Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 2. gyereket is lehet úgy...

A 2. gyereket is lehet úgy szeretni?

Figyelt kérdés
A 2. babával vagyok terhes. Úgy volt, hogy elvetetjük, mert egyelőre nem akartunk kistesót. Ahogy múlt az idő, egyre jobban kötődtem hozzá, zokogtam, ha arra gondoltam elveszíthettem. Férjem is meggondolta magát, megtartottuk.Kis idő elteltével közömbös lettem, nem úgy várom, mint az elsőt. A kisfiammal nagyon jó a viszonyunk és félek, hogy a kicsit nem fogom tudni ennyire szeretni. Ez rettentően elszomorít és iszonyú bűntudatom van. Éreztetek így Ti is?

2013. júl. 18. 09:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálunk tervezetten jött a második, mégsem éltem meg olyan csodának a vele való terhességet, mint az elsőt. Egyrészt, mert már nem volt újdonság, másrészt pedig mert nem értem rá a nap minden percében ezen gondolkozni. Ettől függetlenül természetesen ugyanúgy szeretjük a kicsit, mint a nagyot, nagyon édes kislány. :)

Ha kint lesz, Te is ugyanúgy fogsz kötődni hozzá, hidd el.

2013. júl. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy megszereted, mint az elsőt. Nem mindenkinél jön rögtön ez az érzés. Majd kijön, megismered, megszereted. Attól nem lesz jobb anya valaki, hogy már a terhessege idején is csak sírva tud beszélni a babájról a nagy szeretet miatt. Ez abszolut személyiségfüggő dolog. A második terhességem alatt folyton azon aggódtam, hogy a kisfiam majd megsinyli a kistesó érkezését, aztán mikor megszületett, akkor is az jart az eszembe, hogy a nagy jól van e. Most mind a kettő itt van, imádjuk egymást!
2013. júl. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én az első babámmal vagyok terhes, de bevallom a 3. trimeszterig nem nagyon éreztem, hogy itt van, persze próbáltam gondolatban kötődni hozzá. Most, hogy mindjárt megszületik már imádom.
2013. júl. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A lányommal nagyon jó a kapcsolatunk, nagyon szeretem, ő volt mindig a szemem fénye. Ugyanígy nem tudtam elképzelni, hogy ezt az érzést meg tudnám osztani egy másik gyerek felé. Amikor a fiam megszületett, rájöttem, hogy ez hülyeség. Nem kell megosztani, neki is lesz ugyanannyi, mert sokszorozódik, nem kell elvenni sehonnan. Hidd el, így lesz.
2013. júl. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon örülök, hogy válaszoltatok. :) Megnyugtató, amit írtok. Imádom a kisfiam, és mindent megteszek a boldogságáért, ezért is félek, hogy Ő majd megsínyli a kistesót érkezését, és a kicsit sem tudom majd annyira szeretni. Remélem Velem is úgy lesz, mint nálatok és duplájára dagad a szívem, hogy mindkettőt ugyanúgy szerethessem.

Köszönöm a hozzászólásokat. :)

2013. júl. 18. 12:38
 6/7 anonim ***** válasza:
nálam fordítva volt. megszületett a kicsi és a nagy már nem érdekelt annyira. tök bűntudatom volt emiatt, de hála istennek hamar elmúlt. szeretni fogod mind a kettőt :)
2013. júl. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Érdekes :) ez még nem jutott eszembe. :) Inkább attól félek, hogy túl sokat várok majd el Tőle, mivel Ő lesz a nagyobb. Önállóságot akarok, pedig neki is nagy szükség lesz még akkor rám. Te hogy voltál ezzel?
2013. júl. 29. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!