Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Unokatesóméknál most született...

Unokatesóméknál most született a baba mikor lehet menni látogatni?

Figyelt kérdés
Azt hallottam illik megvárni a 6 hetet de családtag esetén is?Illik megkérdezni majd mire van szüksége a babának ha megyünk vagy magunktól vigyünk amit gondolunk?
2013. júl. 24. 10:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Jé, egy normális családtag :)


Ha olyan viszonyban vagytok, hogy el fogtok menni hozzá, akkor nyilván nem vesz tolakodásnak egy telefont, hogy gratulálok, hogy vagytok, szeretnénk majd meglátogatni, mehetünk három hét múlva vagy várjunk még kicsit?

És én nem kérdezném meg, mit vigyek, egy aranyos kis ruha, esetleg valami játék a babának. De én soha nem vártam, hogy hasznos dolgot hozzanak, mindig mindennek örültem, a szándék a fontos. Van, aki meg falnak meg attól, ha olyant kap, amit ő maga nem vett volna meg. Biztos isemred annyira, hogy tudd, ők milyenek.

2013. júl. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én most szültem 1 hónapja ... És már egyhetesen is jöttek egy csomóan barátnők , család stb... szerintem kérdezd meg hogy ő hogy gondolja !
2013. júl. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hát nem nagyon szoktunk találkozni csak összejövetelkor de szeretnénk olyat vinni ami jó:)

Gondolom pelenka,popsi törlő meg ilyenek mindig jól jönnek:)

2013. júl. 24. 10:19
 4/10 anonim ***** válasza:

Illik megvárni a 6 hetet, nem nagymama vagy, hanem unokatesó. Egyébként, ha korábban mennétek, beszélj velük, kérdezd meg, mikor mehettek - engem pl. heti egy-két látogató már nem zavar, most lesz 4 hetes a baba. Össze kell szokniuk, az anyukának még hetek lesznek, mire egyáltalán felfogja, hogy mi történt vele, ráadásul fizikailag is fel kell épülni. Hiába ül vagy fekszik, míg ott vagytok, az nem ugyanaz.

Hogy mit vigyetek? Általában a babának mindene megvan, így szerintem neki csak valami apró kedvességet, de erre is érdemes rákérdezni. Viszont a szülőknek nagy segítség lehet, ha visztek nekik ebédet pl.

2013. júl. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 degesz ***** válasza:

Én is megkérdezném, hogy mikor alkalmas elmenni.

Ajándékba pedig "pelenkatortát" vinnék. Rendelhetsz, vagy magad is elkészítheted. Keress rá a neten a képekre, rengeteg jó ötlet van a pelenkatortára.

2013. júl. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én nagyon örültem hat héten belül is ha jött valaki. Persze előzetes telefonos egyeztetés után.

Hozzánk bárki jött az egész új kis családnak hoztak vmi apróságot, nagyon értékeltem, hogy mi is kaptunk vmit. A baba kapott rágcsálható rongyit, ruhácskát, játékot, Apa leginkább bort kapott, én meg vagy csokit, vagy vmi kenceficét. Meg kaptam fogyiteát, aminek speciel jobban örültem, mint a csokinak, mert 82 kilóval jöttem ki a kórházból.

2013. júl. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is telefonálj oda, és kérdezd meg, hogy mikor mehettek. Azt is megkérdezheted, hogy mit vigyetek, van-e valami, amire még szükségük van, vagy mindegy, mert úgy is visztek valamit.


Sokan írják itt, hogy várd ki a hat hetet, hát nem tudom, nálunk a családban a kismamákat a guta megütné, ha nem is nyitná rájuk senki az ajtót, legutoljára unokatesóm szült, de már a kórházból telefonált mindenkinek, hogy mikor jönnek haza és menjen mindenki babázni, ha addig nem érnek rá legkésőbb azon hétvégén. De nálunk mindenki így szokta, a hazatérés utáni első hétvégén már tuti mennek a látogatók. Ha nem mennénk/jönnének, meg is sértődnének/sértődnénk.

2013. júl. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)Attól félnek,hogy a baba elkapahat majd ha annyira fogdossák meg körülötte vannak nem tudom igaz e ez.
2013. júl. 24. 13:38
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, az első gyerekesek parásak, érdemes rákérdezni, mikor menjetek. És arra is, mi jönne jól a babának pl. A pelenka márkája, mérete sem mindegy.
2013. júl. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Minden esetben meg kell kerdezni mikor mehet az ember. En tutira nem akarok latogatokat 5heten belül. Senjit. Legjobb amit tehetsz mielőtt mesz megkerdeze azt is mit enne az anyuka es vigyel neki amit kivan!!!legjobb. Azt is orulnek ha megkerdeznek a babanak mit hozzanak. Pl en kukaba dobnam a pemporszt..bocsi de en nem mergezem a babamat es sokan masok sem. Akik moshatozunk nem kérünk ilyen pelust. Se popsitorlot nem kerek,mert az is tele van minden szarral. Szoval konyorgom aki hozzam jon,remélem megkerdez!!!
2016. febr. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!