Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetséges, hogy a csőrös...

Lehetséges, hogy a csőrös pohártól hányik a kisfiam?

Figyelt kérdés

Kisfiam 1 éves, pár napja próbálkozunk a pohárból ivással. Már egész ügyes, de azért még sokszor a nyakába borítja és játszik a pohárral, ezért (ha már van) bevetettük a csőrös poharat is. Azzal próbálom megértetni vele, hogy a pohár nem játék, ne rázza, ne dobálja. Nade nem is ez a lényeg, hanem, hogy a próbálkozás óta azt vettem észre, hogy napi 1 alkalommal hányik. Nem nagy mennyiséget, csak kb. fél tenyérnyit, ez alapján akár bukásnak is nevezhetném, de már megemésztett ételről van szó, ami visszajön neki. Állagát tekintve vizes, ezért következtetek arra, hogy valószínűleg túl nagyokat nyel, és ez okozhatja a problémát??? Kicsi babának nehezen büfizős, később nagyon bukós volt. Nem akarok rémeket látni, hogy a reflux előkapujában állunk, bár ez is megfordult a fejemben, de azért remélem megnyugtattok, hogy csak a nagy kortyoktól van ez.

Ha igen, akkor még várjunk a poharazással, vagy épp hogy ne hagyjuk abba, mert szoktatni kell hozzá?


2013. júl. 26. 18:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy a csőrös pohár miatt "bukik", viszont a félre nyelésben lehet valami, hogy túl sok folyadék szalad így le a pocakjába gyorsan. Ivás után hány? Hagyd a csőrös poharat igyon pohárból, akár kis feles pohárból is ihat, és az sem baj ha az üvegből van. Ihat gyerek kupakos palackból vagy sima palackból is ami be válik. Ha pszihésen csinálná, akkor pedig ihat a letekrt cumisüvegből is amin nincs rajta a cumi, csak simán az üvegből igyon.
2013. júl. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Én arra gyanakodtam, hogy túl nagyot kortyol, megy mellé levegő is, és az nyomja vissza a kaját, mint bukáskor.

Van csepegésmentes tanulópoharunk, de azt nem szereti, mert nagyon erősen kell szívni, így a normál csőrös poharat szoktam adni neki, abból meg elég gyorsan jön a víz. Ma nem használtuk viszont ezt sem, és úgy tűnik, hogy nem volt gond...


Köszönöm a válaszod!

2013. júl. 28. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!