Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki lemondta a védőnői szolgál...

Aki lemondta a védőnői szolgáltatást, mi következik ezután?

Figyelt kérdés
Szeretném lemondani eme nagyszerű szolgáltatást. Hasznavehetetlen a védőnőnk, fiatal, lb. egyidős lehet velem, de tapintatlan. Nem érdekli, ha alszik a gyerek, addig nyomja a csengőt, míg üvöltve fel nem ébred. Szóval mi az oltásokat beadatjuk, a doktor nőhöz, aki nem egy körzetben van a védőnővel, járunk tanácsadásra- most lesz a fiam 1 éves, most is megyünk. Ugyanazt csinálja, amit a védőnő, megméri stb. De ez a védőnő az agyamra megy.
2013. júl. 25. 11:16
1 2
 1/13 Kerria ***** válasza:
16%

Nem mondhatod le... ez kötelező szolgáltatás, nem választható!


Ha elhanyagolod, nem viszed a gyermeket, nem engeded be a védőnőt, akkor a gyámhatóság fog eljárni :(

Na ez a jogi háttere, hogy valóban bekövetkezik-e, azt nem tudom...


Esetleg ha van másik védőnő, akkor kérd meg, hogy vállalja ő ezt a feladatot, a problémák miatt, de sajnos mást nem lehet tenni...

2013. júl. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy ez nem kötelező. Az oltások beadása kötelező, még az orvosi tanácsadás sem kötelező.
2013. júl. 25. 11:21
 3/13 anonim ***** válasza:
Valóban kötelező, hiszen az a gyerekedért van, nem teérted. Jogi útra viheti a védőnő, más dolog hogy nem szokták ezt tenni. Ha elégedetlen vagy, inkább kérj meg egy másik védőnőt, hogy vegye át a babád kartonját.
2013. júl. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Íme itt vagyok én, én megtettem, aki meg azt írja hogy kötelező vegye már a fáradtságot és nézzen utána!


[link]


2 gyerekem van, 2 és fél éve mondtam le, utána kijönnek a családvédelmisek, nálam kb 1 percet voltak aláírtam egy papírt azt mondták minden oké...

2013. júl. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Kerria ***** válasza:

A múltkori védőnővel volt gondunk, és utánajártunk... azt mondták, ez kötelező szolgáltatás, nem választható...


Szerencsére több Anyuka elégedetlen volt, így menesztették az akkorit, de azt a választ kaptuk anno, hogy ezt nem lehet lemondani. Emiatt írtam amit írtam.

2013. júl. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Elvileg le lehet mondani, én is úgy tudom, de akkor a gyámügy vagy gyermekvédelmisek járnak ki néha látogatóba.
2013. júl. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Le lehet mondani,valami hivatalos papírt kell kitölteni,amit oda kell adni a védőnőnek. aztán kimennek a gyermekvédelmisek azt hiszem néha,hogy ellenőrizzenek.
2013. júl. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem szokott felhívni előtte? Nálunk tök jól működik, hogy előtte rámcsörrent, szó nélkül sosem jött még.

Meg én "arra tartom", hogy fejbe tartsa a kötelező oltásokat, nekem simán kimegy a fejemből. :)

2013. júl. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én sem látom semmi értelmét, amiben kellett volna segítség,abban nem segített.

Egyszer kérdeztem valamit a hozzátáplálásról, hozott egy táblázatot, amiben tök más van mint amiket mondott. :/ Nem látom semmi értelmét, de kibírom azt az 5 percet amíg itt van. Terhesen is mindig csak a frászt hozta rám a hülyeségeivel.

2013. júl. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Új védőnő, az előző idős, de hozzá értő volt. Ő szokotthívni, de nem akkor jön:) Állandóan szét van esve, ápolatlan, azt sem tudja, hol a feje... Ma másfél órával korábban jött, mint megbeszéltük. Nem ez a baj, hanem a fiam aludt. És kétszer csönget, nem tud várni 2 percet, míg kimegyek ajtót nyitni. És néz rám csodálkozva, hogy jaj, aludt? Tényleg ahogy először csengetett, indultam is ki. És semmit nem tart fejben, ráadásul ugyanazt kérdezi meg. Elmondom, hogy igen, tud állni, sőt jár is a bútorok mellett, de erre megkérdi, kúszik-e?... És minden hónapban ugyanazt kérdi: kúszik-e, ül-e, mikor látja, hogy ül... Még azt sem tudta, mennyi idős a fiam...
2013. júl. 25. 14:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!