Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok azokról a...

Mit gondoltok azokról a szülőkről, akik nem foglalkoznak a gyerekneveléssel kapcsolatos ajánlásokkal, tanácsokkal?

Figyelt kérdés
nem vagyok szuper anyuka,nem vitát szeretnék szítani,csak többször olvastam már itt,hogy sokan elengedik a fülük mellett a más generációjú családtagok tanácsait,amit sok esetben meg is tudok érteni,én is kaptam már érdekesek.De mi van azokkal,akik alapvetően úgy gondolják,hogy majd ők tudják mi a helyes első gyermekes szülőként és meg sem fordul a fejükben,hogy kikérjék hozzáértőbb személyek véleményét?tudom,hogy könyvből nem lehet gyereket nevelni,de nekem az alap volt,hogy az ingyenes kiadványokat átolvastam.Néhány közeli ismerőssel kapcsolatos eset gondolkodtatott el,pl. a szomszédom mézes teát ad a 2 hónapos babának,egy barátnőm vízbe áztatott keksszel akarta kezdeni a hozzátáplálást,mellesleg 2 hónaposan már egy cumisüvegnyi teát megitatott vele.Nem akarok ítélkezni,csak kíváncsi vagyok,hogy ti,hogy vagytok ezzel,lehet,hogy kicsit én viszem túlzásba,hogy minden hivatalos ajánlásra kínosan figyelek.
2013. júl. 19. 19:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem 1,5 éves múlt a lányom, azóta kb 10x változtak a hivatalos ajánlások....


Persze kell tájékozódni, de nem szabad a könyvek minden betűjét betartani.

2013. júl. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy gyermekes anyukakent engem sem erdekel masok jotanacsai, de meghallgatom. Ha olyan, vagy sokan mondjak ugyanazt elgondolkodom rola. Mindenki kovet el hibakat, foleg a legelejen, amivel nincs is gond ha nem art vele a gyereknek. Max kesobb szenvedni fog tole a szulo v az ismesosod eseteben hamar megromlik a gyerek foga es vizet nem fog elfogadni kesobb a gyerek.
2013. júl. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
Mert túl van bonyolítva és problémázva az egész gyereknevelés,hozzátáplálás kérdés.Olyan idiótaságokat tudnak kitalálni,hogy hihetetlen,és ezzel azt érik el egyre több az allergiás.Pl miért ne kaphatna teát a 2 hónapos? igaz nem tennék bele mézet,nem is tettem fiaméba de kapott Mecsek Baby teát.Nem hinném,hogy az állandóan változó ajánlásokra kéne esküdni,én inkább a gyerekorvossal beszéltem meg ha bizonytalan voltam,benne a mai napig jobban bízom,mint a legújabb ajánlásokban.Gyerekneveléses,és pszichomukik által írt könyvet sem olvasok,egyetlen egyet olvastam,de abszolút nem veszem szent írásnak,de van benne egy-két dolog ami érdekes ennyi,minden gyerek más,az anyuka egy idő után megtanulja miért sír a baba,megismeri,régen sem voltak könyvek mégis születtek emberek és egészségesek voltak...
2013. júl. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy könyvet nem olvastam el! Úgy voltam vele,hogy ha valamivel nagyon "megszorulok", akkor majd felütöm, hátha. De eddig még igazából nem kellett.

Elég sokat hallgattam a megérzéseimre, mind a táplálás, mind más téren.

Anyutól, anyóstól fogadtam el tanácsot, bár a régi rendszer felfogását, miszerint már 3 hónaposan egyen kolbászt, nem tartom jónak. Nem lihegtem túl az etetést, de azért odafigyeltem rá!

2013. júl. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
kapja be aki pontozgat
2013. júl. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
szerintem is túl van reagálva! régen is felnevelték a gyrekeket mindenféle kiadvány meg könyv meg cikk nélkül! meg nem ám mindenféle ilyen olyan márkás drága dolgok ezer féle étel stb... a legtöbb anyuka úgy bele van zavarodva azt se tudja mit higyjen már el csak mert netről olvasta régen mindezek nélkül is tudtak gyereket nevelni érdekes. max ha családtagtól rokontól avgy ismerőstől kaphatott jótanácsokat. lefogadom azok sokkal hasznosabb voltak mint a nagyvilág mindenféle marhasága mert azt adták tovább ami hasznos is
2013. aug. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!