Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hogyan oldja meg gyerek...

Ki hogyan oldja meg gyerek mellett?

Figyelt kérdés

Pár hónapos baba mellett hogyan oldjátok meg a háztartást (főzés-mosás-vasalás-rendrakás) úgy, hogy magatokra,párotokra is jusson némi "alap szükségleti" idő?

Olyan temperamentumú baba mellett kérdezem, aki nem szívesen marad el napközben sokáig (max.10-20 perc)egyedül, játékokkal. Keveset is alszik nappal.:-(

Bevallom lopom az időt mindenre, de így is hiányt szenved minden. Fog ez később változni? Vagy a baba napirendje? Vagy ez így marad? Mire lehet számítani?


"Okoskodók és csak bíráskodók" kíméljenek, tapasztalt anyukák válaszait,ötleteit várom.



2013. júl. 29. 15:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A 2éves lányom 1 éves kora óta napi 1x 1,5 órát alszik (ebéd után). Reggel míg beágyazok, addig előpakolja a játékait, utána elmegyünk boltba, segít pl.a nylon zacskóba rakni krumplit, mert számoljuk, utána előkészítem az ebédet, Ő hozza forma gömböt vagy még 2-3 db játékot és mondókázni kell vele. Ha nem köti le, akkor beül az etetőszékbe és elmondom, most mit csinálunk, kb. 20x megkérdezi, hogy ez mi... :) ha az ebéd a tűzhelyen, akkor megyünk, és beteszünk egy mosást, helyére rakjuk a játékokat, aztán vagy nézegetünk mesekönyvet vagy olvasok neki. Utána játszik picit egyedül és kész az ebéd. Ebéd után alszik, ha kell, port törlök, felseprek, törlök, kiteregetek, megiszok egy kv-t. Negyed óra pihenés alatt pedig leülök a kanapéra, és nézek ki a fejemből, most könnyebb, mert férjem szabin van :) Ha ilyen meleg van, mint most, nem megyünk ki, csak este 5 után, addig játszunk, vagy ő játszik, beszélek hozzá, közben vasalok. :)
2013. júl. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

őszintén???marha nehezen:D

nekem egy ilyen baba mellet mint a tied,még van egy 2,5 évesem is...hát van hogy sír a pici míg gyorsan felporszívózok....:(

tudom nem a legjobb,de van hogy nem tudok mit tenni!

Amúgy gyors,egyszerű kajákat főzök!

2013. júl. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
6 hónapos kora után a legtöbb baba már hosszabb időt is elvan egyedül. Akkor már könnyebb lesz a házimunkát megoldani.
2013. júl. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok,ez nem mindig igaz kedves kérdező...8 hónapos a kisebb fiam és bizony sokszor van,hogy 20 perc után keservesen elkezd sírni,hogy vegyem föl...
2013. júl. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát, őszintén én is marha nehezen bírom...pedig csak 1 gyerek van. Éjjel is 2x etetek, nappal hulla fáradt vagyok és ráadásul engem nagyon zavar a rendetlenség is..na meg hogy úgy nézek ki, mint egy száműzött...:-D Néha luxusnak számít egy tusolás vagy egy rendes, nem lóhalálában bekapott ebéd vagy vacsora. A főzésről nem is beszélek. Egy ideig rendeltük kaját, mert még káoszabb volt, most már gyors kajákkal próbálom én is megoldani, mert jobban kijönnénk így, csak időm nincs rá mert nyafizik a gyerek, pedig már odaköltöztettem a konyhába magam mellé,pihenőben. A játékokat még egyelőre csak nézegetni tudja, az e köti le sokáig. Az anyatejnek pedig jól jönne a rendes kajálás.

1,5- 2 éves kortól oké,lehet bevonni mindenbe, akkor már értelmesek-okosak, meg lehet velük beszélni -értetni a dolgokat -már alig várom azt a kort-, na de addig?

2013. júl. 29. 15:40
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Nekem van egy 2,5 éves kislányom, és egy 7 hónapos kisfiam.Bevallom, hogy így 2 gyerekkel 1000x könnyebb az életem, mint anno csak a lányommal.Tulajdonképpen mind a 2 gyerekem ugyan olyan, csak most ugye a kicsi a nagyot követi mindenhova, nem pedig engem, mint régen a lányom.

A lányom kicsinek egy másodpercig se volt el egyedül..még újszülött korában sem.Mikor még nagyon pici volt, akkor én vele aludtam napközben, mert éjjel is sokszor kelt.Háztartást azt vele vezettem.Szépen hordozóba vittem magammal mindenhová.Főzni, mosogatni..Úgy ahogy megtudtam csinálni a dolgokat, de teljesen csili-vili rend és tisztaság sosem volt, és most sincs.Nekem a védőnő azt mondta, hogy akkor aggódna ha minden topis lenne..mert azért egy újszülött mellett nehéz háztartást vezetni, főleg ha szinte semmi segítsége nincs az embernek.Mikor már kúszott, mászott, felállt akkor meg azért nem volt időm, mert mindig azt kellett figyelnem mit csinál.Esett, kelt, pakolt..stb.Amikor már kicsit okosodott, akkor pedig befogtam segíteni.Teregettünk együtt, az asztalon ült mikor főztem, kidobta a szemetet..stb.ez a mai napig így van..imád segíteni nekem.

Sokáig csináltam, hogy korábban keltem mint a gyerek, ha valami olyan dolgom volt amiben tényleg csak útban lett volna.

Mostani napirendünk úgy zajlik, hogy amit csak tudok, azt délelőtt megcsinálom.Mivel már nem tehetem meg hogy a kicsivel pihenek napközben, ezért őt csak simán bealtatom és utána ügyködök tovább a naggyal.Imád velem tésztát gyúrni, van hogy öntök neki össze egy kis vizet liszttel és 20-30 percig elkevergeti, közben persze követeli bele a fűszereket..nagyon édes. :) Délután meg megyünk játszóra, bevásárolni...stb.Próbálok velük érdemben időt is eltölteni, ne csak állandóan a robotoló anyjukat lássák.!

Ha meg van energiám este, és a gyerekeket is sikerül emberi időben elaltatni, akkor jut időm a férjemre is..persze ha nem akkor azt megérti..szerencsém van.Este ő fürdet egyébként, és napi 1 mosogatást bevállal! :) Meg a hétvégi játszóterezés is az övé..általában én akkor foglalkozok magammal.

Mindent összevetve az a meglátásom, hogy gyerek mellett az embernek meg kell tanulnia beosztani az idejét, kell egy megértő és segítő társ, és sok-sok nyugalom..

2013. júl. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%

Érdekesek a válaszok, én is leírom a mi napirendünket és azt ,miket tartok fontosnak, de előre sejtem mi lesz a vége és én leszek a "szuperanyu", de ha nálunk ez a jó, akkor fogadja el mindenki, max lehet ötleteket cserélni. :)


A lányom 14 hónapos és hozzáteszem, nyugodt gyerek, DE Ő is nagyon sokszor próbálkozott, mit szabad és mit nem. Voltak és vannak dolgok, amihez akkor sem nyúlhat ha 100x próbálja meg és már tudja is ezeket, de persze néha eszébe jut, h még mindig nem lehet, és kipróbálja. :)

(ezek közé tartozik a távirányító, telefon, laptop, konyhai kések, konnektor, és persze nem lehet terítőt, függönyt húzogatni és lepakolni a polcokról, kipakolni a szekrényekből és húzni, vonni a kutyát! )


Tehát a lányom reggel 6 körül kel, ilyenkor kis közös idő, tápszert eszik, fekszünk együtt az ágyban, majd kelés. A lányom jön, megy, játszik, én ágyazok, tusolok, öltözök, fésülködök, hajat egyenesítek, sminkelek, ezután Őt öltöztetem, haját csinálom, és ha úgy látom (és általában minden reggel így látom. :D ) gyorsan felporszívózok, és feltörlök a kutya miatt. Ezalatt a kicsi vagy "segít" nekem, vagy apát nézi, ahogy borotválkozik, tesz-vesz. :) Ha apa elment, Tvzünk, kis mesét, vagy játszunk és 8 felé visszaalszik kicsit.

Én ekkor kikapcsolódom, tvzek, reggelizek, netezek. Ha főzni kell, azt kezdem el, de azt sokszor a lányommal csinálom, Ő is nézegeti és közben mondókázunk, vagy jön megy. Rá tudok szólni a konyhából is, ért mindent és ha megy a kutya felé pl és mondom, hogy most hagyjad, pihen a kutyus, kikerüli, vagy eljön onnan. Tündér!! :)

(Én úgy szervezem a napomat, hogy amikor a gyerek alszik, ne a háztartásban és egyéb teendőkben érjem magam utol, hanem azt az időt magamra szánhassam és a lányomnak is jobb, minden ébredéskor egy kipihent jókedvű anyukát találni, mint egy lestrapált, igénytelent. :))


Amikor ébred, 10 óraizik és megyünk le a játszótérre, vagy vásárolni, Ott is szuperül elvan, jön megy, nem vesz le semmit, bár sokszor próbálkozott és még néha mostanában is, de ha levesz valamit vissza kell ülnie a kocsijába egyből és rájött, hogy nem éri meg... :) A játszón is elvan egyedülés játszik mindennel, de néha hív és olyankor együtt játszunk. Sok jó ismerős van már lent, összebarátkoztunk az anyukákkal.

(egyébként kis korától azt akartam és erre is szoktattam, hogy ha dolgom van, akkor dolgom van nem az volt, hogy egyet nyekkent és hagytam odaégni a rántást. Megszoktattam, hogy teendőim vannak és nem ültem állandóan mellette, ahogy a játszón sem követem és nem megyek utána. Ismerkedjen, barátkozzon, tapasztaljon és így rájött, hogy Neki kell utánam jönnie, nem pedig fordítva. Sokan mondták, ha megtanul járni, majd futhatsz utána... Hát Ő fut utánam. :D Persze biztos lesz dackorszak és akaratoskodás, bár az most is van, de ettől még szerintem a nevelés már a kezdetektől nagyon fontos. :)

Ezek után felmegyünk, ebédel, és pelus csere után leteszem aludni. Hang nélkül elalszik egyedül, 2-3 órára és ha ébredt, játszunk, aztán uzsonna és megyünk játszóra ismét.

Apa is csatlakozik nemsokára és együtt is elmegyünk másfelé sétálni, majd itthon közös pancsi, vacsi és mese, majd alvás, legkésőbb 8-kor!! :)


Nálunk szabály, hogy hétvégén nincs nagy főzés, nagy takarítás, vagy olyan, hogy apa elviszi fél napra a kicsit, hogy helyrerázzam a lakást... Ezeket hétközben elintézem Vele és a hétvége hármunké és pihenünk. Előre megfőzök, takarítok, vásárolok, de ha a vásárlás kevés volt a héten, oda elmehetük, az jó buli mindenkinek. :)

Olyan sincs, hogy én nem tudok letusolni, vagy megcsnálni amit szeretnék. Mindig rendet hagyunk magunk után abban a helységben, ahonnan kijövünk és így nem vár káosz!

Apa segít, amiben kell, imád minket és a lányát, de nem várok sokat.

mosogatógép van, mosni is én szoktam főleg, de amire megkérem, megcsinálja.


Hetente eljárok edzeni 2-3x, ebből egyszer este, 2x délelőtt, akkor anyum vigyáz a kicsire.

Annyi könnyebbségem van még főzés terén, hogy amikor anyum többet főz. Ő ad ebédet, legközelebb pedig én főzök többet és én viszek át Nekik.

Délután is átugrik általában, amíg leviszem a kutyát unokázik, és a játszón is ott van többnyire délután.

Magamra még a GÉL lakkozás alkalmával szánok több időt egyszerre. Ezt viszont akkor csinálom ha a lányom alszik, vagy ha Apa épp fürdeti és én kimenőt kérek körmözésre. :)

Kettesben is szoktunk elmenni, bár már 3 hónapja nem voltunk, de azért ez fontos, most jön közös nyaralás is és a barátnőimre is szánok időt gyerekkel együtt is és nélküle is, addig mamázik a kicsi. :)



Az alvásidejét is tudom tolni, ha pl megyünk vendégségbe, szóval jól igazítható hozzánk és rugalmas. Ha kirándulunk, babakocsiban is elalszik még most is!


Bocsi ha hosszú lett a véleményem, de így kerek. :)

Úgy gondolom szervezés, nevelés, és szoktatás kérdése, mire mennyi időtök jut és mennyire vagytok kipihentek. :)

Üdv: egy 14 hós tündérke anyukája. :)

2013. júl. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt. Néhány praktika:

3d hinta és pihenőszék - na ebben el volt 1 órát mert zenélt stb


kenguru- ha végkép nem maradt a hintában akkor magamra kötöttem és a kezem szabad maradt


jumpero - amikor már állni szeretett volna és unta a hintát akkor még ez az amibe le tudtam foglalni, de mind a 2 eszköz csak ott lehet ahol te is vagy.

Nekünk amerikai konyhása kialakítás így gyakorlatilag egy pult választja el a nappalitól.


Egyébként amikor néhány hetes volt nem sok erőm volt főzni akkor rendeltünk. Ha nagyon kicsúsztam az időből akkor szintén inkább megrendeltem.

Arra jobban figyeltem, hogy a ruhák tiszták legyenek (mivel rengeteg szennyes volt baba mellett) és, hogy a játékok és a nappali se legyen romokban.


Miután 1 éves lett és megtanult járni egyre nehezebb volt ezt a rendfélét betartani. Így beruháztam néhány gigantikus nagy játéktároló ládára. Annyi játéka van mint 1 óvodának ezért a napi rend:

felkel,gyerkőc szétszed, anya összerak... De már korántsem szépen összerendezgetve. Bele a ládákba ahogy érkeznek és kész.

2013. júl. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

7 es vagyok.

Igen, ilyen praktikák nálunk is voltak, hogy biztonsági őves hinta, pihenőszék, etetőszék, játszószőnyeg és azokkal is elvolt.

Akinek nem gond, bár én nem szoktattam erre és sem babakocsiban, sem etetőszékben, sem bevásárlókocsiban nem evett kiflit, és kekszet, csak, h csendben maradjon Az evés nem unaloműzés, de akit nem zavar, adhat enni Neki, míg dolgozik és azzal is időt nyer. Én a közös étkezést pártolom és nem azt, hogy ha unatkozik, enni kap, hogy ne nyavajogjon. :)

Üdv: a 14 hós tündérke anyukája.

2013. júl. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!