Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, hogy a 7,5 hónaposom még...

Baj, hogy a 7,5 hónaposom még nem tud mászni, ülni?

Figyelt kérdés
Mindenfelé olvasom, hogy ekkora baba már biztonságosan tud ülni, négykézláb randalírozik a lakásban, némelyik még fel is tud állni segítséggel. Az enyém még csak kúszik és csak az etetőszékben tud ülni, úgy, hogy felhúzza magát és a biztonságiöv, illetve az asztallap tartja. 2,5 hónaposan hátról hasra fordult, 4,5 hónaposan vissza, 5 hónaposan kezdett el kúszni, azóta is bőszen gyakorolja. A térdeit is használja, a védőnő azt mondta, hogy a lábaival már mászik. A csípője állandóan ropog, de ortopédus szerint semmi baja. Lehet hogy a recsegés miatt nem tud még ülni, mászni? Vigyem el másik ortopédorvoshoz? Vagy nem kell aggódnom és majd belejön?

2013. júl. 20. 03:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem :-) nemsokára elkezd mázni, aztán meg sem áll :)

10-11 hónapos koruk körül illik ülniük.Az én lányom pontosan 8. hónapját töltötte,amikor először ült fel magától.mászni is akkor kezdett, addig kúszott, illetve forgással ért elt a célhoz."kutyázott" 6 hóapos korában, azt hittem elkezd mászni is, de azzal várt még 2 hónapot.

2013. júl. 20. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem baj, ha a kúszás már megy neki. Lassan elkezd mászni is. Nálunk a kúszás maradt ki, mert 2 hétig tolatott a kisfiam és 7 hónaposan meg már elkezdett mászni előre. Azóta is mászik, támaszkodva már ül is, de stabilan még nem. Jelenleg a felállást gyakorolja. Most múlt 8 hónapos.
2013. júl. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A ropogásnak ehhez semmi köze:)Szinte minden gyermeknél előfordul.Nőnek!

Nem,nem probléma,hogy nem mászik és nem ül.

Felülés 8-10 hónapos korban.

Mászás 8-11 hónapos kor között történik.

2013. júl. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
7,5 honapos a kisfiam es nekem se maszik es ul! Kuszik ezerrel ez negykezlab all de meg nem maszik. En nem aggodom, eddig is gyonyoruen fejlodott es szepen forgolodott sokaig. Sztem ne aggodj. Fognak maszni nemsokara :).
2013. júl. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia, nem, dehogy...Az én babám 9 hósan ült fel magától, 10 hósan mászott...Ne siettesd, a mászást 11 hós korig tökéletesítik..!
2013. júl. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem siettetem, csak megijedtem amikor utánanéztem, hogy mit tud a 8 hónapos baba és ilyeneket írtak.

Ment a zöld kacsó! :)

2013. júl. 20. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!