Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A természet miért rendezte...

A természet miért rendezte úgy, hogy kicsi babák éjszaka is táplálkoznak?

Figyelt kérdés

Az ember kihordja a babát - ez nagyon nagy energiaigény.

Megszüli - erről ne is beszéljünk.

Gyermekágy - szintén hatalmas erőbefektetés a szervezet részéről.

És emellé jön az éjszakázás.


Nekem ez természetellenesnek tűnik.


Tehát mi lehet az oka?


2013. júl. 19. 20:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Ne aggódj normális esetben 3-4 hónap és leszoknak arról,hogy felkeljenek enni éjjel max hajnalba kelnek,szoktatás kérdése is.
2013. júl. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszi a biztatást :):):)


De komolyan,vajon miért alakult ez ilyen nehézre?

2013. júl. 19. 20:29
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
Fogalmam sincs,talán azért,hogy ne szüljenek a nők 10-20 gyereket :)
2013. júl. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos most nem találom a cikket, de Czeizel Endre szerint azért, mert valójában mindannyian "koraszülöttek" vagyunk, mivel az embercsecsemő a többi emlőshöz képest sokkal fejletlenebbül jön világra. Sokkal tovább szorul gondozásra, mint bármilyen állatkölyök. Nyilván ebbe illeszthető az éjszakai táplálkozás is, bár nem vagyok biztos benne, hogy az állatok nem szoptatnak éjjel, nem értek hozzá.
2013. júl. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a pici pocijukból az anyatej hamar kiürül és megéheznek.
2013. júl. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%
Le lehet pontozni fiam 3 hónapos koráig egyszer kelt éjjel 11kor egyszer meg hajnali 3-4 között,aztán 3 hónapos korától egyetlen egyszer kelt csupán hajnali 5-6 között és ennyi,3 óránként evett így volt éhes,erről ennyit.
2013. júl. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az én fiamhoz egy éves koráig minden éjszaka keltem 3-zor szoptatni. Már nagyon ki voltam én is. Aztán egyszer csak abbahagyta a szopit. A végén amugy is már csak le ellenörizte, hogy meg vagyok-e. Szerintem. Most 16 hónapos. Napközben nem eszik valami jol így hajnaltájt már nagyon éhes így van, hogy 2-kor van , hogy 4-körül felkel enni. És én sem birok rá jönni miért kell felkelni neki! :)
2013. júl. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Igen, kedves utolsó, de a te fiad tápszeres volt, köztudott, hogy ők hamarabb átalusszák az éjjelt, mert a tápszer laktatóbb. Az anyatejes babák hamarabb éheznek meg általában.
2013. júl. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mármint utolsó előtti, közben írtak.
2013. júl. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%
3 hónapos koráig anyatejes volt,és akkor is egyszer kelt éjjel egyszer hajnalban
2013. júl. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!