Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 éves a nagy, és 3 hetes a...

3 éves a nagy, és 3 hetes a pici. Segítség!?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az első hetek káosza normális, de kezdek kétségbe esni, hogy sose leszünk újra normálisak :(

Kérlek segítsetek, meséljetek hogy alakult nálatok a napi dolgok szervezése. Hogy altattátok a picit ha nem ájult be a szopi után? Mit csináltatok addig a nagyobbal? Hogy alakult az esti fürdetés? Igyekszünk a nagy napirendjét szigorúan tartani, de a pici össze-vissza ébred még, ő teljesen felborít mindent. Próbáljuk bevonni a pici fürdetésébe a nagyot, de ha úgy jön ki a lépés, előfordul hogy akkor ébred ordítva az éhségtől, amikor épp a fektetés közepén járunk. Össze szoktam bújni a nagyfiammal mielőtt kijövök tőle, csak pár percre, énekelgetni meg beszélgetni kicsit, de most ez sokszor meghiúsul. Oké, az apuka addig kint van a picivel, de így is kutyafuttában intézem el ezt az esti összebújást, amit látom hogy nagyon igényelnénk mindketten :(

Jaj, annyira meg vagyok zavarodva, hogy még egy normális kérdést sem tudok megfogalmazni :( Pedig még segítségem is van, itt a mama egész nap, nem egyedül vagyok a két gyerekkel.

Fog valaha egyedül elaludni a 3 hetesem? Nagyon sok kérdést olvasgattam, meg fórumokat, mindenki természetesnek veszi, hogy ringatja akár 2 éves koráig is a gyereket, de hát hogy, ha nagytestvér is van? Minden ilyen ringatós, ölben elaltatós válaszoló egy gyerekes??


2013. júl. 31. 15:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Pont 3 hetes a legkissebbem nekem is, csak nekem 5 másik gyerekem van még mellette.(a legnagyobbak is mág csak 6 évesek). Ja, és én teljesen egyedül vgyok velük egész nap.

Ha nem alszik el rögtön szopi után a pici, akkor egy kicsit ringatom, babusgatom (kb 5 perc fér bele), aztán vagy hordozó, vagy babakocsi - irány az udvar, valakit megkérek, hogy ringassa egy kicsit, amig elalszik. Tudomásul veszik, hogy a testvérükért ez a legkevesebb, amit megtehetnek és szívesen meg is teszik. Ezen kívül is részt vesznek mindenben, ami a babával kapcsolatos, nem féltem tőlük a kicsit. Ennyi. Ha hosszan nem alszik el még ringatva sem, akkor gyanús, hogy még éhes, akkor megint megetetem.

2013. júl. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

2 éves volt a nagy, mikor a kistesó született. A nagyhoz igazodtunk mindenben. A pici az elején csak aludt és evett. Előbb megfürdettem a kicsit, aztán a nagyot. Ha a pici nem aludt el, akkor apával volt.

A picit sosem altattam, magától aludt, segítségem nem volt, ezért a szükség nagy úr, a pici keveset volt kézben. Nyugodt baba azóta is.amikor nagyobb lett, és nem aludt, akkor pihenőszékben jött velünk a nagy fürdrtéséhez.

Az igény szerinti szopi is sokat segített, mert hamar megnyugtatta a picit.

Nalunk egyértelműen a nagy napirendje volt a szent.

2013. júl. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Noi333 ***** válasza:
68%
hát igaz nekem egy gyerekem van de azt az egyet se szoktattam ringatáshoz. már eémúlt 1 éves de ő kiskorától kezdve egyedül elalszik. evés után betettem a kiságyba ha sírt nem mondom, hogy nem ringattam babakocsiba de általában elaludt egyedül is. és ez a mai napig így van. cumit a szájba és ha baja nincs akkor megnyugszik :) kitartás!
2013. júl. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
A fiaim között 2 év 4 hónap különbség van. Én úgy csináltam, hogy ebédidőben a nagyot megebédeltettem, majd amikor a kicsit felébredt "ebédelni", akkor mindannyian lefeküdtünk a mi ágyunkra, a kicsit szoptattam, miközben mesét olvastam a nagynak, míg végül mindkettő elaludt. Volt olyan, hogy én is szundítottam egy fél órát. Aztán a kicsit betettem a kiságyba, a nagy maradt a mi ágyunkon, én meg mentem a dolgomra. Most már a kicsi is 15 hónapos, a nagy 3 és fél éves, most már úgy csinálom, hogy délben együtt eszünk, ezután a kicsit beteszem az Adamo hintába, ott elringatom (pár perc és alszik), addig a nagynak kapcsolok valami mesét a számítógépen. Amikor a kicsi elaludt, akkor átmegyek a másik szobába és a nagyot is lefektetem úgy, hogy mesét olvasok neki és közben elalszik. Így délután egyszerre alszanak 2-3 órát. Ez az elejétől fogva így van, én nem ragaszkodtam görcsösen a napirendhez, attól az egytől eltekintve, hogy délután egyszerre aludjanak. Ha a kicsi éjjel felébredt szépen magam mellé tettem, megszoptattam és ha nem aludtam el, akkor visszatettem a kiságyba, ha elaludtam, akkor általában négyen ébredtünk egy ágyban. Este pedig szintén mindenki befekszik a szülői ágyba, kakaó a csőrösbe, apuka olvassa ilyenkor a mesét, majd ott alszanak el a mi ágyunkban, utána pedig mennek a saját ágyukba. Persze volt olyan, hogy a nagy közölte, hogy a saját ágyában alszik el és elvonult.
2013. júl. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nagylányom2-5 éves volt mikor a hugica becsöppent az életébe ugy alakult hogya nagyott esdte megfürdetem utána a kicsit be a gyerekszobába lefekszünk egy nagy francia ágyra ott a nayg bealszik a kcsit megetetem ciciztetem be a kiságyba én átmegyek addig amig nem sir fel a férjemhez ha felsir vissza és ott alszok a ygerekekkel. addg lesz igy amig szoptatok vagy legalább 1 szopira lecsökkenmert 26 szor nem kelek fel a picihez önkiszolgálás van

baba 6 hos lassan kbegy éves koráig lezs igy ah már nem cicizik átalussza az éjszakát akkor otthagyom öket mikor elaludtak,.


a nagy ritkán alszik nappal de ha mégis aludna átslattyog a gyerekszobába és alszik is a kcsi mindiog velem van kivéve ha alszik mert akkor gyerekszoba és ott az ágyikoja



nagyhoz kell lassan igazitani a kicsit de ne várj ilyet egy 3 hetes csecsemőtöl

hordozd magadon sokmindent meg tudsz akkor csinálni és a nagyot se hagyod parlagon

2013. júl. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Javitom 2,5 éves
2013. júl. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Gondoltam, hogy lepontoztok, mert van, hogy együtt alszok a gyerekekkel, mert altatom őket, mert hintáztatom, mert nem ragaszkodom görcsösen a napirendhez, mert nincs segítségem, stb. Nem baj, lényeg, hogy nálunk működik ez a dolog.
2013. júl. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ, természetesen nem pontoztam le senkit. Tegnap tényleg kétségbe voltam esve, nem láttam az alagút végét, jó volt kicsit olvasni másoknál hogy működik.

Ma jó napunk van, mert a nagyfiam elvitték a mamáék egész napra, és a pici ma csak eszik és alszik, sőt most először fél óra fentlét után kb negyed óra alatt sírás nélkül el is tudtam altatni. Volt a védőnő is, ő is biztatott hogy majd csak kialakul a rendszer, össze kell rázódnunk.

Csak a terhesség során, valahogy a szülés utáni dolgokra igyekeztem nem gondolni, és sokként ért a dolog káoszos része...

2013. aug. 1. 15:10
 9/9 A kérdező kommentje:
Ja, és első válaszoló az öt gyerekkel: korábban is írtam volna, hogy minden tiszteletem a tied, de most már teljes beleérzéssel mondhatom ezt :)
2013. aug. 1. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!