Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek milyen a napotok/napire...

Nektek milyen a napotok/napirendetek 3 hónapos kisbabával?

Figyelt kérdés
Miket csináltok,mikor fekszik,kel,hányszor eszik éjjel. stb. ? Ügyeskedik- e már valamiben?

2013. júl. 24. 15:33
 1/4 anonim ***** válasza:
1-jen lesz 3 honapos. 7kor furdik, 8 es 9 kozott alszik el. Ejszaka egyszer kel szopizni 3 korul. 6-7 korul kel 8-9 kozott megint lefekszik es kb 10ig alszik. Altalaban del korul alszik egy rovidebbet amikor setalni megyunk a parkba. 1kor megint szopi es kb fel 3tol 4ig megint alvas. 4kor eves es aztan furdesig fent van, furcsi utan eves es alvas. Mikor fent van akkor altalaban a pihenoszekeben, jatszoszonyegen jatszik vagy a kisagyaban imadja figyelni a forgot. Meg persze en is szorakoztatom mikor ezeket megunja! Felfedezte mar a kezet mar eltalal dolgokat de meg nem tudja tudatosan megfogni. Szeret hason lenni mar hosszu ideig megtartja a fejet. Probal hatrol hasra fordulni de meg nehez a feneke, ugyhogy ez meg beletelhet egy kis idobe... :)
2013. júl. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nekünk nincs ilyen napirendünk, van, hogy szinte egész nap ébren van, van, hogy átalussza az egész napot. de a lényeg, hogy éjszaka mindig végig alszik. 10-11 körül van az utolsó szopi, aztán reggel 6-7 körül kel.

nappal 2,5-3 óránként szopizik. már hátról hasra fordul szabályosan, néha véletlenül hasról hátra is. változó, hogy mennyit bír hason, egyre jobban tetszik neki, de azért elfárad egy idő után. hanyatt fekve már nyúl dolgokért, meg is fogja és megpróbálja bekapni, ami szintén egyre jobban sikerül. :) már nem csak fejbe vágja magát, hanem beletalál a szájába. :)

2013. júl. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekünk pont ma 3 hónapos !

Nekünk vannak nagyobb tesóink 3 2 nővére és egy bátya van neki , 15, 6, 2 éves !

Reggel 9-kor kellünk fel.10-kor eszik . Hát 11-kor alszik vissza ! 4-4,5 óránként eszik . 15-kor kell fel akkor eszik utána a nagyokkal elvan , 18-kor pedig megyünk játszozni le az udvara stb ...

20-kor érünk haza . 9:30-kor fürdünk .

10-kor kap cicit , és alszik ! Reggelig

2013. júl. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1 het mulva lesz 3 honapos. Mar az elejetöl nagyon jol müködik a napirendünk, azaz a korhazbol hazajövetel ota (!), ami engem nagyon meglepett az elsö gyerekünk utan, hogy ilyen is letezik!

Attol függöen, hogy mikor ebred fel, szopizik, es reggel 8-9 között visszük a nagyot oviba. Delelött megegy szopi, 3/4 12 es 12 között kell elhozni. Ettöl függöen indulunk gyalog, babakocsival negyed 12-kor vagy autoval kesöbb. Delutan is 3-4 orankent eszik, kb fel-egy oraig, majd este az utolso eves 8 ora es ejfel között, ezutan altalaban 7 orat atalszik 3 hetes kora ota. (Neha rövidebb, de legalabb 4 orat atalszik mindig.) Az idöpontok valtozoak, igazodom az igenyeihez, figyelembeveve a teendöimet is, emiatt nem irtam. Gyakran kicsit elöbb felveszem enni, mielött jelezne, es ilyenkor kevesebbet eszik, hogy kitartson az ovibol/ba utazasra. Neha eves utan (közben) rövid ideig alszik, alt. ha egyedül vagyunk, ha a nagy vagy apa is itthon van, ez kimarad. Majd van egy ebrenleti idöszaka, es amikor latom, hogy asitozik, elalmosodik, simi es cumival elalszik. Neha a zenelö jateka alatt magatol, pl. ha fözök es a paraelszivo vagy mas konyhai monoton zajok ezt segitik. Amikor felebred, megetetem...stb.

Az ovibol hazafele vagyunk alt. levegön, ha nem, probalom estefele, de ez gyakran elmarad, amikor a ferjem is itthon van, ugyanigy a hetvegen sincs nagy napirend sajnos, a nagyszülökhöz utazgatas es egyebek miatt.

A naggyal minden összevissza volt, mivel elözö lakohelyünkön sokkal nehezebb volt mindent megoldani (pl. dombokon nem birtam tolni a babakocsit), jatszoter-bolt... semmi sem volt abban a faluban. Emellett valoszinüleg az epidur. erz. hatasa miatt ö honapokig alig volt ebren nappal. Eleinte este 11 es ejjel 4 között volt egy ebrebleti idöszaka, ezt az egyet huztam ki reggel 8-11 közöttre kb 3 honap alatt. Ezutan 4honaposan "felebredt", azaz mindig fent volt, ejszaka is, nehezen tudtuk elaltatni, se cumival, se mashogy nem ment (persze elöbb az alternativak: zene, ringatas...stb, ezekre egyaltalan nem aludt). (Es 5 es fel honapig volt emellett hasfajos is.) 16 honaposan sikerült elöször egyhuzamban hosszabb, mint 3 orat aludni, cumival, ekkor aludt elöször annyit, mint a 2. gyerekem 3 hetesen.


Mindkettö nagyon ügyes, a nagyobbik talan meg ügyesebb volt. Az orvost meglepte, hogy nagyon ügyesen ült es tartotta a fejet mar honapokkal elöbb, mint ahogy ez megszokott. (Ö 7 honaposan mar kapaszkodva jart-kelt a lakasban, 1 eves szülinapjan versenyt futott a nagyobbakkal.) Ezek utan a kicsim meg sztem nem ül olyan jol, mint ekkoriban a nagyobb, es meg nem fordul at egyik oldalrol a masikra. Mivel kertesznadr-hoz hasonlo csipönadragot hord, ez is nehezitheti. A fejet szepen tartja es forgatja egyik oldalrol masikra kb 1 honapja. Nem vettem eszre, h felfedezte volna a kezet es meg nem tud dolgokat tudatosan megfogni, de probalkozik pl. a cumit a szajaba, de inkabb csak valami ruhat nyomkod oda. A zenelö labaval bekapcsolhato jatekot gyakran eltalalja, es bekapcsolja, de ugy vettem eszre, meg nincs tudataban, hogy ezt ö csinalja. Nincs meg foga. Gyakran "beszelgetünk", aranyosan gagyog es sokat mosolyog közben. Föleg a nagytestverere es ram mosolyog, a nagyra szinte mindig, ez olyan jo erzes!

2013. júl. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!