Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lázas csecsemőt más tünet...

Lázas csecsemőt más tünet nélkül ti el szoktatok vinni orvoshoz?

Figyelt kérdés

8 hónapos a fiam, tegnap nyűgös volt, ma már 38,5 a láza, de semmi egyéb tünete nincs (nem köhög, van étvágya, nem aluszékony, tud pisilni, kakálni). Adtam neki Germicid c kúpot, ettől lejjebb ment a hő.

Úgy gondolom, a doki se mondana mást, csak azt, hogy itassam és figyeljem a testhőjét, emiatt nem akarom a majdnem 40 fokban dokihoz cipelni, antibiotikumot meg amúgy sem adnék neki vírusos megbetegedésre.

Azért kicsit bizonytalan vagyok, mert csak egy kisbabáról van szó és első gyerek, nincs semmi tapasztalatom betegségek terén.

Tapasztaltabb anyukák mit tennétek?

Nem vagyok egy aggódós ember, érzem, hogy nincs komoly baja, csak azért, hogy ránézzen a doki, nem fogok vele buszozni, meg várakozni a fülledt váróban, de azért kíváncsi vagyok, jól teszem-e, hogy itthon ápolom.

Úgy terveztem, hogy ha szerdáig nem lesz jobban, akkor elviszem.


2013. júl. 29. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Hivd fel a dokit kerdezd meg.

En se vinnem, 3 napig ha csak lazas se tesznek semmit...

Itasd sokat, hutsd le es ennyi.

En Fiam fel evig non stop lazas volt. Kezdtuk oktoberben kis virussal es a gyenge immunra minden virus rajott neki.. Antibiotikum hegyeket evett meg atlag 2 hetig szedte 4 nap szunet.

Bevittem korhazba mert nem tudtam mi ez es a gyerekorvos miert nem boldogul vele. Erre 2 hetig korhazban voltunk es csak lazcsillapitoztak. Mast nem is kapott... Majusban mult el a nyugje addig ha megfujta a szel mar lazas volt!

2013. júl. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kisfiamnak is 38,5 volt a láza. A fogára gyanakodtam, mert semmi tünete nem volt, de a 3. nap úgy döntöttem elviszem őt orvoshoz. Jól tettem, mert kiderült, hogy piros a garata. Én beadtam neki az antibiotikumot, mert jártunk már úgy, hogy halogattuk a beadását és hetekig tartott míg kimászott a betegségből.
2013. júl. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kisfiamnak vesetágulata van, minden láznál (amikor nincs más tünet) vizeletmintát kell vinnem az orvosnak, ő a rendelőben meg tudja nézni hogy nincs-e valamilyen fertőzése. Ha nincs probléma a fiad veséjével akkor ez nem érint! (a vesetágulat a terhesség alatt alakul ki, ha akkor neked nem mondták akkor nincs). Bocs a rizsázásért :) Hívd fel a dokit hogy mi a teendő. Valószínűleg azt mondja majd hogy holnap menjetek el hozzá.
2013. júl. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én nem várnék!

Kétszer is voltunk így a lányommal, nem volt semmi tünete, csak hőemelkedése, nem vittük azt hittük a fogától van, aztán egy nap után belázasodott és ez így ment 6 óránként, ahogy kiment a szervezetéből a lázcsillapító, a 3. nap elvittem az orvoshoz( de akkor sem volt semmi tünet, csak a láz) Aztán az orvos közölte, hogy vesemedence gyulladása van a 8 hós kis lányunknak.

Jó ezt 2 hét alatt helyre jött.

Aztán megint 1 éves korban , megint 38,5 fokos láza volt, akkor is azt hittük, hogy a fogától van, mert semmi tünete nem volt azon kívül, hogy fojt a nyála(1 évesen még csak egy foga volt) vártunk, mert nem akartuk a nagy kánikulában hordani,a második nap, kora reggel 40,1 fokos láza lett, azonnal mentőt hívtunk, nehogy megégjen a lányunk a lázban, én mentem vele a mentőbe is, a mentősök roham mentővel száguldottunk végig 40 km-t. Aztán kiderült, másnapra, hogy bélhurutja van a kicsikémnek.

Szóval én nem várnék, mert inkább ezerszer vigyem fölösbe, mint egyszer nagyobb baj miatt.

2013. júl. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Na szóval 2-3 nap alatt nem lehet tudni, hogy vírusos, vagy bakteriális, ezért nem érdemes elvinni, ha nincs egyéb tünete. (lázcsill., bő folyadék)

Persze, ha nagyon hurutos, vagy alig etethető, vagy nem megy a folyadék, vagy hasmenése van, akkor vinni kell.


Ha 2-3 napon túl magas lázas, egyéb tünet nélkül, akkor vinni kell, vizelettel célszerű menni.

Vagy ha úgy látod, hogy valami nem olyan, mint eddig, vagy betegnek látod, akkor is célszerű.


Lázcsillapítás külön téma, sajnos ott is sokan elbuknak.

2013. júl. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!