Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én csinálom rosszul?

Én csinálom rosszul?

Figyelt kérdés
Az ismerőseim között most több helyen is van baba, de mind fiatalabb mint az én kisfiam. Nézem a képeiket amiket felraknak és szinte mindegyiknél azt látom, hogy ül a baba. Tudom, hogy vannak olyan babák akik gyorsabban csinálnak ezt-azt de azért az furcsa, hogy körülöttem mindenkinek ül a babája 4-5 hónaposan. Az én picúrom 7 hónapos és még csak most kezdett el "hintázni" . Én úgy voltam eddig vele, hogy nem ültetem csak akkor ha majd magától sikerül neki. Én csinálom rosszul?
2013. júl. 25. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekünk ugyan tornáztatni kellett a lányunkat 4-5 hónapos korában, de nem ültettük.

Ez abból állt, hogy megfogtuk a két kezét és nagyon lassan elkezdtük felhúzni, mintha ülne. Nem teljesen, mert azt az orvos tiltotta, csak épp hogy.

7 hónapos korában mászásból ült fel, de akkor is úgy, hogy egyből eldönt oldalra. Mint egy részeg micimackó, olyan volt :DD


Egyébként sokáig kattogtam azon, hogy X gyereke mit csinál, az enyém nem. Baromira aggódtam és a férjem nem győzött leállítani. Ha rajtam múlt volna, akkor szerintem Mo-n minden orvost felkerestem volna, hogy szerintem a lányomnak baja van. Persze, mindenki azt modnta volna, hogy nincs semmi problémája, jól fejlődik.

Aztán betöltötte az egy évet, lassabban fejlődött már. Ugye az első évben tanulnak meg szinte minden mozgást, utána agyilag fejlődnek.

Most 2 éves múlta pár napja, nagyon szépen beszél és érthetően, de nem folyékonyan és mondatokban.

Rengeteg midnent megcsinál, amit egy 3-4 éves korban lévő gyereknek kell. Akik anno "dicsekedtek", hogy X-Y már ezt is tudja, most "sehol" sem vannak. Pedig csak a gyereken múlik minden. Ha ő nem akarja, akkor a szülő semmit sem tud tenni.

Ezek a dolgok annyira a természettől függenek.

2013. júl. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem szabad se ültetni,se állitani.Elvileg 9hónapos korig kell magától felülnie.Én ültettem a picit néha,de mikor már magától ült és nem dőlt el.De rá egy hétre ült magától is fel már.Ő is kb 7hós lehetett,talán picit kevesebb.
2013. júl. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hét-nyolc hónaposan ült fel a lányunk, sosem ültettük előtte. Egy évesen már kint szaladt :) Tehát nem függ össze a későbbi mozgásfejlődésével, mikor ül fel. Én is úgy tudom, nem szabad ültetni.
2013. júl. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor továbbra sem ültetem . Zöld kezek mentek:-)
2013. júl. 26. 06:54
 5/5 anonim ***** válasza:
A babatornát mi is csináltuk (ezt a felhúzósat is mutatta a védőnőnk az első alkalommal). Meg volt a hempergős meg ilyesmi feladatok. Ennek ellenére mi 7 hónaposan ültünk és rá egy hétre jött a négykézlábas mászás. 9 hónaposan felállt és 12 hósan lépett és néha szaladt(bizonytalanul) ráadásul egyszerűen nem hagyta, hogy fogjam a kezét. Szóval végül behozta a ,,lemaradást". Engem nem foglalkoztatott, hogy még nem tud ezt vagy azt. Lefoglalt, hogy abban gyönyörködjek mi minden új dologban fejlődik napról napra.
2013. júl. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!