Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kellene alkarra támaszko...

Mikor kellene alkarra támaszkodnia és megtartani a fejét hason?

Figyelt kérdés
2,5 hós de még nem megy. pedig minden nap hasra rakom, hacsak 1-2 percre is + hason alszik
2013. júl. 31. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:
általában 3-4 hónapos kor körül szoktak.
2013. júl. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is ezt akartam kérdezni, csak én azért, mert félek, hogy a fiam túl korán kezdte el. Én is a 3 hónapot tudom. A kiskönyvben is ott szerepel mint követelmény.
2013. júl. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én kislányom az első hónapban nagyon nehezen tűrte a hason való fektetést, de erőltettem egy kicsit, és 2 hónaposan már forgott, simán tartotta a fejét, és alkarra is támaszkodott, persze hamar el is fáradt. Holnap lesz 6 hónapos, de már kúszik is.

Erőltetni kell egy kicsit. Nekem is volt, hogy már csak akkor fordítottam meg, vagy vettem fel, ha már majdnem sírt. Utána már nem is nagyon lehetett hátra fektetni. Bár a mai napig hátra teszem le, egy pillanat alatt a hasán van! :)

2013. júl. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hasra kell rakni persze minden nap, de nem szabad a mozgásfejlődést erőltetni. Mindent meg fog csinálni, amikor az agya elég érett lesz rá.
2013. júl. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én a 3-as vok!

Nem úgy értettem az erőltetést, hogy előbb tanulja meg a dolgokat a kelleténél, csak nagyon sok helyen olvastam és a védőnő is mondta, hogy a babák nagy részének először kényelmetlen ez a testhelyzet, de ettől erősödnek igazán, ezért kell, hogy késztessük arra őket a hason fektetéssel, hogy a nyak- és hátizmaik megerősödjenek!

Szerintem érdemes!

2013. júl. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Az én fiam nagyon sokat van hason, az első héttől hason alszik, háton mindig felébredt. Nem is tiltakozott a hasrafektetés ellen. Gondolom, ő meg ezért szaladt ennyire előre. Meg már születésekor is tartotta a fejét, szóval eleve erős, fejlett volt ezen a téren.
2013. júl. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!