Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek miért van ilyen...

Szerintetek miért van ilyen nagy különbség a babák fejlődése között?

Figyelt kérdés

Arra gondolok itt,hogy vannak babák akik már 5-6-7 hónaposan másznak,stabilan,önállóan ülnek,felállnak,és vannak akik csak 9-10 hónaposan teszik ezt.

Szerintetek befolyásolja ezt a szülők életkora,hogy hány évesen vállalták a babát?Vagy az életmódja,hogy dohányoztak e előtte stb...

Leírnátok nálatok ez hogy volt?Hány évesek voltatok,életmód,és hogy mit mikor csinált a babátok?


2013. júl. 31. 20:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%

van baba aki ügyesebb és van aki kevésbé.ennyi szerintem.

Én nem dohányzom,nem iszom, és a fiam 15 hósan kezdett járni csak(én is ilyen voltam,szoval inkább genetika,és ma se vagyok sportokban tul ügyes)

sógornőm dohányzik,és a kisfia egyedül felállt fél évesen...nem csak mesélte hanem láttam is!!

2013. júl. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom mitől függ, de nálunk így van:

A fiam 7 hónaposan kúszott, 8 hónaposan ült fel, 9 hónaposan állt fel, 9,5 hónaposan mászott (előtte is tudott, de nem akart), 1 héttel az 1 éves születésnapja után indult el önállóan. Ez teljesen átlagos fejlődési tempó. Most 14 hónapos lesz, már szalad, egyre több szót mond.

Én 30 évesen szültem, a férjen 27 éves volt. Terhesség előtt dohányoztam, egyébként teljesen normális életet éltünk/élünk.

2013. júl. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Lehet ez genetika is, meg sok minden más, Attól függ mennyire ügyes a gyerek. Én olyan 10 hónaposan kezdtem el mászni meg felülni, inkább 12-13 hónaposan. A barátnőm is ekörül érte el ezt a szintet. És van egy kislányunk aki már alig 8 hónapos volt de már ült szépen, hasra fordult és elkezdett kúszni is. Sok mindenen múlik ez. A doki is mondta hogy lehet genetika, meg hogy a gyerek mikor milyen ügyes, elképzelhető hogy a mi szüleink génjeit örökölte. Barátnőm apja mesélte hogy szerinte ilyen téren ráütött a gyerek, mert régen ő is ilyen mozgékony volt. Meg én szüleim is elég hamar kezdtek el így mozogni, szóval ez is benne lehet.
2013. júl. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A kisebb babák általában előbb csinálnak mindent. Nekem nagy babám van, 9 hónapos, tápszeres a kezdetektől. 2 hete kezdett csak el kúszni, de forogni is csak 7 hónaposan.
2013. júl. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ez nem ügyességen múlik, hanem az agy fejletségén. Az elsö éves mozgásfejlödést az agy befolyásolja szinte csak. Minden mozdulat megy a másik után, és ha ezt a szülö befolyásolja akkor megváltozhat annak menete. De lehet hogy az agy egy olyan tevékenységre tér ki, ami szintén befolyásolja azt.

Egyik elönyben másik hátrányban.


Nagylányom mindent tankönyvszerint csinált, teljesen legátlagosabban fejlödött.

4 hósan hasra fordult

5 hósan hátra fordult

7 hósan kúszott

8 hósan térdelt, mászott, ült

9 hósan állt

11 hósan ment.


Aztán jött ketteske. Aki az elején ugyan így csinálta, de 5 hósan elkezdett kúszni. Mint a villám. 7 hósan állt.Azt hittem mászni is fog, de nem egészen 8 hós koráig ahol elkezdett mászni, majd felült. 10 hósan önállóan ment. De 12 hósan még egyetlen egy bababa, mamama, tatatata -t se mondott.


Vagy is nincs olyan, hogy mindenben elörébb jár. Ha valamiben elörébb van akkor másban kicsit hátrébb.


De rengeteget befolyásolják, hogy a szülö mit tezs. Sokan 3-6 hós babát ültetnek, vagy a babykomp, akasztható ugráló hinta, kézzel vezetgetés... ezek mind azok amik teljesen vissza vethetik a fejlödésben.

2013. júl. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem függ a nagyságtól.első vagyok,kisfiam kicsi volt(most is az)ő aki lassabb,ügyetlenebb,és tesomék kislánya duci,és mindent hamar csinált.
2013. júl. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem kicsi a babám a korához képest és nagyon fejlett.3hósan már kúszott lassan,majd egyre gyorsabban.5,5hósan már felállt és még aznap elkezdett mászni,6hósan egyedül ült,6,5hósan egyedül állt,8,5hónaposan még 1-2 lépést tett,most 10 hónaposan pedig stabilan totyog.
2013. júl. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok,még annyit elfelejtettem ,hogy dohányzunk mindketten a párommal,természetesen terhesség alatt nem,és anyatejes baba.25-29 évesek vagyunk
2013. júl. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
29 éves voltam amikor megszületett fiam,párom 33.Dohányoztam előtte.Fiam 6 hónapos korában már mászott,6,5hónapos áltt fel,7hónaposan ült és 9,5 hónaposan már önállóan ment.Ő is nagy baba.4hónaposan majdnem 8kg volt és akkor már kúszott.
2013. júl. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem pusztán így alakul! Egyik baba ilyen, másik olyan. Az én fiam pl. sokkal később csinált mindent, mint a barátnőim vele egykorú babái. Mármint mozgásban. 16 hónaposan kezdett pl. járni. Viszont most 20 hónaposan már beszél, még a másik két baba pár szót mondogat.

Nem hiszem,hogy ehhez a szülők korának, vagy életmódjának köze lenne!

2013. aug. 1. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!