Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabát mikor kell kivinni...

Kisbabát mikor kell kivinni sétálni? Alvásidőben vagy alvás után?

Figyelt kérdés

9 nap múlva vagyok kiírva. Nyári újszülöttet úgy tudom, hogy már kb 1 hetes korától ki lehet hordani sétálni babakocsiban. De mikor kell kivinni? Mikor felébredt, utána? De akkor ugye szopizás következne, utána meg gondolom bealszik megint. Vagy szopiztatás után, hogy kint aludjon a levegőn? Vagy pici babánál nincs sok választás, mert úgyis csak eszik és alszik? És amikor már nagyobb és ébren van 1-2 órát, akkor mikor kell kivinni? Szopizás után hogy nézelődjön, vagy nézelődés után hogy aludjon?


Bocsánat ha butaságot kérdezek, de ez most nekem komolyan nem világos. Ki hogy csinálta? Ja, és minden nap ki kell vinni 1 órára, ha az időjárás megengedi? Köszönöm a segítséget.


2013. júl. 18. 09:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát egy ujszülöttnél szerintem ezt nem nagyon fogod tudni ugymond szabályozni, hiszen ő még jóformán egész nap aludni fog, a babakocsiban kint a friss levegőn meg pláne.

Az én babám 5hónapos. Mindig próbálom úgy alakitani, hogy alvás után menjünk ki, hogy itthon aludjon, addig meg én eltudom végezni a dolgomat. Kint meg nézelődik, levegőzik.

2013. júl. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1 hónapja szültem.

Miután haza jöttünk a kórházból, másnap ki is vittük sétálni.

A lènyeg, miután megetetted, akkor vidd el sétálni, mert útközben ha megéhezik, hol eteted meg? Akkor hazáig sîrni fog éhen.

2013. júl. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A lanyom 10. hetig evett-aludt. O julius 15-en szuletett.

Kb. egy hetesen vittuk le setalni egy 10-15 percre. Napokkal kesobb mar 30 percre is levittuk.

Masodik heten mar orakat setaltam vele.

Nala (mint a legtobb gyereknel) a kolika "beutott" es minden delutan fel 6-este 9-ig uvoltott. Semmi nem volt jo. Ilyenkor hasra raktam a b.kocsiba es setaltunk 8-ig, majd apaval furdes, vacsi es aludt tovabb reggelig.

Eves utan celszeru setalni menni. En pl. kora reggel es ugye keso delutan mentem le vele, amikor elviselheto volt a meleg.

A ketto kozott aludtam vagy pihentem.

2013. júl. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindenképp evés után kell.Ha felébred,etesd meg és utána menjetek.Szoktasd hozzá a babakocsihoz.Én elrontottam,mert őszi a lányom és a hüvösbe nem vittük annyit igy most 9,5hósan max úgy alszik el a babakocsiba ha előtte ordit fél órát.Igy én ha felkel ,megetetem és utána megyünk sétálni.Nem kötelező minden nap vinni,de nem baj ha viszed szintén a megszokás miatt.
2013. júl. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nyáron inkább az időjárás befolyásolja, mikor tudtotk sétálni.

Szerencsés esetben tényleg ezsikl-alszik az első 2 hónapban.

Megszopiztatod, Te is eszel-iszol egy kicsit, peluscsere, és után irány a séta.

Reggel 8-10 között, illetve este 6-7 körül nagyon kellemes sétálni, este akár apával is, legalább tudtok beszélgetni (ha nincs nagyobb tesó, akinek egyéb programja van).

2013. júl. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!