Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Belevágtam a bőrébe, lehet...

Kitti85 kérdése:

Belevágtam a bőrébe, lehet baj belőle?

Figyelt kérdés
Körömvágásnál belevágtam a babám bőrébe is. 6-7 percig vérzett is neki. Nem folyt belőle csak szorítottam rá vizes zsepit és azt pöttyözte. Aggódom lehet e valami baja tőle, még csak 7 hetes. Holnap felhívom a dokit csak nagyon aggódok. Volt valakivel hasonló?
2013. júl. 30. 20:40
 1/9 anonim ***** válasza:
11%
Semmi gond, majd csináltok másikat...
2013. júl. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

Jaj!

Mégis mi baja lenne, körömvágó olló mérgezést kap?:D

Ne aggodalmaskodj annyit, később majd esik-kel.

2013. júl. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

Semmi baja nem lesz tőle, nehogy orvoshoz vidd emiatt!


Oké, vigyázni kellett volna, de a leggondosabb szülővel is előfordul.


Olvasgasd ezeket, hátha megnyugszol:

[link]

2013. júl. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Óhh, semmi! lesz ez még rosszabb is! Máskor jobban figyelj azért de gondolom ezt mondanom se kell meg majd kitapasztalod. Lehet jobb megvárni amikor álmos és félálomban van vagy nem tudom...ezt Te tudod. :)
2013. júl. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%

Semmi baja nem lesz!

De én ezért vágom neki csipesszel, + amikor alszik, vagy majdnem alszik.

2013. júl. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
32%

Én jártam így :)

Én is nagyon beparáztam, nekem is pár hetes volt a lányom, és neki is vérzett jó pár percig, mert amikor már úgy tűnt, hogy elállt, ökölbe szorította a kezét, és akkor újra kezdte. De persze ennyitől semmi baja nem lesz, és nem is lett, nyugi!

Persze tudom, hogy ezt könnyű mondani, én is bestresszeltem minden ilyen apróságtól kezdetben, aztán már annyi minden történt vele mire most 16 hónapos lett, hogy el sem hittem volna :)

Szóval nyugi, nem lesz semmi baja, szerintem fölösleges a dokit is felhívni, holnapra szinte nyoma sem lesz, szépen összeforr neki hamar 1-2 nap :)

2013. júl. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%

Ne aggódj, én is egyszer belevágtam mikor kb. annyi idős lehetett a kisfiam mint most a tiéd, igaz nem vérzett, de elkapta a kezét és sírni kezdett, és látszott is egy pici hiány a bőrén, csak vér nem volt.

Majd megölt a lelkiismeret furdalás, én csipesszel vágtam akkor (szóval azzal is el lehet vágni, ráadásul én azzal sokkal kevésbé éreztem a hosszát, és féltem, hogy nagyon rövidre vágom, ami már fájhat neki).

Azóta vettem az Auchanban ilyen lekerekített végű babakörömvágó ollót, szerintem a legjobb találmány.

Kb. képtelenség azzal belevágni, szerintem szerezz be egyet, egyáltalán nem is volt drága, azóta is azzal vágom neki.

Egyébként valahol jogos az aggodalmad, mert mindenhol azt olvastam én is, hogy csak alkohollal alaposan lefertőtlenített ollóval vágjuk, stb., hogy elkerüljük a fertőzés veszélyt, de ettől függetlenül szerintem - remélhetőleg - semmi baja nem lesz, csak figyeld, hogy a seb szépen gyógyul-e.

És tudom, hogy ez tényleg nagyon rossz érzés, de ne aggódd halálra magad emiatt.

2013. júl. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat. Van már egy 21 hós fiam de vele sosem fordult elő hogy így bénáztam volna... kapkodtam és az lehetett a baj.
2013. júl. 30. 21:18
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a lányom fülébe vágtam bele, amikor a haját vágtam. Persze nem nyisszantottam le a felét, csak a bőrének a felső rétegét horzsolta az olló. Kiscsaj észre se vette, bennem meg megállt az ütő. Oké, ez biztosan nem olyan, mint a körömágyba vágás, de azért emiatt ne vidd el orvoshoz. A vizes zsebi jó megoldás volt, gondolom most már nem nyíltseb, kenegesd neki köldökcsonk fertőtlenítővel (ami nem alkohol) és kész. No para! Lesz ez még így se!

2013. júl. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!