Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sírni hagyni? Szinte mindig...

Sírni hagyni? Szinte mindig fölvenni? Érvek-ellenérvek.

Figyelt kérdés
Egygyerekesek - többgyerekesek? Tapasztalatokat, véleményeket várok.
2013. júl. 31. 18:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
Nekem egy 6hónapos lányom van de mindig tudom hogyan sír.A fájdalmas sirás teljesen más mint a hiszti vagy az éhség esetleg a magány miatt való sírás.Ha beszélsz hozzá vagy valamit csörgetsz neki és abbahagyja anélkül hogy felvennéd akkor csak hisztike mert eltudtad vonni a figyelmét,de ha esetleg hisztinek tünik mégse vonja el semmi a figyelmét fel kell venni.Szerintem ennyi.Bár mikor még picurka volt(nem vonta el annyira még a figyelmét a játék)akkor mindig felvettem és sétáltam vele.Sztem nem lett elkapatva szóval szerintem ez igy jó volt.
2013. júl. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
37%
Elso, ugye tudod, h egy 6 honapos meg nem hisztizik?
2013. júl. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Persze h nem ugy mint egy 6éves de néha tényleg olyan mintha hisztizne...csak nem tudok rá jobb kifejezést.Mert elgurul a játéka vagy ilyesmi és sìr érte.Na én ezt nevezem hisztinek ebben a korban.
2013. júl. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%

sziasztok!

Még hogy nem hisztis egy 6 hónapos? Na jó, nem olyan "anyu, vegyél autót" hiszti ez, hanem fel akarja hívni a figyelmet magára, mert unatkozik. És hogy ne unatkozna?

Nekem az első babámnál volt iszonyat rossz, mert császárom volt, amiből nagyon nehezen épültem fel a szövődmények miatt, így nehéz volt folyton körülötte ugrálni, cipelni, pláne, hogy majdnem 5kg-mal született. Ő kicsit sírósabb is volt, nehéz volt, na...

Amikor 1 éves lett, pár nappal a szülinapja után érkezett meg a kistesó, aki rögtön érdekelne. Ez is császár volt, de sokkal könnyebb,mint az előző, és olyan szerencsém volt, hogy az 1 évesem folyton gügyögött neki, simogatta, rázogatta a csörgőjét, sosem unatkozott. Nagy segítség volt.

Aztán 3. babám akkor jött, mikor a nagy 5, a kisebbik 4 éves volt. Őt a nagyanyja nagyon elkényeztette ( hosszú, hogy miért, de nem lehetett leállítani), így mikor egyszer csak nem jött többet (2 hónapos volt a kicsi), a kicsi állandóan sírt, folyton kézben akart lenni. Én viszont vissza akartam állítani a normális mederbe a dolgokat, tehát 10-15percig, ha tudtam, hogy nincs baja, hagytam sírni. 1 hónap alatt nyugodt, kiegyensúlyozott baba lett.

Az én tapasztalatom az, hogy ha kicsit sír, de nem éhes, nem szomjas, tiszta a pelus, akkor sírhat. De ha éhség miatt, vagy nagyon koszos pelus miatt sírna, azt nem szabad hagyni.

2013. júl. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az én fiam holnap lesz 5 hetes. Utálom hagyni, hogy sírjon, de néha muszáj, mert nem tudom azonnal felvenni. Ő is sír néha azért, mert unatkozik, vagy mert kézben akar lenni. Én erre is reagálok. Még nem tudja ellátni magát, mindenben rám van utalva. Nem fogja megtanulni lefoglalni magát csak azért, mert hagyom, hogy sírjon. Nekem kell megtanítanom mindenre, arra is, hogy hogyan ne unatkozzon.
2013. júl. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szia! Kislányom 6 nap múlva 1 éves lesz. Tudom, mikor sír keservesen és mikor hisztiből, mert mondjuk unatkozik vagy azt szeretné, hogy vegyem fel. Ha épp nincs semmi dolgom, akármiért sír, felveszem, ha viszont épp a tennivalók kellős közepette vagyok, akkor egy kicsit hagyom sírni, kivéve, ha hallom, hogy nem hisztiből sír.
2013. júl. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
36%
Egy 1-2 hónap után már az anyuka tudja a gyerek mit szeretne a sírással ugyanis mindenért másképp sír,és bizony 4-5 hónaposan már nagyon tudják,ha nyekkentenek anya ugrik tehát már csak egy kicsit is unalmas egy játék vagy lusták megfordulni már akkor is sírnak.A Lényeg a gyerek megtanulja,hogy minden nyekkenésre nem kapják fel,nem arról van szó,hogy rázárod a szoba ajtót hagy bőgjön egy fél-1 órát.De igenis tanulja meg anyának más dolga is van pláne ha több a gyerek.Ha unatkozik,elégedetlenkedik el kell foglalni,de nem fölkapkodni mert az nem vezet semmi jóra.De egy 6-8 hónapos is tud hiszti szerűséget már nagyon is,persze nem olyan hiszti mint amit egy 1 éves vagy egy dackorszakos 2-3 éves csinál de már próbálkozik.A gyerek nem hülye csak kicsi.
2013. júl. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
56%
Én csak akkor hagyom sírni,ha hisztizik. Jelenleg 1 éves és olyan hisztijei vannak... A nagyszülők mindig kézben tartják,én nem tudom egész nap cipelni és ez nem tetszik neki. Mindig jön,hogy vegyem fel,de én mondom neki,hogy nem,mert van 2 lábad,2 kezed,tudsz jönni. Egyébként egyedül sírni nem hagyom,ott vagyok vele,csak leteszem a földre,mikor már mászik rám bőgve. Onnan tudom,hogy ez hiszti,hogy szinte száraz szemmel sír. Komoly indokból csak akkor bömbizik,ha éhes,vagy ha fáj valamije. Szóval szerintem nem jó egyik véglet sem,a túlságos elkapatás és az otthagyás sem. Meg kell találni a középutat.
2013. júl. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Amikor nem fáj a hasa,pelus tiszta,nem éhes hanem totál álmos és nem hajlandó/nem tud aludni,akkor sírni hagyni.Mi 3 hetesen hagytuk 2x sirni,mert nem tudta hogyan kell aludni,mindig ébren volt 12órát is,a másik 12be meg 1*aludt 4et a többi is 20perces alvás volt.Ha beteg,nem hagyom sirni.Ha lenne kisebb tesó majd,hagynám,mert nem csak ő van.Ha épp csinálok valamit,hagyom sírni,hacsak nem baja van.Ha nyávog,megy vissza az ágyába.
2013. aug. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem hagytam soha sírni. 1 éves a fiam, nem hisztizik, ha akar valamit elmagyarázom neki, ha nem lehet picit nyekereg, megpróbálom elterelni a figyelmét. Ne hagyd sírni, lehet, ő nem tudja másképp jelezni, hogy szüksége van Rád. Lehet, hogy pár alkalom után már nem fog sírni, de ez pontosan azért van, mert tudja, hogy hiába sír, nem számíthat segítségre, és nem azért mert "hiszti" volt vagy azért mert akkor nem volt semmi baja.....Kutatások szólnak arról, hogy sérül az agykéreg a pici babáknál, ha sírni hagyják őket... Ez nem hiszti. Azt tudni fogod milyen. Persze, aki nincs tisztában a kötődő neveléssel és az igény szerinti szoptatással, hordozással, annak ez azt jelenti, hogy a gyerek minden nyikkanásra fel van véve....őnekik felesleges bármit is írni ezzel kapcsolatban.
2013. aug. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!