Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történik, ha egy gyerek (...

Mi történik, ha egy gyerek ( fiú) kukiját nem húzogatják?

Figyelt kérdés
Ti mikor kezdtétek?
2013. júl. 25. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:

A kisfiúk nagy részének le van tapadva a kukija, viszont a nagy részének ez egy bizonyos életkorra magától megszűnik. Akinek meg nem, annak meg szakorvos megoldja.

Nem kell húzogatni, magától is le fog jönni. Akinek meg olyan gondja van, az meg hiába húzogatja, nem biztos, hogy le fog jönni. Csak inkább berepedezéseket okozhat a húzogatással, amitől meg gyulladás keletkezhet ott.

Mindig addig kell csak hátrahúzni, amennyire magától is megy. Tovább nem kell. És ha 2-3 éves korban is ez a helyzet, akkor szakorvos segíthet. De egyébként ezt a gyerekorvos is nézi, hogy le van-e tapadva.

2013. júl. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Letapad a bőr a kukiján és később felvágják neki, ami nagyon fájdalmas.

Én 3 hónapos korától húzogattam, pedig a gyerekorvos azt mondta nem kell, csak ha szobatiszta lesz. Na, nem fogadtam meg a tanácsát, nincs is letapadva a bőr a kukiján. Most 3 és fél éves.

2013. júl. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez az én kérdésem volt nemrég, érdekes, hasznos válaszokat kaptam, talán neked is segít, ezért gondoltam bemásolom:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2013. júl. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nem kell húzogatni,amúgy is le van tapadva normális esetben szépen megoldódik magától,ha nem akkor majd a doki megoldja
2013. júl. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor az történik, hogy a természetes és hasznos letapadást nem rángatjuk fel idő előtt, és nem okozunk mikrorepedéseket, ami aztán hegesedéssel gyógyul és pont az okoz problémákat.

Nem kell és nem is szabad húzogatni, főleg nem pelenkás korban. A letapadás ilyen korban normális, és élettani, sőt, kifejezetten hasznos, mert így nem tud a szennyeződés a bőr alá kerülni. Amíg rendesen tud vele pisilni, nem szabad bántani. Kamaszkorig nem probléma a letapadás, utána meg általában magától megoldódik a dolog. Ha mégsem, akkor speciális krémekkel fel lehet oldani a letapadást, nincs szükség brutális kőkorszaki beavatkozásokra.

2013. júl. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!