Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi baja lehet egy babának, ha...

Mi baja lehet egy babának, ha egyáltalán nem kap D-vitamint?

Figyelt kérdés
Leszögezném,hogy nem a sajátomról van szó,én szorgalmasan adom neki,de egy ismerősöm egyáltalán nem ad a babájának már kb.4 hónapos kora óta,most 13 hónaposak.
2013. júl. 26. 15:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Sok minden lehet, csontfejlődési zavar, immunrendszere gyengébb lesz stb.
2013. júl. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A D-vitamint 1 éves korig kell adni minden nap, 1 éves kor után őszi-téli időszakban minden nap, legalább 3 éves korig.

Hiánya gyerekeknél angolkórhoz vezethet.

Nélkülözhetetlen a csontnövekedéshez és a csont újraképződéséhez, ugyanakkor kalciumot szabadít fel. Sajnos a szervezet elég keveset tárol belőle, ezért azoknál veszélyes hiánybetegség alakulhat ki, akik sokat tartozkódnak lakásban, pl. öregek, kisbabák.

2013. júl. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
10%

Lehet, hogy semmi. Csak ma divat adni nekik. Ismerek anyukát, aki nem adott a gyerekeinek, még sincs semmi bajuk.

csak akkor kell adni, ha arra valóban szükség van .

2013. júl. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!

Ma Magyarországon az emberek 70-80 százaléka D-vitamin hiányos. A gyerekeknél, főleg a piciknél ez az arány még nagyobb, mert nincsenek annyit napon, be vannak kenve stb.

Igen, lehet, hogy nem lesz tőle semmi bajuk - legalábbis látható nem -, de én ezzel nem szórakoznék.

2013. júl. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A szervezet napfény hatására termeli, tehát valamennyit mégis csak kap.
2013. júl. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez: [link]

És ez csak a kezdet.


A valamennyit mégis kap-ról: a gyerekemnek felszívódási zavar következtében nem épült be a D-vitamin, hiába adtam, bár "valamennyit " előállított a szervezete. Nem kívánom senkinek, hogy ez legyen a gyerekével. Ez nem játék. Aki szándékosan nem ad, az nem tudja mit tesz.

2013. júl. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Én is csak néztem. Nem tart semeddig becseppenteni,ráadásul pár száz forint,talán még annál is kevesebb,nem tudom,mert nekünk most a tablettás változatot írták fel. Még nyáron elmegy,de ősszel/télen? Már 10 hónapja nem adja... Elég nagy felelőtlenségnek tartom. Válaszoló,igen,ez ugyanaz a helyzet,minthogy a Mari néni végig pöfékelte a 9 hónapot,rőzsét és vizet hordott haza terhesen,mégsem lett baja a gyerekeinek. A Kati néni ugyanezeket csinálta és 4/3 gyerek asztmás,lett volna 5. is,de nehéz volt a vödör...
2013. júl. 26. 16:13
 8/15 anonim ***** válasza:
A védőnőm szerint nyáron abba kell hagyni és majd ősszel újra adni nekik.
2013. júl. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
1 éves kor felett nyáron nem kell adni.
2013. júl. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A kutacs csontosodásának is fontos szerepe van.
2013. júl. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!