Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak itt paleolit életmódot...

Vannak itt paleolit életmódot folytató kisbabás anyukák?

Figyelt kérdés
Hogyan álltok a hozzátápláláshoz? Babának sem adtok olyan dolgokat (pl. gabonák, tejtermékek), amiket ti sem fogyasztotok?

2013. júl. 29. 11:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
48%

Kellene adni...

Azoknál, akik nem kapnak időben (nem 3-6 hónaposan, hanem amikor már nem szopik eleget) ilyesmit, később nagyobb arányban alakul ki ételallergia.

Ráadásul elég sok szénhidrátra van szükségük, hogy fejlődjenek.


+ Megjegyzés: nálunk a kisgyerekek nem is nagyon esznek semmit a tésztán, kenyéren, nokedlin stb. kívül, de nem azért, mert nem kapnak mást, vagy anyuka azt szeretné, hogy ezeket egyék, hanem azért, mert másból nem esznek meg akkora mennyiséget, amennyi szükséges lenne a fejlődésükhöz. És ahogy látom, a legtöbb kisgyerek ilyen. (Természetesen lehetnek kivételek.)

2013. júl. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
48%
Akármilyen speciális étrendet is folytatnak a szülők, a gyermekeknek ezt nem lehet bevezetni, cska a fejlődés utáni időszakban, felnőtt korban. A kisgyermekek szervezetének vegyesen minden fajta táplálékra szüksége van, fehérjére (állatira és növényire is), szénhidrátra, zsírra, folyadékra... ebből épül fel a szervezetünk. Akármelyik tápanyagforrás hiánya esetében hiánybetegségek jelennek meg. Az ember fogazata alapján is látszik, hogy mindenevő. Ha félted a gyermeked egészségét, keress fel dietetikust, és segít az egyensúly fenntartásában (Budapesten tudok is ajánlani ilyen szakembert). Felnőtt emberek pedig úgy étkeznek, ahogy akarnak (megjegyzem, véleményem szerint felnőttként is az egyensúlyon van a hangsúly, nem a hiánydiétákon).
2013. júl. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Igen, az ember mindenevő: tehát húst és növényt is fogyaszt. mi is húst és zöldségeket-gyümölcsöket fogyasztunk. Ezekben minden szükséges tápanyag megvan. Szénhidrát is, méghozzá egészséges mennyiségben! A tésztában, kenyérben nokedliben viszont mi van a szénhidráton kívül? Csak akkor tudja a gyerek csak azt enni, ha kap! De hiába eszik meg belőle "elég mennyiséget", ahogy írod, attól az még nem tápláló és nem kapja meg belőle az egészséges élethez szükséges tápanyagokat, maximum hízik tőle...
2013. júl. 29. 13:45
 4/22 anonim ***** válasza:
84%
Szia! Én is paleozok és bevallom,sokkal jobban érzem magam. Fogytam is tőle,nem keveset. Viszont a fiamnak rendesen adok mindent,mert gyerek. Ne úgy kezdődjön az élete,hogy nem ehet finomakat. Jó,persze,én is finomakat eszem,de az teljesen más! Ő még gyerek,majd felnőttként eldönti,hogy hogy akar étkezni. Ha vega lennék is kapna húst,mert lehet,hogy a gyermekem,de nem a tulajdonom. Van saját akarata,lelke,szíve. A párom is normálisan étkezik,nem is zavar,nem kényszerítem őket,hogy azt egyék,amit én.
2013. júl. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én a terhesség alatt kezdtem a paleot, azota is folytatom es az egesz csalad igy el. Persze neha ez-az, kicsi bunozes belefer. A gyerkoc 3 eves, neki kicsit lazabban vesszuk, de nem azert, mert "szuksege van a nokedlire", hanem mert magyarazd el egy 3 evesnek, hogy nem bonthatja ki a mikulas csomagot, mert az nem egeszseges... Amit szigoruan betartottunk vele eddig az a gluten es tejmentesseg, de egyszeru szh-ok, cukor neha becsúsztak, pl rizspufi. Erős, egeszseges, ertelmes kisfiu... a statuszvizsgalaton azzal kezdtek, hogy "hu, nem kicsi a gyerek"... egyebkent 2,5 eves koraig szoptattam, ezt csak azert irom, mert igenis van energia, szh a paleoban, kulonben hogyan mukodhetett volna...


Hozzataplalas. Betartottuk a paleo alapelveket ( a hozzataplalas alapelveit sokkal kevesbe), a bebikajaknal pedig csak a rizs volt az elfogadhato kompromisszum.

2013. júl. 30. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Zsófianyu ***** válasza:
50%

Ma már ez a 2. kérdés, amiben a glutént kiáltják ki a fő rossznak az étrendben...

Persze nem gondolom, hogy fehér kenyérre és tésztával kell tömni a gyereket, de egészséges mennyiségben kell, hogy kapjon "rossz" szénhidrátot is. Egyik hozzászólásban volt, hogy az egyensúlyra kell törekedni, ez így van. Egyen a gyerek zöldséget, gyümölcsöt, húst, tejterméket, kenyeret, tésztát, hiszen ebből lesz energiája fejlődni és mozogni.

Én nagyobb bűnnek tartom pl. ha csokival, fagyival, keksszel tömik a gyerekeket, csak úgy nassolásból. Akkor kell inkább a gyerek kezébe nyomni egy almát vagy más gyümölcsöt. Kell a csoki is, amikor valami alkalom van, Mikulás, karácsony, húsvét, mert elengedhetetlen, hogy ismerje mi az, de nem naponta.


A fejlődő szervezet számára mindenféle diéta alkalmazását kerülni érdemes, hogy egészséges felnőtt váljon belőle, hacsak nem indokolja ezt valamilyen, már kialakult betegség. Én ezt az elvet követem!

2013. júl. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

A paleo, nem elsősorban diéta, hanem életmód. Az egy dolog, hogy akinek feleslege van, az beáll belőle a normál testsúlyára, de nem lesz senki tőle gebe. Azt meg egyszerűen nem értem, hogy miért KELL kapnia "rossz" szénhidrátot? Én is olvastam a másik kérdést, és ott nagyon alaposan és megalapozottan válaszolt egy válaszoló. Azzal fejezte be, hogy valószínűleg, ha vannak olyan anyagok, amihez a szervezetet fokozatosan kell hozzászoktatni, és ennyi allergiás reakciót okozhat, az nem biztos, hogy annyira kellhet nekünk. És ebben szerintem teljesen igaza van.


Amúgy én és párom is paleozunk, nem mondom, néha nálunk is van kis bűnözés (tegnap pl. jegeskávé kis tejszínhabbal), és azt sem szeretném, ha a kisfiam majd minden ilyen jóból kimaradna (pl. biztosan fog túrórudit kapni meg fagyit). Most a mindennapos étkezésről kérdeztem. 8 hónapos a babám, de eddig ódzkodtam levenni mondjuk tésztás vagy rizses bébiételt...

2013. júl. 30. 12:59
 8/22 anonim ***** válasza:
54%
Ez valójában kamukérdés. Egyértelműen csak azért írtad ki, hogy a válaszolókat kioktasd és terjeszd a "paleós igét".
2013. júl. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
A kérdés nem kamu, mint mindenki láthatja, kimondottan a paleolit életmódot folytató anyukáknak tettem fel a kérdést, ergo azokkal szerettem volna tapasztalatot megosztani, akik úgy gondolkoznak, mint én, nem "téríteni" akarta, nem szokásom. Arról nem tehetek, hogy olyanok válaszoltak a kérdésre, akik nem így gondolkoznak, pedig nem nekik tettem fel a kérdést, azonban reagálok, ha már fáradtak a válasz megírásával. Támadó válaszokra meg végképp nem vagyok kíváncsi, nem hiszem, hogy provokatív lenne a kérdésem, csupán érdeklődtem.
2013. júl. 30. 13:25
 10/22 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, én még nem folytatom, de el szeretném kezdeni, most olvasok róla. A kérdésed bennem is felmerült, van egy 3,5 évesem és egy 1 évesem. Eddig figyeltem, hogy mit kapnak, de pl. a hozzátáplálásnál minden nap kap a pici gabonát valamilyen formában: kifli vagy ebédhez köret, vagy uzsonnánál pép, vagy tízórainál gyümölcsbe pehely. Én sem vagyok benne biztos, hogy annyira kéne neki, főleg, hogy kis husi-musi. Nyilván fogyókúráztatni nem fogom, de a felesleges kalóriákat nem szeretném sokszor adni. De mi van, ha tényleg nem kap ő sem? Vagy náluk azért tényleg az egyensúlyra törekedve pl. heti 3-szor egy túrós táska, kakaós csiga és társai reggeli belefér? (nem jellemző) Vagy pl. a fehér kenyér, mert épp az van (nyaralás, nagyszülők stb)

És mi van az ovival, iskolai menzával? Azt hogy oldjuk meg gyerekeknél? Vagy akkor itthon még jobban lehet figyelni, ha már az oviban/suliban eszi a "finom menzakaját"?

A tejtermékek közül a tejet szívesen kihagyom, ahogy eddig sem ittuk sűrűn, de joghurtot, túrót se adjak nekik? Bocs, hogy visszakérdezem, csak pont most foglalkoztat a dolog.

2013. júl. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!