Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos babának miket...

9 hónapos babának miket főzhetek ebédre?

Figyelt kérdés

Adnatok tippeket?

Eddig ezeket készítettem neki: karfiolos repas rizs , krumplifőzelék,borsófőzelék

Milyen ételeket adhatok neki amit magunknak csinálok?


4hónaposan elkezdtem a hozzataplalast

Neha 1-2falatot kap a mi kajankbol de olyanra gondolok amit ő is rendesen ehet ebédre



2013. júl. 25. 22:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Én túl sok gondot nem fordítok a variációkra. Van megfőzött, kockázott, lefagyasztott husi (csirke, pulyka, marha, csirkemáj, hal-frissen). Ha van friss zöldség akkor abból főzök, míg elfogy (eddig bio-t rendeltem). Krumplit nem nagyon szereti, ezért heti 2x krumpli, más napokon félbarna rizs az alap. Fagyasztott zöldség mindig van, ebből kombinálok. Konzervből csak a paradicsompürét használom, ezt krumplival, husival, (pici cukor).

Ma zöldborsó-sütőtök-csirkemell-rizs volt az ebéd és vacsi is.

Holnap marhahúslevest főzök répa-krumpli-marhahús lesz (ehhez adok néhány szem durumtésztát is)

De csináltam már neki őszibarack-rizs-pulyka -t is nagyon szerette.

Magunknak rendelem a kaját, csak neki főzök, ezért még közös "kajálásban" nem töröm a fejem. Viszont a zöldséges rizst, natúr csirkemellet, halat imádja.

A fűszerezést most lehet elkezdeni, ezért még korainak találom a "nagyok" ételét teljes mértékben neki.

2013. júl. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Krumplifőzelék/-püré husival, brokkoli krémleves, karfiol leves, vagy párolt karfiol husival, sült sütőtök, paradicsom főtt tojássárgájával sűrítve, padlizsán krém, cukkini krémleves póréhagymával, gyümölcsrizs, gyümölcsös túrókrém, sajtos zellerfőzelék, tökfőzelék, stb.
2013. júl. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!