Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiamat oltassuk be, vagy...

A kisfiamat oltassuk be, vagy engem bárányhimlő ellen?

Figyelt kérdés

Én még soha nem volta bárányhimlős,és nem tudom,hogy az ajánlott oltások közül a kisfiamnak adassuk-e be az oltást,vagy inkább én vegyem-e fel?!Félek,hogy ha már közösségbe fog járni(bölcsi,ovi)akkor majd elkapja egyik társától és hazahozza..rám már veszélyes lenne,mert a felnőtteken veszélyesen zajlik le(24 éves leszek 3.án),és nem szeretném,ha valami bajom lenne.

3 hós fiú anyukája


2013. júl. 26. 21:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Felnőtteken nem tudom, de gyerekeknél jobb, ha minél hamarabb átesnek rajta, nekem ezért eszembe sem jutott, hogy beoltassam ez ellen a lányom.

Ha választani kell, akkor inkább magadat oltasd be, bár jobb, ha megkérdezed erről a dokit mit javasol.

2013. júl. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Persze,természetesen a gyerek orvosunkat mindenképpen megkérdezem,hogy neki mi erről a véleménye..eddig nem foglalkoztam vele,hogy én még nem estem át rajta(ami sztem elég ritka) mert nem voltam gyerekek közelében,de most,hogy már itt a kisfiam,most már izgat a dolog,mert bármikor hazahozhatja majd.Az apja védett,ő már átesett rajta csak én nem :( Remélem a kisfiam még gyerekként átesik rajta hogy ne kelljen majd felnőttként gondolkoznia neki is,hogy most mi legyen!!
2013. júl. 26. 21:15
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Jogos az aggodalmad. Én 21 évesen kaptam el a bárányhimlőt, iszonyatosan megszenvedtem vele, egy anyuka meg az oviban a gyerekeitől kapta el. Ő napokig fel sem bírt kelni az ágyból.


Én ebben a helyzetben magamat mindenképp beoltatnám.


A gyereknél kérdéses. Ugyanis oltás mellett is elkaphatja, nálunk az oltott gyerek nem szenvedett kevésbé mint az enyémek. Volt oltott gyerek akin szintén kijött, de kevésbé... Én végül úgy döntöttem, hogy ha 10 éves korukig nem kapják el, akkor beoltatom őket. Az oviban mind a kettő elkapta, két hét alatt lazán túl lettek rajta, úgyhogy megoldódott a probléma.

2013. júl. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó:

leírnád,hogy mi bajod lett tőle??Azt hallottam,hogy egy felnőttnél iszonyatos nagy lázat tud csinálni és legtöbb esetben kórházban kell kezelni,mert felmehet a láz 41 fokra is!!

2013. júl. 26. 21:21
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanerre a kérdésre azt javasolta a gyerekorvos, hogy kérjek egy vérvizsgálatot, hogy kimutassák, valóban nem voltam-e bárányhimlős, és ha tényleg nem, akkor engem oltani kell! Te is sokat leszel gyerekközösségben, így bárkitől elkaphatod, nem csak a sajátodtól.

Rólam egyébként kiderült, hogy átestem rajta, csak senki nem vette észre. Azt mondják, van ilyen...

2013. júl. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát csak annyi volt, hogy amíg a 1,5 éves unokaöcsém tele pöttyökkel vihorászva szaladgált a lakásban, én vinnyogva fetrengtem az ágyban napokig.

Az én gyerekeimen is azt láttam, hogy a két hétből pár nap volt nekik kellemetlenebb, de egész jól tűrték.

Az oviban az anyuka azt mondta, hogy amíg a bárányhimlős gyerekei játszadoztak meg elvoltak, addig ő az ágyból se tudott kikelni, vécére is segítséggel ment.

2013. júl. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem magadat!

A gyereket nem kéne, jobb ha túlesik rajta gyerekkorban, semmi baja nem lesz a pöttyökön kívül.

2013. júl. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
HA még szeretnél babát akkor mindenképp, mert majd a magzatot megvédi az esetleges bárányhimlő amit te kapsz el. De a felnőtteknél veszélyes így magam miatt is beoltatnám magam. Sőt, nincs babám még és még szeretnék előtte védőoltást kérni. Eddig halogattam, mert 8 ezer forint és talán 2* 3* kell beadatni. Szóval kicsit sok most ez a pénz.
2013. júl. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 BubóBéla ***** válasza:
70%

Ma már sajnos nem olyan veszélytelen gyermekbetegség a bárányhimlő. Nagyon sok súlyos következménye lehet gyermekkorban is, sokan kötnek ki intenzív osztályon :( Ezért ajánlott a védőoltás, mert bár elkaphatják amellett is, a súlyos következmények nem jelentkeznek! Mi a nagyokat oltattuk 15 hósan, a pici most kapta volna, de 2 héttel előtte valahonnan benyalta :( Nagyon nem volt jól, sokáig magas láza volt, tele pöttyökkel, amikből sok heggel gyógyult annak ellenére, hogy nem vakarta :( Őt is oltattam volna inkább... A fiam 2 oltás ellenére elkapta tőle, de a pöttyökön kívül semmi baja sem volt, rohangált, játszott.

Felnőttként meg már csak azért is érdemes oltatni, mert ha szeretnétek egy újabb kisbabát, akkor nehogy terhesen kapd el véletlenül!

2013. júl. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Aki terhesen elkapja annak fogyatékos babája is születhet. Mutattak ilyen gyereket, hát nagyon szörnyű.
2013. júl. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!