Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is van ezzel így? Kétségbe...

Más is van ezzel így? Kétségbe vagyok esve!

Figyelt kérdés

Pár napja jöttünk haza a kórházból, a kisbabánk rendkívül nyugodt természetű, eszik-alszik szépen, hangját ritkán hallani. A probléma inkább velem van, egyszerűen nem tudom elengedni magam, annyira vártuk ezt a babát, és nagyon rettegek, hogy valami baj történik vele (betegség, akármi). Emiatt nagyon sokat sírok, nem tudom kiélvezni a babázást, mert stresszelek. Tudom idővel ez alábbhagy majd, mert jobban összeszokunk, a szopizás is könnyebben megy majd (egyelőre még nagyon mohó és rengetegszer félrenyel, amivel szintén nagyon megrémiszt), és én is lazább leszek, de mikor fog ez bekövetkezni? Nálatok ha volt ilyen feszültebb időszak, az mikor múlt el?

A válaszokat előre is köszönöm!


2013. júl. 29. 08:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, bár tudom, könnyű ezt mondani. Ha eszik-alszik szépen, örülj, és pihenj, amíg ő is. Olvasgass, de ne ilyen rémtörténeteket, hanem a kismami újságokat, vagy amihez kedved van. Nem lesz semmi baj, miért lenne?
2013. júl. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ez teljesen normális, a hormonok okozzák, ha nem mulik el 12 hónapon belül akkor nem árt szakember segítségét kérni, de igy az elején ez telejsen normális.
2013. júl. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kb 2 hònaposan mùlt el, mikor "rutinosan" kaptam fel fèlrenyelèskor. :-) nyugi összeszoktok, csak ne hagyd el most magad nehogy depresszios lègy.pihenj sokat jàtssz vele.stb
2013. júl. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem az első 6 hét volt nagyon nehéz. Nagyon akartuk a babát mégis úgy éreztem szülés után hogy nem vagyok felkészülve rá.

Fáradtság, aggódás, a testem... Sokat sírt mert fájt a hasa és keveset aludt. Sokszor félrenyelt meg éjszaka néha visító hangot adott ki levegő vétel közben ami miatt nagyon aggódtunk mert féltünk hogy baj van a tüdejével.

Kb a 6. hét után lettem ügyesebb, türelmesebb és kezdtem elengedni magam. Azóta minden szebb és jobb, persze vannak rosszabb napok de túlélem... :)

4 hós kisfiú anyukája

2013. júl. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem egy angyal volt a kislányom, mégis fél éves koráig szorongtam, borzalmas rossz volt.
2013. júl. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Detto, mint az utolsó! Az én lányom is nagyon "jó" baba, a kórházban, mikor besárgult és a szoli alatt elkezdett sírni, nem ismertem meg a hangját, mert szinte abszolút nem sírt. :) én meg pont ezért rettegtem, mert mikor megszületett, akkor se sírt fel, inkább csak nyöszörgött és csak amikor elvitték megmérni, akkor kezdett el bömbölni, hogy neeeeeeee. Azon aggódtam, hogy nem fogom észrevenni, ha beteg, mert nem jelez, csak eszik, alszik, eszik, alszik. Na jó, fürdés után sírt, meg amikor éhes volt, vagy nem tudtuk bealtatni. Nem is akart szopizni az elején, négy hetesen sikerült először úgy istenigazából megszoptatni. Addig csak szenvedés volt, önvádaskodás, önsajnálat, stb. De aztán ahogy belejöttünk, a félelmek alábbhagytak és most már egész jó anyának érzem magam, így a nyolcadik hónapban. :)

Kitartás, ne legyél kétségbeesve, bízz az ösztöneidben!

2013. júl. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nekem kb 2 hònap volt.èn folyamatosan rettegtem hogy eltünt,vagy nem vesz levegöt,èjjelente felriadtam ès sírtam,hogy nincs meg,közben meg a kisàgyban aludt.kitartàs nem lesz semmi gond :)
2013. júl. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ma már jobb egy picivel, ha így haladunk, akkor pár hét alatt én is kilábalok ebből az állapotból.

Azt, amit az utolsó válaszoló írt, pont az éjjel tapasztaltam: kb háromszor riadtam fel arra, hogy hol a kisbabám, félálomban azt hittem, hogy a mi ágyunkban alszik és véletlenül ráfeküdtünk (pedig ilyen meg sem fordult a fejemben, nem mernék a babámmal aludni, mert eléggé forgolódós vagyok), nagyon rémisztő volt. Persze pár perc után rájöttem, hogy a kiságyában szuszog:)

2013. júl. 30. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!