Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan akinek a gyerek...

Van itt olyan akinek a gyerek születése után romlott meg a párjával a kapcsolata, ahol előtte minden szuper volt, férj is normális volt? Mik a fő okok szerintetek?

Figyelt kérdés
2013. júl. 19. 09:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nálunk minden oké, de van egy pár ismerősöm ahol tönkrement a kapcsolat. Ott az volt az ok, hogy az anyuka csak és kizárólag a babára koncentrált, kizárta a külvilágot szinte maga körül, maguk körül.
2013. júl. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Azért szerintem közrejátszik az apuka féltékenysége is! Hisz előtte csak rá figyelt a nő,de a baba után nem ő a legfontosabb! De vannak esetek mikor úgy van ahogy az első írta! Van mikor a plusz kiadások miatt megy a veszekedés,mert már nem fut mindenre, vacsi meg ilyenek! De még sok minden előjöhet!
2013. júl. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem a féltékenységgel, meg apuka kizárásával volt a gond. Mindketten megtettünk mindent, de a fiunk 6 hónapos koráig leginkább csak sírt. Addigra múlt el a hasfájás, és jött a fogzás... Nem lehetett menni sehová, és itthon is csak szenvedtünk vele. Éjjel sokszor kelt, kimerültünk teljesen, és már nem tudtunk mit kezdeni a feszültséggel, jöttek a veszekedések. Egy éves kora előtt már elindult a fiam, kb. akkor kezdett javulni a helyzet. Most másfél éves, és most már azt mondhatom, hogy túléltük, és egyre jobb együtt lenni hármasban. Szóval én nem vágyok vissza a babázáshoz... :)
2013. júl. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk én élem meg nagyon nehezen az anyaságot. Főleg a betegségeket nem bírom, ettől szorongok. Vannak depresszív időszakaim, és folyamatosan szorongok. Mióta megint dolgozok, erre rátesz a munkahelyi stressz is. Sajnos így nehéz. Mivel állandó félelemben élek, oda lett a felszabadult, kreatív, boldog lényem, és ez hiányzik, mindkettőnknek.
2013. júl. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó válaszadó! Ez velem is így van,nagyon nehezen élem meg az anyaságot,nagyon hullámzó a kedélyállapotom,sokat sírok,nem bírom ezt a monotonitást,és bezártságot. Imádom a kisfiamat természetesen,de a férjembe most annyira kapaszkodok,mint még soha. 3 hós baba anyukája
2013. júl. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Utolsó és utolsó előtti válaszoló, nyithatnánk egy klubbot! :-) Én is nehezen viselem az anyaságot, pedig már 16 hós a fiam! A kérdésre válaszolva, nekünk is romlott a kapcsolatunk, mivel nincs már egymásra annyi időnk! Egy gyerekkel már teljesen átalakul a kapcsolat!
2013. júl. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Vannak sajnos tömegesen elkövetett hibák. Ez persze nem azt jelenti, hogy rosszak ezek a szülők, csak nem gondolták át eléggé a dolgokat.

Ilyen hibák:

1. A baba a szülők között lszik: ebben az esetben teljesen megszűnik minden intimitás a kapcsolatban

2. Az állandó éjszakai etetés: Aki állandóan eteti a babát éjjel, annak a gyereke hasfájós, sírós lesz, mert szegénynek sosem pihen a gyomra: A szülők nem pihennek, idegesek, depresszível lesznek, egymáson töltik ki

3. A szülők elfelejtenek nőnek és férfinak lenni. Csak anya és apa van: Sem a férfi sem a nő nem fogja magát többé igazán férfinak és igazán nőnek érezni.

4. A baba az egyetlen fontos dolog: Nem. A család, a család egysége a legfontosabb, ehhez pedig kell egy nő, egy férfi, akik jó szülő párost alkotnak és egy-vagy több gyermek. Tehát nem a baba a legfontosabb, hanem a család egyben.

5. Nem fordítunk időt egymásra: Nincs hónapokig olyan hogy 1-2 órát kettesben töltsetek. Melegítőben, zsíros konytyban, babakajásan, az apuka meg hullafáradtan, ágybadőlve nem valami romantikus. Heti 1 alkalommal ki kell öltözni, és kettesben tölteni egy kis időt.


Sajnos ezek a hibák miatt rengeteg kapcsolat tönkre megy a baba születésétől számolva 2 éven belül.

2013. júl. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Még jó hogy te itt vagy és el tudod mondani az összes klisét amit minden hülye kismamás újság lehoz. Tudod az a baj ezzel hogy vannak párok akik az összes "hibát" elkövetik és mégis boldogan élnek, és vannak akik egyiket sem, mégis szétmennek. Szóval most nem találtad meg a bölcsek kövét.
2013. júl. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó válaszadó! Most legalább egy kicsit felvidultam,jobb napom lett a válaszodtól,köszönöm! 5-ös voltam. :-)
2013. júl. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

7-es válaszolónak szerintem is csak részben van igaza, persze ezektől amiket leírtál mehet tönkre valakinek a kapcsolata, viszont rengeteg helyen alszik a szülők mellett a baba és attól még boldogan élnek. Az éjszakai etetés is szükségszerű még egy pici baba esetében(de erről most nem szeretnék vitát nyitni)

Valamint nem mindenki teheti meg hogy hetente egyszer elmenjen kettesben valahova a párjával gyerekek nélkül. Mivel tőlünk messze laknak a nagyszülők, 2-3 havonta jutunk el 1-2 órára valahova kettesben. Persze ettől még esténként, ha elaludt a baba, kiülünk néha a teraszra borozgatni, az is kettesben van.

Szerintem az is nagyon fontos, hogy minden nap beszélgessen az ember a párjával arról, ami épp foglalkoztatja vagy esetleg bántja. Ne csak éljenek egymás mellett csendben.

2013. júl. 23. 10:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!