam mára, mintha minden visítás a gyomromból indulna, és szétrepesztené a fejem. bármit csinálok nem jó,egész nap meg nem lehet a kezembe, mert el kell végeznem a házimunkát. járókában is csinálja, ha meg kiveszem, jön utánam, belekapaszkodik a lábamba, feláll és visít, akkor meg még meg se tudok mozdulni,különben elborul :( halomban áll a házimunka én még meg se vagyok fésülködve, most is itt van a kezemben, csak már végső kétségbeesésemben írtam ide, hogy hátha valaki tud valami tanácsot adni ,mit csináljak vele :( próbáltam kérni páromat, jöjjön haza de nem fogják elengedni, így esély sincs arra, hogy valaki segítsen.
2013. júl. 18. 08:42
 6/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen négyes, hogy ezt leírtad, jól esik, hogy nem csak itt megy az egész napos "semmi sem jó". kislányom még anyatejes és mellé persze már nagyjából mindent eszik amit mi, egy-két kivétellel. ő most éppen nem fogzik, de nem is látom, hogy zavarná, nem nyúlkál a szájába, nem rág semmit úgy. nem lázas, nem fáj semmije, legalábbis én úgy gondolom nem fáj semmije. ő csak kétszer háromnegyed órát alszik egy nap, de pl tegnap a délutáni alvás ki is maradt, tehát tegnap egyszer volt 45 percem amíg nem visított. éjszaka 4x-5x fent van, de ilyenkor nem kell neki semmi, még a cici se csak olyan mozgékony éjjel, hogy felébreszti magát :(
2013. júl. 18. 08:45
 7/28 anonim ***** válasza:

Az én babám is ezt csinálja már vagy 3hete. Tudom milyen fárasztó. Ráadásul én még járókába sem tudom tenni, mert még nem tud ülni, 5 hónapos...szóval hordozhatom a kis fenekét egész nap. Elvan a játékaival kb.5-10ercig, de aztán megint jön a hiszti.

Nagyon akaratos. Én azt próbálgatom most, amit az egyik válaszoló is irt, hogy ha beteszem pl. a pihenőszékébe, hiába nyűgösködik, visit, akkor is otthagyom. Vagy próbálok néha nem figyelni a hisztikre, hanem nyugiban beszélek hozzá, mintha nem si hallanám, hogy épp hisztizik. Ez néha segit...remélem elmulik nála ez a viselkedés.

2013. júl. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
59%

Próbáld felkötni magadra! Szerintem nála ebben mutatkozik meg a szeparációs szorongása...enyém 10 hónapos, 8 hónapos korától kezdte,s napról napra rosszabb.

Én nem idegesítem magam a házimunka miatt...amikor este 7 után haza ér a férjem, megcsinálom a fontos dolgokat. Nekem is folyton ott kell lennem vele, és szó szerint csimpaszkodik belém! csak nem visít, hanem sirdogálva jön utánam. Ha fontos megcsinálni való van, akkor alvás időben, vagy magadra kötve próbáld meg! Úgy szerintem még talán jobban is fog aludni. ( Én olyankor kötöm fel, mikor nem hajlandó sehogy sem elaludni, max 15 perc volt idáig és mindig elaludt). Jah, és éjjel én óránként kelek hozzá! Van hogy elég a cumi neki, de van hogy ki is kell vennem, annyira sír. Ez most egy ilyen időszak, változnak mindig.

Kitartást, kisimult idegeket!:)

2013. júl. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem a leghülyébb ötlet felkötni magadra.Meg kell szoknia,hogy nincs mindig kézben,mert nehéz is lesz elöbb utóbb,meg a dolgodat is csinálni kell,ha csak 1x alszik már,akkor is.Enyém is ahogy 9hónapos lett,megint reggel 6-fél7kor kel és egész nap szinte jön utánam.Nyávogásról leszokott,mert 6hósan kezdte már,de ha nem fejezte be,betettem ágyába,csendespihenőzött fél órát és nem nyávogott.Párszor kellett megcsinálni ezt,és majdnem teljesen leszokott a nyávogásról.Én sokszor úgy főzök,teregetek stb,hogy jön utánam a kicsi.Elüldögél a konyhába,játszik üres flakonokkal.
2013. júl. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

8-as vagyok. Én is úgy csinálom a legtöbb dolgot, hogy jön utánam és addig játszik a ruhákkal, flakonokkal, stb. De a kérdezőnek nem szimplán megy utána, hanem visít!!! És a gyerek miatt vagyunk otthon, nem mi vagyunk a háztartásért, a lakás van értünk. Én soha nem helyeztem előrébb a takarítást, mint a gyereket! Ez egy életkori sajátosságuk, hogy csak mi kellünk nekik, annál rosszabb nincs is, mint hogy elkeded "nevelni" a 6-9 hónapos babádat ilyen téren!!! Neki most rád van szüksége, nem pedig arra, hogy szaladjon anya után, mert mindig elmegy előle! És ha kicsit hangosabban mer szaladni utánad, akkor bevágod az ágyába! :(

Pedagógus vagyok, tanultam jó pár évet gyermekpszichológiát, de egy jóérzésű anya sem csinál ilyet!!!

Attól, hogy magadra kötöd, nem magadhoz láncolod egy életre! Jelen életszakaszában ez sokat segíthet, ennyi. Pár hét, hónap múlva már alig tudsz majd te utána loholni!

2013. júl. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!