Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mást is így kikészít a gyereke...

Mást is így kikészít a gyereke néha?

Figyelt kérdés
Már a t...m kivan néha szegény lányommal,de komolyan.Egyszerűen katasztrófa az etetése.Ha nem gyümit kap vagy joghurtot,akkor állandóan szenved.Be van ízesítve neki a kaja enyhén sóval vagy borssal és fokhagymával,de ez a kis majom nem eszi.Tartogatja a szájában,nyitja a következő falatért a száját,de nem nyeli le csak nagy nehezen ha adok hozzá sok innivalót neki.Ezt általában délbe csinálja,de annyira idegesít.Feszíti magát,öklendezik stb.Eddig nem volt gond ezzel,egy hónapja csinálja kb.Lassan 10hónapos.
2013. júl. 25. 12:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%
Bocsi nem gondolod,hogy brutálisan irsz a gyermekedről?A babákhoz sok-sok türelem kell.Nem játékok!
2013. júl. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
57%

Öhm... Kicsit több türelmet! Még nagyon kicsi!

Tereld el a figyelmét arról, hogy mit eszik. Énekelj neki stb... Nálam legalábbis kiskoromban ez működött...

2013. júl. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%

Engem inkább te készítenél ki... Mi az, hogy kis majom??? A saját gyerekedre ezt mondod? Azért, mert nem egészen 10 hónaposan, ráadásul ebben a baromi kánikulában nem akar enni? Ne legyél már nevetséges. Fogadjunk, hogy te se szívesen eszel ilyenkor.

Szerintem kár ezen túráztatnod magad. Higgadj le, légy a babával türelmesebb és ne akadj ki azon, ha nem akar enni, tudja ő, mire van szüksége. Ebben a hőségben a gyümölcs szuper táplálék, nyilván vagy anyatejet, vagy tápszert még kap ennyi idősen, ez most elég is neki. Majd visszajön az étvágya. De ha erőlteted, egy életre elrontod.

2013. júl. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%
Válaszolók ne legyetek már ilyen frusztráltak,igenis a gyerekek sokszor kismajmok,nem kell álszenteskedni,az meg,hogy türelem kell nem mindenkinek vannak kötélből az idegei de garantálom fiammal eltöltetek egy fél napot a hatalmas türelmetek hamar elszáll.Kérdező hidd el ez lesz rosszabb is fiam 2 éves,sosem erőltettem az evést,mégis valami új ételnél nagyon nehezen kóstolja meg,ha megkóstolja öklendezik,szenved majd kijelenti,hogy finom de nem eszik többet,már eltörtem néhány tányért,mert gondoson,változatosan főzök neki nagyon finom,nagyon tudok főzni és is a párom is apukám is,anyukám is a gyerek meg válogat vagy meg sem kóstolja vagy öklendezik tőle.Igen nálunk is az ebéd szokott katasztrófa lenni.Ha nem eszik akkor a következő evésig ne adj neki semmit majd éhes lesz.
2013. júl. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%
Ennyire nem kellene nekiesni a kérdezőnek,azért mert azt írta,hogy kis majom,ez nem feltétlen rossz dolog.Viszont abban egyetértek a 3. válaszolóval,hogy nem kell semmit erőltetni és sok-sok türelem.Majd fog enni,adj neki akkor gyümölcsöt,joghurtot és tápszert vagy anyatejet.
2013. júl. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%
Valóban sok türelem kell egy ekkora babához, de én bevallom, hogy nekem gyakran nincs elég. Sajnos mindig ilyen voltam, szóval megértelek kedves kérdező, vannak olyan napok, amikor egy etetés körüli hiszti is nagyon kikészít. Nálunk bevált, ha valahogy elterelem a figyelmét az evésről, és észre sem veszi, már megette az ebédet. Az én fiam már másfél éves, és mostanában kezdett el mesét nézni. Ha néha nem megy az evés, akkor bevetem a mesenézést közben. És még annyit, hogy mi sokszor hívjuk "majomkának" "kis majomnak" a fiunkat, abszolút kedvességből. Nálunk ez nem felháborító.
2013. júl. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem sem kellene rögtön nekiesni a Kérdezőnek. Türelem kell, igen, de bizony az néha elfogy. Sok álszent.

Kérdező! Ne erőltesd, egyen gyümölcsöt, ha az kell neki.Majd rákap a többi ételre is.

2013. júl. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
30%
Ez a baba szomjas! Kínáld meg délelőtt többször vízzel, és etetés előtt is adj pár kortyot. A főzeléket is csinálhatod hígabbra ebben a nagy melegben.
2013. júl. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Abszolút nem utálatból irtam a kismajmot,rengetegszer becézzük így.Nem különösebben zavar a támadása senkinek,nem veszem magamra idegenek sértegetését.A tanácsokat viszont szívesen veszem :) Felöntöttem neki vizzel a mai hamit is és igysem nyeli le,csak ugyanúgy tartogatja a szájában.Azt gondolom ha a joghurtka lemegy neki,akkor éhes...És ezért adnám neki a főzeléket is,de hát újabban nem szereti.Itt nincs kánikula sem.Sokat kap inni ebéd közbe,mert úgy nyeli csak le az ebédet újabban :S Ezért irtam én is,mert sajnos megpróbáltam én már a sok itatást,a kaja felöntését is.De reggel se ette már meg a sárgadinnyét,amit eddig szeretett.Helyette mit evett vagy 250-300grammot?Meggyes joghurtot.De nem szívesen adnék én neki cukrozott dolgokat,csak a simát gyümivel nem eszi meg,viszont csak vacsorára eszik tápszert (máskor nem hajlandó meginni)(már vacsira is a régebbi 270mili helyett 100-120t iszik meg),tehát kell a tejalap neki.Reggelire tejpépet kap vagy Sinemilt.Ezekhez néha teszek keszport vagy gyümit is.
2013. júl. 25. 13:49
 10/14 A kérdező kommentje:
kekszport*
2013. júl. 25. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!